Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Azjatycki mix w FotoGeA.com


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Azjatycki mix w FotoGeA.com
Dodał: Alina Plata 29.04.2013
W najnowszym numerze bezpłatnego dwumiesięcznika FotoGeA redakcja proponuje azjatycki mix, czyli kilka ciekawych relacji m.in. Waldemara Sokołowskiego z Birmy, Agnieszki Kubiczek i Joanny Łukasiewicz z Bangkoku, Łukasza Supergan z Iranu oraz poradnik Iwony i Pawła Jasionowskich o fotografowaniu w ZOO.


FotoGeA.com jest e-magazynem o fotografowaniu i podróżach. W najnowszym numerze tego bezpłatnego dwumiesięcznika redakcja proponuje azjatycki mix, czyli kilka ciekawych relacji m.in. Waldemara Sokołowskiego z Birmy, Agnieszki Kubiczek i Joanny Łukasiewicz z Bangkoku, Łukasza Supergan z Iranu oraz poradnik Iwony i Pawła Jasionowskich o fotografowaniu w ZOO. Wszystkie artykuły jak zwykle zilustrowane są wieloma niebanalnymi i atrakcyjnymi fotografiami, które są wielkim atutem tego magazynu.

fot. Waldemar Sokolowski, Birma

''BIRMA - uśmiech na dzień dobry!'' jest relacją z podróży Waldemara Sokołowskiego, który tak posumował swoją eskapadę po Birmie: "zwiedzamy miasta i wioski… przyglądamy się skromnym warunkom, w jakich toczy się życie ich mieszkańców. Witani wszędzie szczerym uśmiechem i wesołym, ''mingalaba''- dzień dobry, zapamiętamy ich na długo. Bo to oni, a nie pozłacane stupy świątyń, są największym skarbem Birmy."

fot. Agnieszka Kubiczek, Bangkok

Agnieszka Kubiczek i Joanna Łukasiewicz proponują kilka swoich typów na ciekawe poznanie Bangkoku:, ''Co jeszcze koniecznie trzeba zrobić w Bangkoku? Przepłynąć się tramwajem wodnym i przejechać metrem, zobaczyć świątynię brzasku Wat Arun o wschodzie słońca i ulice po zmroku, zjeść deser, sticky rice with mango i klasyczne pad thai z kurczakiem.'' Jednak to nie koniec ich propozycji, ponieważ w reportażu ''BANGKOK- miasto odpoczywającego Buddy'' można odszukać wiele innych atrakcji oraz lokalny przepis na deser z dyni - smaczny i prosty w przygotowaniu.

Jak fotografować w ZOO, doradzają Iwona i Paweł Jasionowscy w poradniku: ''ZOO i spółka''. Paweł pisze: ''Właściwie to dość dziwne spacerować w zupełnej ciszy po ZOO. Okazało się, że zwierzaki są wręcz zaciekawione naszą obecnością. Usiadłem przy wybiegu tygrysa, a on wolnym krokiem podszedł do mnie i usiadł naprzeciwko patrząc mi w oczy.'' Z artykułu jednoznacznie wynika, że ZOO jest świetnym miejscem na uczenie się fotografowania zwierząt. Zatem fotografowie do dzieła!

fot. Paweł Jasionowski, ZOO

Swoistym deserem kończącym ten numer magazynu jest reportaż Łukasza Supergan: ''IRAN - Łyk wina w Isfahanie''. Autor opisuje swoje spostrzeżenia z kraju, w którym nakazy religijne organizują całość życia jego obywateli. Irańczycy opowiadają o swoich problemach oraz tęsknotach. Tym niemniej po wielotygodniowej podróży swoje opinie podsumowuje w ten sposób: ''Pierwsze skojarzenie, jakie przywołuje u mnie Iran, to słowo ''gościnność''. Na pięć tygodni spędzonych w tym kraju, zaledwie trzy noce mieszkaliśmy w hotelach. Pozostały czas to wizyty w domach Irańczyków, wspólne posiłki, rozmowy i wieczory wokół tradycyjnej fajki.''

fot. Łukasz Supergan, Iran

Felieton pióra Wojciecha Walczuka pobudzi do refleksji nad naszym sposobem myślenia o fotografii. Numer zawiera informacje o aktualnych konkursach fotograficznych przygotowany przez zespół dCamera.pl oraz recenzję praktycznego fotograficznego poradnika: "Fotografia produktowa". GeAMiX to felieton o nowych zjawiskach w fotografii. Natomiast GeAZooM jest działem przedstawiającym inspirujące fotografie z różnych zakątków świata.

W kwietniu 2013 roku portal Fotoblogia.pl uznał FotoGeA.com za jeden z 10 najciekawszych polskich internetowych e-magazynów o fotografii.

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest także całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go wyłącznie w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera i tabletu. Jest dostępny tylko w sieci Internet. Autorzy artykułów przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Nie brakuje także praktycznych uwag i porad. Miesięcznik jest skierowany do szerokiego grona fotoamatorów i miłośnika podróżowania. Miesięcznik przed ponad dwoma laty stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Stąd FotoGeA nazwa tworzonego przez nich periodyku.

Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGeA.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy wypełnić formularz – podając swego maila i imię na stronie: www.fotogea.com

Zobacz także:
Zwrot pieniędzy za wybrane produkty Canona
Nowy wygląd kompaktów Panasonic Lumix XS1
Obudowa dla aparatu Canon PowerShot G15
Blackmagic Pocket Cinema – przykładowy film
Świętuj Pinhole Day z Szerokim Kadrem
Wyzwalacz radiowy Pocket Wizard Plus X
Polka zwyciężczynią konkursu Sony World Photography Awards 2013
Pomysł na prezent dla dziecka - Akademia Młodego Kucharza we Wrocławiu
Samyang Tilt-Shift 24mm w sprzedaży od maja. Zobacz przykładowe zdjęcia!
Wiosna już w pełni, czas na fotograficzne spacery!
Samsung NX300 dostępny w Polsce
Nowy aparat Olympus PEN już w maju
Panasonic Lumix G6 – oficjalny przykładowy film
Panasonic Lumix G Vario 14-140 mm dla Mikro Cztery Trzecie
Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G6

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.906s.