Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Aktualizacja Adobe Photoshop CC: nowe funkcje w nowym roku


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Aktualizacja Adobe Photoshop CC: nowe funkcje w nowym roku
Dodał: Alina Plata 16.01.2014
Firma Adobe ogłosiła dzisiaj nowe możliwości drukowania 3D w programie Adobe Photoshop CC. Wśród nowości pierwszej aktualizacji Creative Cloud w 2014 roku znajdują się także nowe narzędzia, m.in. Wypaczanie perspektywy (Perspective Warp).


Firma Adobe ogłosiła dzisiaj nowe możliwości drukowania 3D w programie Adobe Photoshop CC. Narzędzia, które upraszczają proces tworzenia i drukowania 3D, zostaną udostępnione w ramach aktualizacji usługi Creative Cloud, jako integralne funkcje programu Photoshop CC. Nowe funkcjonalności, pozwalając członkom Creative Cloud tworzyć, poprawiać, przygotowywać do druku i drukować projekty 3D, przygotowują grunt pod rozwój rynku druku 3D.

Nowe możliwości drukowania 3D umożliwiają profesjonalistom projektować – od pierwszego szkicu po gotowe do druku modele 3D – przy użyciu znajomych narzędzi w Photoshop CC. Automatyczne naprawianie siatki i wsparcie tworzenia struktury zapewnią, że projektowane modele będą niezawodne, podczas gdy dostęp do precyzyjnego podglądu pozwoli kreatywnym zdawać swoje prace do druku z pewnością, że projekt jest poprawny.

Dzisiejsza aktualizacja programu Photoshop CC umożliwia drukowanie projektów przez lokalną drukarkę 3D lub popularne serwisy druku 3D dostępne online. Photoshop CC obsługuje najpopularniejsze modele biurkowych drukarek 3D, takich jak MakerBot Replicator, jak również wspiera pełen wachlarz wysokiej jakości materiałów dostępnych na Shapeways – giełdzie społeczności 3D – w tym materiałów ceramicznych, metali i piaskowców. Co więcej, użytkownicy programu Photoshop CC mogą teraz bezpośrednio załadować swoje modele do serwisu publikowania 3D Sketchfab i osadzić je na swoim profilu Behance z użyciem interaktywnej przeglądarki 3D Sketchfab.


Innowacje w narzędziach do projektowania
Ogłoszona dziś aktualizacja usługi Creative Cloud zawiera także nowe funkcjonalności we flagowych aplikacjach dla projektantów. Wśród innych nowych funkcji w Photoshop CC jest przełomowe narzędzie Wypaczenie perspektywy (Perspective Warp), z pomocą którego można zmienić sposób widzenia obiektu, jak również Połączone obiekty inteligentne (Linked Smart Objects), które wspomagają współpracę z innymi – zmiany nanoszone na obiekt inteligentny pojawiają się bowiem automatycznie na finalnym projekcie. Ponadto nowe funkcje w programach Adobe Illustrator CC oraz InDesign CC rewolucjonizują sposób pracy z fontami dzięki połączeniu z serwisem Adobe Typekit. Teraz można zintegrować fonty Typekit z projektami do druku, plikami PDF, aplikacjami DPS i innymi. Z kolei nowa funkcjonalność w InDesign CC pozwala uniknąć kłopotów związanych z brakującymi fontami, dzięki automatycznemu ich wyszukiwaniu w bibliotece Typekit. Wiele innych nowych oraz usprawnionych funkcjonalności dostępnych w dzisiejszej aktualizacji pomoże projektantom i innym kreatywnym profesjonalistom pracować bardziej intuicyjnie i efektywnie.

Wypaczanie perspektywy (Perspective Warp)

Połączone obiekty inteligentne (Linked Smart Objects)

Dodatkowe informacje na temat Photoshop CC można znaleźć na www.adobe.com oraz tv.adobe.com. Szczegółowe na temat aktualizacji Creative Cloud: blogs.adobe.com.

Zobacz także:
Promocja Panasonica: 5 lat gwarancji na aparaty Lumix G
Firmware 1.1.3 dla Canona EOS 700D
Barbara Yoshida – wystawa ''Kobiety artystki''
Wydarzenia towarzyszące wystawie Efekt Fi
Limitowana edycja aparatu Hasselblad Lunar
Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe we Wrocławiu
Kalendarz Fujifilm Instax 2014
Wystawa fotografii Andrzeja Waltera w Rybniku
Wystawa fotografii eksperymentalnej Rafała Karcza w Katowicach
Canon EOS-1D X – oprogramowanie w wersji 2.0.3
Targi elektroniki użytkowej CES 2014 – podsumowanie
Borys Makary – wystawa ''Polish Misia''
22. Finał WOŚP – wystawa zdjęć z Przystanku Woodstock w warszawskich Łazienkach

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.845s.