Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  60 klatek na sekundę – Casio EXILIM Pro EX-F1


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

60 klatek na sekundę – Casio EXILIM Pro EX-F1
Dodał: Sebastian Kuniszewski 17.04.2008
Nieznane dotąd możliwości łączenia technologii i sztuki stały się inspiracją konferencji prasowej wprowadzającej na polski rynek nowy aparat Casio EXILIM Pro EX-F1.


16 kwietnia w warszawskim Studio Tęcza odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano najnowszy aparat marki Casio EXILIM Pro EX-F1 z rekordowo szybkim trybem fotografowania 60 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości – najszybszym na świecie wśród tego typu modeli. Nowy Casio korzystający z technologii Burst Shooting otwiera zupełnie nowe obszary dla fotografii cyfrowej, w której pojawia się możliwość zapisu dynamiki ruchu niewidzialnego dla ludzkiego oka.

Casio EXILIM Pro EX-F1


Nowinkę Casio wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 6 mln efektywnie pracujących punktów oraz niewymienną optykę oferującą powiększenie do 12x. Wykonywanie zdjęć makro możliwe jest z odległości około 5 cm, a wielkość zapisywanych fotografii to maksymalnie 2816 na 2112 pikseli.
 
Najmocniejszą stroną EXILIM Pro EX-F1 są jednak opcje filmowania, dzięki którym obrazy mogą być rejestrowane nawet z prędkością 1200 klatek na sekundę przy rozdzielczości 336 na 96 pikseli, 300 klatek na sekundę w rozdzielczości 512x384 pikseli i 600 klatek na sekundę dla 432x192 pikseli. Nowy Casio potrafi także rejestrować filmy w rozdzielczości Full HD.

Casio EXILIM Pro EX-F1


Premiera aparatu była połączeniem artystycznego happeningu z pokazem zaawansowanej technologii. Znany artysta Jacek Poremba przeprowadził sesję fotograficzną, która odzwierciedliła wyjątkowe możliwości zapisu ruchu, jakie posiada aparat. Trzy sesje zdjęciowe rejestrujące dynamikę i żywiołowość ruchu z udziałem tancerki, piłkarza i aktorki, która po otworzeniu butelki z szampanem rozlewała go do kieliszków, pozwoliły zarejestrować niewidzialny dla ludzkiego oka ruch człowieka i żywiołu, możliwy do zobaczenia dzięki EXILIM Pro EX-F1. W trakcie spotkania można było również porozmawiać z Panem Atsushi Shibutani, współtwórcą i jednym z konstruktorów aparatu EXILIM Pro EX-F1.


Sugerowana cena Casio EXILIM Pro EX-F1: 2990 zł
Więcej informacji: www.aparaty-casio.pl

Zobacz także:
Aktualizacje firmware dla obiektywów Olympus
Panasonic LUMIX DMC-TZ50 – cyfrak bezprzewodowy
Aktualizacja firmware dla Nikona D3
Canon PIXMA iP100 – miniaturowa drukarka A4
Nowy firmware dla Casio EX-V7
Casio Exilim EX-Z9 – prosty kompakt w czterech kolorach

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.122s.