Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  1 Jurajski Festiwal Fotograficzny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

1 Jurajski Festiwal Fotograficzny
Dodał: Alina Plata 22.01.2014
W weekend 22-23 lutego w centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Lgocie Murowanej koło Kroczyc odbędzie się 1 Jurajski Festiwal Fotograficzny. Tematem Festiwalu jest podróż – FOTOTRIP.


Organizatorem 1 Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego jest Stowarzyszenie fotografów oraz filmowców Jurassic Photo Team (potocznie Grupa JPT). Miejscem Festiwalu jest Hotel Fajkier Wellness&SPA położony w centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Lgocie Murowanej koło Kroczyc. Tematem Festiwalu jest podróż – FOTOTRIP. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce można zarezerwować pod numerem telefonu 884 877 200 w Recepcji Hotelu. Liczba miejsc jest ograniczona.


W Programie całego wydarzenia przewidziane są: prelekcje , warsztaty teoretyczne, praktyczne oraz warsztaty plenerowe. Podczas tego weekendu przeniosą się w podróż historyczną z Igorem Stanisławskim podczas warsztatów portretowych, gdzie będą fotografować Bractwo Rycerskie oraz stroje dawne. Będzie można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć prace fotografów podróżników tj. Marek Wilczek ”Kadrowanie wg Wilka” , Marek Piątkowski „¡No soy gringo!” – 1,5 roku podróży po Ameryce Południowej oraz Maciej Radomski „ Afrykańskie safari”. Firma Foto Nowa oraz Studio 7 przygotowała warsztaty oraz pokaz sprzętu fotograficznego. Podsumowany będzie konkurs fotograficzny organizowany w ramach 1 Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego „Podróż w obiektywie”, który wystartował 10 stycznia, a kończy się 10 lutego. Wieczorem przewidziane jest ognisko integracyjne z małą niespodzianką „Rysowaniem światłem”. Kolejny dzień rozpocznie się od wycieczki w teren Rezerwatu Góry Zborów oraz do Centrum Dziedzictwa Kulturowego Jury. Uczestnicy skupią się tam na temacie wschodu słońca, fotografii krajobrazowej, tworzenie giga panoram. Następnie odbędzie się historyczna inscenizacja walk Rycerzy Średniowiecznych. Po powrocie z części praktycznej można będzie wydrukować zdjęcia oraz posłuchać wykładu na temat „Zarządzania barwami” w wykonaniu Marcina Bójko oraz zobaczyć obróbkę giga panoram Rafała Leszczyńskiego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć także wystawę prac Andrzeja Palucha. Celem imprezy jest przede wszystkim edukacja, integracja środowiska fotograficznego oraz świetna zabawa.

Zobacz także:
Nowe zestawy lamp studyjnych Quantuum Up! dla amatorów
Oryginalny prezent na Walentynki
Nowa lampa błyskowa ''Quantuum Up!'' dla amatorów
Nikon D3200 – firmware 1.03
Bezpłatna akcja fotograficzna w Krakowie
Zarabiaj na zdjęciach z Fotbox.com
Fujifilm zapowiada nowy bezlusterkowiec systemu X
Wystawa fotografii "Retro" w Łodzi
Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM dostępna w wersjach dla Nikona i Sigmy
Jutro możemy się już nie spotkać – wystawa Piotra Andruszkiewicza
Weź udział w kolejnej edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.71s.