Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  10. jubileuszowa edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

10. jubileuszowa edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska
Dodał: Katarzyna Stodolska 22.10.2012
10. jubileuszowa edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska to wystawa i aukcja fotografii wybitnych polskich artystów. Aukcja odbędzie się już 23 października.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Już po raz dziesiąty w ramach projektu FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA zapraszamy na wystawę i aukcję zdjęć wybitnych polskich artystów - współczesnych i dawnych. Projekt organizowany jest przez portal FotografiaKolekcjonerska.pl i Dom Aukcyjny Rempex przy współpracy Portalu Rynku Sztuki Artinfo.pl oraz Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jacek Poremba, Bez tytułu (Anita Lipnicka), 2009-2012, 50 x 50 cm

Celem projektu Fotografia Kolekcjonerska jest propagowanie idei kolekcjonowania fotografii w Polsce oraz dotarcie z pracami polskich mistrzów fotografii do zagranicznych odbiorców. Z dorobku artystów wybieramy prace zajmujące szczególne miejsce w ich twórczości, m.in. takie, które były prezentowane na wystawach, publikowane, nagradzane zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Rafał Milach, Bez tytulu, 2008-2012, 50 x 63 cm

Fotografia, kolekcjonowana od początku swej ponad 170-letniej historii, przeżywa dziś szczyt popularności. Doceniona jako równoprawna dziedzina sztuki i wystawiana w największych muzeach świata, staje się obiektem coraz większego zainteresowania kolekcjonerów. Każdego roku w największych domach aukcyjnych na świecie padają cenowe rekordy sprzedaży zdjęć.

Agnieszka Rayss, Sasza, 2011-2012, 40 x 50 cm

Także w Polsce mamy przyjemność obserwować, jak powstają i rozwijają się prywatne zbiory fotografii, a kolekcjonerzy coraz częściej decydują się na ich publiczne prezentacje. Przykładem może być wystawa kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich pt. „Uwikłane w płeć” podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu w Łodzi oraz wystawa „Drżące ciało. Fotografia z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego” w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Wojciech Wieteska, Wrak Forda 52 na drodze do Bueyeros. Nowy Meksyk, 1998, 40,5 x 50,5 cm
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.467s.