Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Wystawa "Góry x 19"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Wystawa "Góry x 19"
Dodał: Przemysław Imieliński
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Galeria FOTO-GEN
Ulica: pl. bpa Nankiera 8
Termin: 20.07.2017 – 06.09.2017
Godziny otwarcia: w dniach 20 lipca – 12 sierpnia br.: od wtorku do soboty w godz. 10.00–18.00; od 12 sierpnia: od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00
Adres WWW: www.okis.pl
Wernisaż: 20.07.2017, godz. 18.00

Pod wpływem artystycznych trendów lat 70. działacze Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (Ryszard Brawański, Jan Kotlarski, Roman Hryciów) zorganizowali w 1980 roku I Ogólnopolskie Biennale Fotografii Górskiej. Od drugiej edycji organizatorem był już Wojewódzki Dom Kultury w Jeleniej Górze, a komisarzem – Jerzy Olek, który programował także kolejne, III Biennale. To Biennale miało charakter przełomowy, gdyż o ile na wcześniejszych dominowały tradycyjne formuły estetyczne, a II Biennale odbyło się w cieniu stanu wojennego – to w 1984 roku zostało ono zdominowane przez zwolenników programu "fotografii elementarnej", którzy pragnęli nadać tej dziedzinie nową jakość estetyczną i znaczeniową.

Bogdan Jankowski, Drabinka, Grand Prix 1980


Program ten był jednym z ważniejszych zjawisk w fotografii polskiej także w następnych dekadach i w dużym stopniu uformował kolejne edycje Biennale poprzez wystawy towarzyszące i sympozja. Od 1986 roku funkcję komisarza przejął Wojciech Zawadzki, który starał się, aby było to przede wszystkim wydarzenie artystyczne. Od 1992 roku do dzisiaj komisarzem Biennale Fotografii Górskiej jest Ewa Andrzejewska. Pośrednio odbijały się na nim zmiany w kulturze (postmodernizm, globalizacja, cyfrowy zapis obrazu), niemniej uczestnicy Biennale utrzymują w większości klasyczny sposób ukazywania gór. Oznacza to, że ich dzieła są efektem osobistych wędrówek po górach, podejmowanych dla doznań przestrzeni, form natury i fenomenów aury, a możliwości technicznych modyfikacji obrazów wykorzystywane są w ograniczonym stopniu.
Adam Sobota


Krzysztof Kuczyński, Karkonosze, Grand Prix 2006


Autorzy fotografii prezentowanych na wystawie: Ewa Andrzejewska, Marek Arcimowicz, Sławoj Dubiel, Maciej Duczyński, Dariusz Grzyb, Piotr Grochala, Waldemar Grzelak, Bogdan Jankowski, Przemysław Kruk, Krzysztof Kuczyński, Łukasz Lisiecki, Michał Makowski, Tomasz Mielech, Wojciech Miatkowski, Aleksander Martuszewski, Czesław Odo Mostowski, Paweł Opaliński, Bogdan Pawłowski, Tadeusz Piotrowski, Krzysztof Pilecki, Dorota Sitnik, Bartosz Solik, Rafał Swosiński, Marek Szyryk, Marek Trzeciakowski, Mieczysław Wielomski, Wojciech Zawadzki.

Piotr Grochala, Trotternish, Grand Prix 2012


Zobacz także:
Wystawa "Identity" Michała Jóźko
V Międzynarodowy Festiwal Fotografii "Wschodnia 2017"
Wystawa "Czarno-biały Gdańsk lat 60."
Wystawa ''Widoki z okien pracowni''
Wystawa "Noc jest fotogeniczna"
Rok 1900. Europa w fotografii Henryka Czeczotta
Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto
Wystawa "Pejzaż magiczny" Piotra Targosza
Wystawy zdjęć Piotra Borowicza pt. "Pieśni"
Wystawa "Tak to widzę"
Twarze sztuki w fotografii Czesława Czaplińskiego
Wystawa "MASKI pamięci emocji"
Jedyna w Polsce wystawa zdjęć Vivian Maier – "In her own hands"
Wystawa "Wypał" Krzysztofa Lachowicza
Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.874s.