Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy Grand Press Photo


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy Grand Press Photo
Autor: Błażej Organisty
Dawid Zieliński („Kontakt”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016. Wyniki ogólnopolskiego konkursu zostały ogłoszone 5 maja na gali w warszawskim kinie Kultura.

« poprzednia strona 1|2|3|4|5 następna strona »

Zdjęcie Roku przedstawia migrantów i uchodźców opuszczających port w Pireusie. Ponad milion ludzi, głównie z Syrii, Iraku i Afganistanu, przybyło do Europy w 2015 roku. Ponad 80 proc. z nich wybrało morską przeprawę przez cieśniny Morza Egejskiego z wybrzeża Turcji na greckie wyspy. Nagrodzone zdjęcie pochodzi z fotoreportażu dokumentującego pierwsze dni uchodźców i migrantów na europejskiej ziemi. Zostało zrobione 17 października 2015. Autor Zdjęcia Roku otrzymał główną nagrodę Grand Press Photo 2016 i 10 tys. zł.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 zostały ogłoszone 5 maja na gali w warszawskim kinie Kultura.

Gościem specjalnym gali Grand Press Photo był Kadir van Lohuizen, kilkukrotny laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji fotograficznej NOOR. To do niego należał decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć – przewodniczył bowiem jury Grand Press Photo 2016. W tym roku jurorzy nie mieli jednak wątpliwości i jednomyślnie wybrali na Zdjęcie Roku fotografię Dawida Zielińskiego. W jury oprócz Kadira van Lohuizena pracowali: Odd Andersen (AFP Berlin), Adam Lach (Napo Images), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”).

Wyróżnione zdjęcia wybrano spośród 4,8 tysięcy zgłoszonych do konkursu prac.

ZDJĘCIE ROKU 2016 i jednocześnie I miejsce w kategorii WYDARZENIA

Autor: Dawid Zieliński, „Kontakt”


fot. D. Zieliński


Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

Autor: Tymon Markowski, „Gazeta Wyborcza Bydgoszcz”


Bydgoszcz. Alpiniści z firmy Everest, którzy na co dzień zajmują się m.in. myciem okien w wysokich budynkach, przyjechali do chorych dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza przebrani w kostiumy superbohaterów. 11 czerwca 2015


Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE

Autor: Marek Lapis, Forum Polska Agencja Fotografów


Pola Lednickie koło Gniezna. Pogrzeb ojca Jana Góry, pomysłodawcy i organizatora Spotkań Młodych Lednica 2000. Na uroczystość pogrzebową przyjechało wielu wiernych z całej Polski, dla których ojciec Góra był przewodnikiem duchowym. 30 grudnia 2015

« poprzednia strona 1|2|3|4|5 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.235s.