Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Edycja obrazu  >  Warsztaty  >  Warsztat: zdjęcie jak z horroru


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztat: zdjęcie jak z horroru
Autor: Agnieszka Basłyk
Często patrząc na przetworzoną w Photoshopie fotografię myślimy: ileż to musiało być pracy... Tymczasem interesujące ilustracje często powstają przy wykorzystaniu najprostszych technik i narzędzi, a do ich stworzenia posłużyły niczym nie wyróżniające się fotografie. Prezentujemy zatem krok po kroku jak powstała praca, która zajęła drugie miejsce w naszym konkursie ''Photoshop – przed i po! ''.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

W tym warsztacie przedstawimy, jak w bardzo prosty sposób otrzymać zdjęcie utrzymane w mrocznym klimacie rodem z horroru. Jako baza posłuży nam fotografia, w której nic z owego klimatu nie ma – ot, karuzela z prowincjonalnego wesołego miasteczka.


Do uzyskania zamierzonego efektu będziemy potrzebować też dwóch tekstur: zdjęcia chmur oraz tekstury, która nada zdjęciu "brudny wygląd" (dobre będzie zdjęcie pobrudzonej, zniszczonej ściany/podłogi). Tekstury można poszukać w Internecie lub zrobić samemu w Photoshopie.


Ilustracja, którą chcemy otrzymać, będzie wyglądała tak:Dostosowujemy rozmiary zdjęcia
Otwieramy zdjęcie , które będzie podstawą naszego fotomontażu /Plik/ /Otwórz/ lub za pomocą skrótu klawiszowego /Ctrl + O/), po czym w menu /Obrazek/ wybieramy opcję /Rozmiar Obrazka/.


Zdjęcie zmniejszamy wpisując w okienko dogodną dla nas szerokość, pamiętając o zaznaczeniu opcji /Zachowaj proporcje/ – dostosuje ona odpowiednio wysokość do szerokości zdjęcia.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.3s.