Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  Testy praktyczne  >  TEST: EPSON Perfection V200 Photo – tani skaner dla fotoamatora


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TEST: EPSON Perfection V200 Photo – tani skaner dla fotoamatora
Autor: Marcin Pawlak
Epson Perfection V200 Photo to przeznaczony dla fotoamatorów skaner wyróżniający się dużą szybkością skanowania oraz bardzo funkcjonalnym oprogramowaniem.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Epson Perfection V200 Photo to stylowy skaner przeznaczony dla entuzjastów fotografii. To czarno-srebrne urządzenie ma budowę nieco odmienną od typowej – pokrywa skanera otwiera się na bok, a nie do tyłu, jak ma to zwykle miejsce. Umożliwiło to zapewnienie dużej sztywności pokrywy przy skanowaniu grubszych dokumentów, np. książek, ma też jednak wady. Otóż taka konstrukcja pokrywy skanera powoduje, iż utrudnione jest jego ustawienie po lewej stronie stanowiska roboczego – po prostu pokrywa otwiera się w "niewłaściwą" stronę. Zawiasy pokrywy mają wysuwaną, solidną konstrukcję, dzięki czemu V200 Photo umożliwia skanowanie dokumentów o grubości do 25 mm, np. książek.
 
Wbudowany moduł do skanowania materiałów transparentnych (przezroczystych) umożliwia skanowanie klisz – sześciu klatek filmu 35 mm albo czterech oprawionych w ramki slajdów na raz. Pomysłowo rozwiązana została ramka, służąca do pozycjonowania skanowanych negatywów i slajdów na szybie skanera. Otóż ma ona zaczepy, które pasują do odpowiednich gniazd w obudowie skanera, tak że nie można jej ułożyć w niewłaściwym miejscu. Ramka ta jest wspólna dla filmów ciętych w paski (do 6 klatek) i slajdów umieszczonych w ramkach (do czterech), a wyboru rodzaju materiału dokonuje się, obracając ją o 180 stopni. Gdy ramka do materiałów transparentnych jest nieużywana, można ją schować w przewidzianym do tego miejscu pod pokrywą skanera (pod zdejmowanym białym tłem).

Ramka do skanowania materiałów transparentnych pozycjonowana jest na szybie skanera przy pomocy odpowiednich zaczepów.

Na stylowej, czarno-srebrnej obudowie V200 Photo umieszczono cztery przyciski zapewniające szybki dostęp do funkcji skanowania do dokumentu PDF, skanowania do wiadomości e-mail oraz kopiowania – bez konieczności osobnego uruchamiania właściwej aplikacji (czwarty przycisk to wyłącznik).
« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.101s.