Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Praktyka  >  Pomysł na sesję  >  Olympus PEN E-P1 – codzienna przyjemność fotografowania (film)


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus PEN E-P1 – codzienna przyjemność fotografowania (film)
Autor: Sebastian Kuniszewski
Najnowszy kompakt PEN E-P1 z wymiennymi obiektywami, wyglądem retro przypomina dawne aparaty Olympusa. Do tego jest solidny, zgrabny i zawsze można go mieć przy sobie. Zapraszamy do obejrzenia oryginalnego filmu, który pokazuje, że warto oddać się codziennej przyjemności fotografowania. Całość została wykonana w technice poklatkowej i powstała z niemal 10000 fotografii wykonanych cyfrowym "penem".

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

My PEN. My Inspiration. My life. Hasło promujące pierwszego cyfrowego ''pena'' E-P1 trafia w samo sedno. Sympatycznemu kompaktowi w stylu retro trudno odmówić uroku, a dostępne filtry artystyczne inspirują i zachęcają do eksperymentów fotograficznych. Do tego najnowszy aparat Olympusa w stu procentach spełnia założenia standardu Mikro Cztery Trzecie – jest mały, poręczny, pozwala wyianę obiektywów i oferuje jakość zdjęć jak w lustrzankach.

Najnowszy Olympus PEN E-P1 oraz historyczny Pen F z 1963 roku

Historia aparatów z serii Pen przenosi nas w lata 50. i 60. ubiegłego wieku – czasy pojawienia się samochodu Mini Morris, Beatlesów, sukcesów kinowych Marilyn Monroe i pierwszej lalki Barbie. To właśnie wtedy znany projektant Yoshihisa Maitani rozpoczął prace nad stworzeniem aparatu fotograficznego, który można byłoby kupić za 6000 jenów (odpowiednik miesięcznej pensji) i który byłby wygodny oraz łatwy w obsłudze jak przysłowiowy długopis.
 
Zwieńczeniem jego prac było pojawienie się w 1959 roku pierwszego aparatu z serii PEN z obiektywem D-Zuiko. Do sprzedaży trafiły modele: Pen EE, Pen D, a następnie w 1963 roku Pen F, który mógł być używany z gamą aż 20 wymiennych obiektywów. Aparaty Pen stały się niesłychanie modne i zostały sprzedane w milionach egzemplarzy. Co ważne, wśród miłośników fotografii pojawiało się coraz więcej kobiet, którym spodobał się wygodny w obsłudze aparat fotograficzny.

Historyczna reklama aparatu Olympus Pen EE

Pół wieku później, wraz z wprowadzeniem modelu PEN E-P1 legenda ożyła ponownie, a nowy aparat Olympusa ma duże szanse powtórzyć sukces swoich analogowych poprzedników. Jego staromodny wygląd i klasyczna uroda przyciągają wzrok i zwracają uwagę na właściciela, a filigranowe wymiary sprawiają, że aparat ten można mieć zawsze przy sobie. Dzięki takim cechom E-P1, niemal w każdej chwili można oddać się codziennej przyjemności fotografowania, a nieodłączny aparat staje się cyfrowym pamiętnikiem pełnym kadrów z naszego życia.Właśnie z takiego pomysłu skorzystali twórcy filmu ''The PEN Story''. Nowym aparatem Olympusa PEN E-P1wykonali 50000 zdjęć, z których wybrali i przygotowali 8000 odbitek. Następnie wykonali kolejne 1800 zdjęć, które pomogły połączyć animację poklatkową w prezentowany powyżej film (ang. stopmotion). Co ważne wszystkie oglądane "ruchome obrazki" to prawdziwe, fizyczne odbitki wykonane ze zdjęć zrobionych cyfrowym PEN-em. Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej produkcji i zachęcamy do podobnych eksperymentów.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.194s.