Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  Testy praktyczne  >  Kingston DataTraveler microDuo – pamięci do smartfona lub tabletu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kingston DataTraveler microDuo – pamięci do smartfona lub tabletu
Autor: Przemysław Imieliński
Produkt Kingstona to niezwykle przydatne akcesorium pozwalające zwiększyć pamięć urządzeń mobilnych oraz szybko i wygodnie przenosić dane pomiędzy nimi a komputerem.


Coraz częściej zdjęcia i filmy rejestrujemy za pomocą smartfona lub tabletu, a w ten sposób szybko zapełniamy ich wewnętrzną lub dodatkową pamięć. Oczywiście zbiór naszych fotografii i klipów wideo można zgrać do komputera lub zarchiwizować w chmurze. Nie zawsze jednak mamy na to czas, warto zatem mieć pod ręką niewielką pamięć USB wyposażoną w dwa złącza USB i microUSB, która pozwoli na błyskawicznie skopiować dane, dzięki czemu będziemy mogli dalej fotografować lub kręcić filmy.

Kingston DataTraveler microDuo – ze skuwką i dwoma wtyczkami USB


Zaletą pamięci Kingston DataTraveler microDuo jest to, że jest ona kompatybilna ze wszystkimi pracującymi pod kontrolą systemu Android urządzeniami z funkcją hosta, czyli zgodnych ze USB OTG (On-The-Go). Dzięki temu nawet jeśli nie mamy czasu na archiwizację danych, możemy po prostu podłączyć pamięć do portu microUSB i zacząć rejestrować materiał bezpośrednio na zewnętrznym nośniku, ponieważ jest on od razu rozpoznawany przez urządzenie i nie wymaga instalacji. Nie stracimy dzięki temu żadnej sceny, a później i będziemy mogli błyskawicznie skopiować dane do komputera.

Pamięć Kingston DataTraveler microDuo jest natychmiast rozpoznawana przez urządzenie mobilne i może być użyta do zapisywania zdjęć lub odtwarzania filmów czy plików muzycznych


Drugą istotną zaletą DataTraveler microDuo są jego niewielkie wymiary oraz oczko pozwalające przypiąć pamięć do breloczka i w ten sposób zawsze mieć ją przy sobie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem umożliwia natychmiastowe skorzystanie z nośnika w sytuacji awaryjnej.

Niewielkie rozmiary i specjalne oczko pamięci Kingston DataTraveler microDuo pozwalają mieć nośnik cały czas przypięty do breloczka i nosić ze sobą


Pamięć DataTraveler microDuo dostępna jest w wersjach o pojemności 8, 16, 32 i 64 GB dzięki czemu może stanowić również podręczną bibliotekę filmów, książek czy plików muzycznych. Łatwość zgrywania danych z komputera pozwala szybko zabrać ze sobą nieco rozrywkowych materiałów w dłuższą podróż. Docenią to z pewnością osoby dysponujące tabletami i smartfonami pozbawionym gniazda na dodatkową kartę pamięci. Podłączając DataTraveler microDuo do urządzeń mobilnych, możemy bowiem odtwarzać nagrania bezpośrednio z nośnika – nie trzeba ich kopiować do pamięci wewnętrznej smartfona czy tabletu.

Po podłączeniu pamięci DataTraveler microDuo do smartfona możemy bezpośrednio z nośnika odtwarzać filmy czy pliki muzyczne – nie trzeba ich kopiować do pamięci wewnętrznej smartfona czy tabletu


Kingston DataTraveler microDuo daje olbrzymią wygodę zarządzania swoimi danymi. W każdej chwili możemy podpiąć pamięć do laptopa, by zabrać ze sobą najpotrzebniejsze dane, lub podłączyć go do smartfona i oczyścić jego pamięć wewnętrzną. Nie potrzeba do tego żadnych kabli, sterowników, instalowania programów czy połączenia z internetem. Proste, ale jakie praktyczne!

Kingston DataTraveler microDuo – funkcje i specyfikacje
  • USB OTG (On-The-Go): standard pozwalający na korzystanie z funkcji host w niektórych telefonach i tabletach z gniazdami microUSB, umożliwiający podłączenie urządzeń USB takich jak Kingston DT microDuo
  • 2-w-1: złącza microUSB i USB 2.0 zapewniają łatwy transfer danych pomiędzy smartfonami, tabletami i komputerami
  • Plug-and-Play: po prostu podłącz go do gniazda USB jak zwykłą pamięć Flash
  • Wygodny: bardzo niewielki, łatwo mieści się w kieszeni, więc łatwo go przenosić
  • Pojemność: 8, 16, 32 i 64 GB
  • Interfejs: USB 2.0
  • Wymiary: 27,63 x 16,46 x 8,56 mm
  • Temperatura pracy: 32°F do 140°F (0°C do 60°C)
  • Temperatura przechowywania:-20°C do 85°C
  • Gwarancja i serwis: 5 lat gwarancji z bezpłatną obsługą serwisową


Ceny: ok. 20 zł (8 GB), 40 zł (16 GB), 70 zł (32 GB)
Strona WWW: www.kingston.com
Lista kompatybilnych urządzeń: www.kingston.com

Zobacz także:
SSDNow mS200 240 i 480-gigabajtowe dyski od Kingstona
Kingston DataTraveler microDuo - więcej pamięci w smartfonie lub tablecie
Kingston Digital wprowadza najszybszą kartę pamięci SD
TEST: Kingston kontra SanDisk - szybkie karty pamięci
TEST: SanDisk Extreme II SSD 480 GB – dysk dla fotografa


Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.229s.