Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych
Autor: Katarzyna Stodolska
W ramach IV edycji Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu swoje prace zaprezentuje pokolenie młodych twórczych fotografów. Przyglądamy się bliżej wybranym zdjęciom, które będzie można zobaczyć "na żywo" podczas festiwalowych wystaw.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Festiwal Fotografii Młodych (3-11 sierpnia 2012) jest pierwszym i jedynym na Podkarpaciu wydarzeniem fotograficznym na tak dużą skalę. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że jest jedynym w Polsce Festiwalem Fotograficznym, na którym w programie głównym prezentuje się prace, często niezauważonych do tej pory, młodych amatorów fotografii. Prace laureatów MFFM zostały zaprezentowane także podczas Miesiąca Fotografii, w prasie fotograficznej oraz w ważniejszych galeriach w kraju. Przyjrzyjmy się bliżej wybranym pracom, jakie będziemy mieli okazję zobaczyć podczas wystaw IV edycji festiwalu:

Cykl fotografii ''Noc''
Cykl ''Noc'' jest efektem fascynacji jaka ogarnęła mnie trzy lata temu - mówi Tomasz Suszczyński o swoich pracach. Wtedy to, podczas wykonywania serii zdjęć przy świetle księżyca, odkryłem jak za pomocą fotografii można ukazać świat niedostępny naszym zmysłom. Świat, w którym znane nam obiekty przybierają nowe formy, a na niebie widać intrygujące zjawiska. Noc jest czasem, w którym następuje transformacja świata na bardziej poetycki i spokojny. Ruch, zmiany atmosferyczne, niewytłumaczalne i niespodziewane, wszytko to dzieje się na naszych oczach. Gdy długo będziemy wpatrywać się w ten ciemny krajobraz, to dostrzeżemy alternatywną rzeczywistość.

Fot. Tomasz Suszczyński

Tomasz Suszczyński o sobie: ''Na co dzień prowadzę własne studio fotograficzne w Kielcach. Wykształcenia 2012 - Licencjat na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku fotografia. Osiągnięcia: 2010-2011 : Wyróżnienie w konkursie „Kieleckie inaczej” 2010- Prezentacja prac na festiwalu „TO TU” w Staszowie 2010- Nagroda Świętokrzyskiego Miesięcznika Kulturalnego „Teraz” – dla młodego twórcy w konkursie Przedwiośnie organizowanego przez BWA w Kielcach 2010- Wyróżnienie w konkursie "Łódź od wczoraj do dziś – ziemia pełna możliwości" 2011 – Indywidualna wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 2011 – Udział w pokonkursowej wystawie na Warszawskim festiwalu Fotografii Artystycznej 2012- Udział w wystawie "Przedwiośnie 33" w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach''.

Seria ''Wspomnienia''
Seria ''Wspomnienia'' powstała w 2010r. i była moim pierwszym oficjalnym portfolio oprawionym w passe-partout - mówi Alicja Sikora. Tytuł został nadany na potrzeby tego konkursu i jest odzwierciedleniem moich wspomnień związanych z tamtym czasem. Zdjęcia nawiązują również do wizji sennych, wspomnień z dzieciństwa, obrazów z mojego umysłu, w którym często pojawiają się kształty. Wykonane aparatem Pionyr, film 120mm, format 6x6. Zeskanowane i ujednolicone kolorystycznie oraz pod względem ekspozycji w programie Adobe Photoshop.

Fot. Alicja Sikora

Alicja Sikora o sobie: Z fotografią związana jestem od 2006 r. W 2010 r. ukończyłam Wyższe Studium Fotografii afa we Wrocławiu. Najchętniej zatrzymuję czas zniszczoną Smieną, którą mój ojciec tworzył amatorsko fotografie. Właśnie tym aparatem wykonałam swoją pracę dyplomową pt. ''Fantasmagorie'', która niestety nie może zostać zgłoszona do konkursu, gdyż zawiera 6 zdjęć. Poza fotografią? Jestem studentką filologii angielskiej.

Śniadanie na plaży według Aliny Chomiszczak
Jestem poszukiwaczem i zbieraczem - mówi o sobie Alina Chomiszczak. Kolekcjonuję guziki znalezione na ulicy. W życiu często zdaje się na przypadek. Podróżując potykam się o wiele historii opowiadanych przez dworcowych ludzi, zdarzeń, kolorów i faktur. Z wykształcenia jestem muzykiem i architektem krajobrazu. Fotografia jest formą poszukiwań harmonii między światami.

Fot. Alina Chomiszczak

Śniadanie na plaży jest cyklem zdjęć wykonanych nad brzegiem Bałtyku. Zdechłe ochłapy ryb wyrzucone przez poranne morze, zderzenie ich z codziennym życiem popularnych miejsc wypoczynkowych. Gwarem, słońcem zimnym piwem i śmiechem dzieci. Zasada, napotkanych ''obiektów'' pozostawienie ich w formie nienaruszonej. Jak ''dało'' mi je morze, tak też je fotografowałam.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.293s.