Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Akademia Młodego Fotografa rusza we Wrocławiu!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Akademia Młodego Fotografa rusza we Wrocławiu!
Autor: Akademia Młodego Fotografa
Twoje dziecko chce fotografować, ale boisz się dać mu aparat? Wydaje Ci się, że ma oko, ale nie wiesz jak mogłoby rozwinąć swój dar. Zapisz je na zajęcia do Akademii Młodego Fotografa!


Portal Fotografuj.pl ma przyjemność zaprosić dzieci i młodzież do udziału w kursach i imprezach fotograficznych, organizowanych w ramach Akademii Młodego Fotografa, która od września rozpoczyna swoją działalność we Wrocławiu. Nasi zawodowi fotografowie mieli okazję współpracować z młodzieżą podczas letniego obozu fotograficzno-kulinarnego w Bieszczadach i zainspirowani twórczym potencjałem dzieci postanowili zaangażować się w długofalową, artystyczną edukację młodych twórców.

Autorski program opracowany specjalnie dla dzieci
Zajęcia w ramach Akademii Młodego Fotografa przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Główną ideą, jaka przyświeca naszej Akademii jest przekonanie uczestników, że zdjęcie powstaje w głowie fotografa, a nie w aparacie czy w programie graficznym. Dlatego przygotowany przez nas autorski kurs w pierwszej kolejności uczy dzieci umiejętności widzenia i estetycznego kształtowania kadru, któremu podporządkowane są stosowane techniki fotograficzne. Dzięki temu będą one potrafiły zrobić udaną fotografię każdym aparatem i czerpać radość z uwieczniania otaczającego je świata.

Główną ideą, jaka przyświeca Akademii Młodego Kucharza jest przekonanie uczestników, że zdjęcie powstaje w głowie fotografa, a nie w aparacie czy w programie graficznym. Fot. Przemysław Imieliński

Kurs zaczniemy od zajęć z kompozycji obrazu, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak w atrakcyjny sposób komponować zdjęcia i tworzyć pełne wyrazu fotografie. Nauczą się jasno i zrozumiale mówić o obrazie oraz nazywać wykorzystywane w tej dziedzinie sztuki środki wyrazu. Nie zabraknie również krótkich wykładów na temat historii fotografii i omówienia sylwetek najznamienitszych twórców oraz dyskusji na temat ich prac.


Program zajęć
Zajęcia będą się odbywać zarówno w studio, jak i w plenerze. Po zapoznaniu się z podstawami obsługi aparatu dzieci dowiedzą się m.in. jakie znaczenie w fotografii ma perspektywa, co to jest głębia ostrości, jak zrobić dobry fotoreportaż, czy można ożywić martwą naturę itp. Uczestnicy kursu będą mieli okazję spróbować swoich sił, wykorzystując w praktyce różne techniki i gatunki fotograficzne, jak np.:
 • portret
 • pejzaż
 • panoramowanie
 • zdjęcia nocne
 • fotografia mody
 • reportaż z imprezy sportowe
 • fotografowanie architektury
 • makrofotografia
 • fotografia studyjna
 • fotografia poklatkowa
 • filmowanie

Młodzi fotografowie poznają także podczas zajęć tajniki pracy w studio i będą mieli okazję wykonać aranżowane zdjęcia według własnych pomysłów.

Będziemy też starali się zachęcać dzieci do zabierania aparatu ze sobą na wszelkie spacery i wycieczki oraz poszukiwania ciekawych tematów fotograficznych wokół siebie. Każdy uczestnik będzie realizował zadania domowe, które oprócz pracy z aparatem będą też wymagały rzetelnej i świadomej oceny własnych zdjęć oraz dokonywania wyboru tych, które zostaną zaprezentowane w szerszym gronie na zajęciach.

Na koniec kursu planowana jest organizacja wystawy z najciekawszych zdjęć wykonanych podczas kursu oraz własnych podróży z aparatem w ręku. Przy tej okazji uczestnicy też będą mogli dowiedzieć się więcej na temat praw autorskich oraz zasad publikacji i wykorzystywania własnych zdjęć.

Wykładowcy w Akademii Młodego Fotografa będą starali się zachęcać dzieci do poszukiwania ciekawych tematów fotograficznych także na co dzień wokół siebie.

Wierzymy, że po kursie zwykłe zabawy w robienie zdjęć przerodzą się w prawdziwą pasję twórczego obserwowania świata i jego fotografowania. Jesteśmy przekonani, że w Akademii Młodego Fotografa powstanie mnóstwo pomysłowych i oryginalnych zdjęć, a w dzieciach zaszczepimy chęć dalszego artystycznego rozwoju. Jeśli tylko będą miały oczy szeroko otwarte, to z pewnością nie przegapią okazji do zrobienia zaskakujących i ciekawych fotografii, a po niejednej szkolnej wycieczce zauważą, że ich zdjęcia nabierają wyrazu, przykuwają wzrok i zdecydowanie wyróżniają się spośród zdjęć rówieśników. Tego życzymy wszystkim naszym obecnym i przyszłym kursantom.

Prowadzący
Kurs przygotował i prowadzi Przemysław Imieliński – fotograf i dziennikarz, od 2006 roku wydawca portalu internetowego Fotografuj.pl, a wcześniej redaktor naczelny magazynu fotograficznego CHIP FOTO-VIDEO digital, wydawanego przez Vogel Burda Communications. Tłumacz i konsultant merytoryczny ponad 30 opublikowanych w Polsce książek o tematyce fotograficznej oraz czasopism i magazynów poświęconych fotografii. Autor wielu artykułów edukacyjnych. Z wykształcenia polonista i pedagog, a prywatnie ojciec dwóch chłopców.

Zapisy i harmonogram kursów
Kursy fotograficzne w Akademii Młodego Fotografa prowadzone są w dwóch grupach wiekowych i obejmują 28 godzin lekcyjnych zajęć (14 spotkań po 1,5 godziny):
 • dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w każdy PONIEDZIAŁEK w godz. 16.00–17.30
 • dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat w każdy PONIEDZIAŁEK w godz. 18.00–19.30
Zajęcia rozpoczynamy 23 września 2013 roku, a spotkania będą odbywać się we Wrocławiu w wybranych plenerach bądź przy ul. Inżynierskiej 49/U28 (budynek Corte Verona od strony Al. Pracy), gdzie dzieci będą miały zajęcia aranżowane w studio.

Koszt pojedynczego kursu to 560 zł.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 728 328 503.
Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie jest zgłoszenie uczestnictwa oraz dokonanie opłaty za kurs na konto 53 1300 0000 2076 6216 5548 0001 (w tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz godzinę zajęć).
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.511s.