Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Konkursy  >  Pocztówka z wakacji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
[Pocztówka z wakacji]
Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć w pełnych wymiarach
Teide
agaw
Mieszkający w środku wulkanu demon, pozazdrościwszy słońcu blasku, połknął je. Na wyspie zapanował mrok, groziła jej zagłada. Guanczowie poprosili więc boga nieba o pomoc. Ten dostał się do środka krateru. Przy dźwiękach gromów stoczył z demonem zwycięską walkę i słońce znów jasno zaświeciło. W ten właśnie sposób Guanczowie, dawni mieszkańcy Teneryfy, wytłumaczyli sobie jedną z erupcji Teide, kiedy to niebo na długo przesłoniły wulkaniczne popioły, a jedyna jasność biła z wnętrza krateru...(gazeta.pl) W koncu udało nam sie odwiedzic wulkan Teide, choc na sam wierzchołek nie dostalismy sie, kolejka sie zepsula:(. Szczyt ten o wysokości 3718 m jest uważany za najwyższą wolno stojącą górę świata, jeśli mierzy się wysokość bezpośrednio od poziomu morza do szczytu (o ponad 1000 metrow przewyzsza nasze Rysy!! )Stożek wulkanu wraz z ogromnym kraterem (średnica 14 km i obwód około 40 km) oraz calym otaczającym je parkiem pokrytym zastyglymi strumieniami lawy zostaly w 2007r wpisane na liste światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to 49 najwyzszy szczyt swiata:))miejsce warte odwiedzenia:) Krajobraz jak z księzyca:)) A na ten szczyt jeszcze wrocimy!

<< poprzednie zdjęcie

następne zdjęcie >>


Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.515s.