Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Konkursy  >  Odrobina edycji nie zaszkodzi


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
[Odrobina edycji nie zaszkodzi]
Choć część fotografów uważa nawet najdrobniejszą edycję zdjęcia w programie graficznym za rzecz naganną, bardzo często drobny retusz, korekta tonalna lub nawet nałożenie na siebie fotografii pozwala stworzyć obraz o znacznie większej sile wyrazu. Dlatego nasza redakcja stoi na stanowisku, że dopuszczalne jest wszystko, co służy uzyskaniu pożądanego efektu, o ile tylko nie przekracza się przy tym granicy dobrego smaku i nie udaje, że dana fotografia pochodzi wprost z aparatu.
 
I właśnie celem naszego konkursu było pokazania, że umiejętnie wykonana edycja może zwiększyć walory artystyczne zdjęcia dając przy tym okazję do zrealizowania artystycznej wizji autora. Nadesłane przez Was prace udowodniły, że świetnie sobie radzicie z obsługą programów graficznych i pozwalają się Wam on twórczo wyżyć. Wiele fotografii było ciekawych i oryginalnych, jednak zwycięzców mogło być jedynie kilku...
 
Spośród nadesłanych prac wyłoniliśmy 5 obrazów, których autorzy otrzymają polski program do edycji zdjęć w technice HDR – Machinery HDR Effects 2.9.50.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich Czytelników zapraszamy do udziału w bieżącym i kolejnych organizowanych przez nas konkursach. Wszystkie nadesłane zdjęcia można nadal oglądać w naszej galerii konkursowej: www.fotografuj.pl. Pamiętajcie, że wciąż można je także komentować, dzięki czemu ich autorzy będą mogli zyskać cenne uwagi i poprawiać swój warsztat.

Nagrodzone prace
Nagroda: Machinery HDR Effects 2.9.50


Tytuł: W zaufaniu, Autor: Monika Piekutowska


Tytuł: Autoportret, Autor: Tomasz Majcher


Tytuł: Illusion, Autor: Monika Osipowska


Tytuł: Bez tytułu, Autor: Klaudia Kurzec


Tytuł: Bez tytułu, Autor: Madlenn


Galeria wszystkich zdjęć nadesłanych na konkurs: www.fotografuj.pl
Zwycięzcy dotychczasowych konkursów: www.fotografuj.pl
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.042s.