Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Konkursy  >  Fotografuj Non Stop!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
[Fotografuj Non Stop!]
Tym razem nasz comiesięczny konkurs fotograficzny był nieco inny od poprzednich – zachęcaliśmy Was, byście podczas wakacji odwiedzili choć na kilka dni Wrocław i wzięli udział w widowiskowych imprezach plenerowych, przedstawieniach i koncertach, których bardzo wiele odbywało się przez cały lipiec w stolicy Dolnego Śląska. Zależało nam, byście z jednej strony dobrze się bawili, z drugiej zaś mieli okazję do wykonania unikatowych i oryginalnych fotografii. Nie był to więc konkurs zdjęć wyciągniętych z szuflady, lecz prawdziwy i autentyczny pojedynek dokumentalistów. Mamy nadzieję, że dla wielu z was stał się on okazją, by sięgnąć po aparat i postarać się wyrazić swoje emocje poprzez fotografię.
 
Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 800 prac (część z nich prezentowana była na monitorach w Centrum Festiwalowym na wrocławskim Rynku), a spośród nich jury zakwalifikowało do ścisłego finału 20 prac. Jego członkowie postanowili przyznać pierwsze miejsce Tomaszowi Kucharskiemu za zdjęcie wykonane podczas spektaklu zatytułowanego "Do Do Land". Ta dynamiczna, kontrastowa i barwna fotografia wzmocniona jeszcze poprzez obrócenie przez autora kadru o 180 stopni doskonale oddaje magię i zjawiskowość charakteryzującą występy artystów z argentyńsko-hiszpańskiej grupy Puja. Podczas tego samego spektaklu wykonana została fotografia, która zajęła drugie miejsce w naszym konkursie – czarno-biały portret muzyka towarzyszącego performerom świetnie wykorzystuje oświetlenie sceny i przyciąga uwagę kompozycją oraz specyficzną „ziarnistością” obrazu. Laureatem trzeciego miejsca został również portret, w tym przypadku zrobiony podczas spotkań z publiczności artystów biorących udział w imprezie Brave Festival.
 
Nie mniej interesujące są także trzy wyróżnione przez jury fotografie. Ich autorzy skupili swoją uwagę na poszukiwaniu harmonii kolorów, ciekawych kształtów i konturów lub tak, jak Jacek S., sfotografowali niemal zupełnie pustą przestrzeń miejską i poddali obraz ciekawym zabiegom formalnym.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich Czytelników zapraszamy do udziału w bieżącym i kolejnych organizowanych przez nas konkursach. Wszystkie nadesłane zdjęcia można nadal oglądać w naszej galerii konkursowej: www.fotografuj.pl. Pamiętajcie, że wciąż można je także komentować, dzięki czemu ich autorzy będą mogli zyskać cenne uwagi i poprawiać swój warsztat.

I miejsce
NAGRODA: Lustrzanka cyfrowa Nikon D300 z obiektywem 16-85 mm VR o wartości 7700 zł.

Tytuł: ''Do Do Land – Grawitacja'', autor: Tomasz Kucharski.


II miejsce
NAGRODA: Lustrzanka cyfrowa Nikon D60 z obiektywem 18-55 mm VR o wartości 2200 zł.

Tytuł: ''Grupo Puja'', autor: E.G.


III miejsce
NAGRODA: Aparat cyfrowy Nikon COOLPIX P80 o wartości 1350 zł.

Tytuł: ''Wrocław – Brave Festiwal – spotkanie z artystami'', autor: Rose.


Wyróżnienia
NAGRODA: Aparaty cyfrowe Nikon COOLPIX S210 o wartości 600 zł.

Tytuł: ''Światłoprzestrzeń'', autor: Wojtas G.


Tytuł: ''Skololot'', autor: Olgierd.


Tytuł: ''Na Horyzoncie'', autor: Jacek S.


Galeria wszystkich zdjęć nadesłanych na konkurs: www.fotografuj.pl
Zwycięzcy dotychczasowych konkursów: www.fotografuj.pl
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.098s.