Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy zwycięzcę ogólnopolskiego Plebiscytu Miast "Świeć się z Energą"!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy zwycięzcę ogólnopolskiego Plebiscytu Miast "Świeć się z Energą"!
Dodał: Przemysław Imieliński 27.01.2015
Student Warszawskiej Szkoły Filmowej, Michał Peplak, zwyciężył w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym w ramach VI edycji akcji "Świeć się z Energą".

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Jury, pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel, dokonało wyboru spośród ponad 2500 zdjęć! Komisję zachwyciły niebanalna aranżacja i oryginalny koncept zaprezentowany na zdjęciu autorstwa młodego fotografa. Michał Peplak otrzymał Grand Prix oraz pierwsze miejsce za najlepszą pracę prezentującą świąteczną kreację.
Konkurs fotograficzny, organizowany przy okazji VI edycji akcji "Świeć się z Energą", swoim zasięgiem objął całą Polskę. Do rywalizacji zgłoszono łącznie ponad 2500 zdjęć. Tematyka nadsyłanych prac znacznie się różniła – były to zarówno portrety, jak i miejskie pejzaże czy też zdjęcia wnętrz. Wszystkie fotografie łączył jeden wątek – świetlne iluminacje.

Grand Prix konkursu ''Świeć się z Energą'', fot. Michał Peplak


Święta i świąteczne światła są od zawsze inspiracją dla wielu osób fotografujących w swoim domu, podczas rodzinnych spacerów po mieście, czy specjalnych eskapad z aparatem w plener. Nasza rywalizacja ma charakter otwarty, mogą w niej wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii. Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć, w tym wiele bardzo ciekawych. Jak co roku ich autorzy potrafili wydobyć urok fotografowanych miejsc, przedmiotów czy sytuacji i sprawić, że pomimo tego, że nasz konkurs organizujemy już 5 lat, temat uchwycenia w kadrze świetlnych iluminacji wciąż może zaskoczyć – opowiada Jarosław Kozłowski, koordynator projektu "Świeć się z Energą". – Zgromadziliśmy pokaźną bazę naprawdę dobrych fotografii.

Nagroda główna w konkursie ''Świeć się z Energą'', fot. Damian Grabski


Selekcji prac, które przeszły do etapu ogólnopolskiego konkursu, dokonali wspólnie jury i publiczność. Do finału zakwalifikowało się 160 zdjęć, po 10 z każdego województwa. Znana i ceniona fotografka Lidia Popiel, która przewodziła jury, ciepło wypowiada się o swoim udziale w Konkursie.

Nagroda główna w konkursie ''Świeć się z Energą'', fot. Łukasz Kuszel


Ciągły kontakt z ludźmi, którzy także interesują się fotografią, jest niesamowicie rozwijający. Cieszy mnie, że mogę podziwiać pracę innych ludzi. Niektóre pomysły są naprawdę bardzo zaskakujące. Dla mnie jest to okazja do odkrywania nowych światów, bo każdy w swoich fotografiach zawiera swój indywidualny punkt widzenia – tłumaczy.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.931s.