Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa zbiorowa ''Sfotografuj wiersz - Zwierszuj fotografię''


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa zbiorowa ''Sfotografuj wiersz - Zwierszuj fotografię''
Dodał: Alina Plata 18.03.2013
Wernisaż we wrocławskim klubie „Firlej” będzie podsumowaniem konkursu, którego celem było połączenie dwóch pozornie oddalonych od siebie dziedzin - poezji i fotografii. Fotografuj.pl sprawuje patronat mediany nad wystawą.


Wystawa pt. Sfotografuj wiersz – Zwierszuj fotografię jest wydarzeniem wyjątkowym i niecodziennym. Prezentowane na niej będą nie tylko zdjęcia, ale także teksty poetyckie, których autorami są młodzi fotografowie i poeci z całej Polski. Marcowy wernisaż w klubie „Firlej” będzie podsumowaniem i jednocześnie finałem konkursu organizowanego przez wrocławskie Stowarzyszenie Młodych Twórców „KONTRAST”, którego celem było połączenie dwóch pozornie oddalonych od siebie dziedzin kultury, jakimi mogą się wydawać poezja i fotografia. Organizatorom udało się zaprosić do współpracy młodych, aczkolwiek uznanych już artystów, którzy użyczyli na potrzeby projektu swoich tekstów i fotografii. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności pisarskie, wybierając jedno zdjęcie spośród czterech, udostępnionych przez: Laurę Makabresku, Annę Orłowską, Damiana Chrobaka czy Jakuba Kamińskiego. Drugą możliwością było sfotografowanie wiersza – młodzi fotograficy mieli możliwość kreatywnego uwiecznienia tekstu Agnieszki Mirahiny, Marty Marciniak, Katarzyny Fetlińskiej czy Piotra Makowskiego.


Wystawa, która rozpocznie się oficjalnym wernisażem 27 marca o godz. 18, będzie się składać z prac niejednorodnych, różnych stylistycznie i technicznie, dając tym samym przekrój tendencji literackich i fotograficznych młodego pokolenia. Po wernisażu odbędzie się koncert Janka Samołyka z zespołem.

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta oraz autor piosenek. Występuje na scenie od 2008 roku. Od tamtej chwili zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu w 2009 r., został finalistą Jarocina i festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, wystąpił przed milionami telewidzów na KFPP w Opolu 2012 r., a nawet zagrał trasę koncertową w Chinach!

Fonograficzny debiut Samołyka to płyta "Wrocław" wydana trzy lata temu przez Polskie Radio. Pod koniec ubiegłego roku ukazał się drugi album artysty pt."Problem z wiernością", który będzie promowany podczas koncertu w „Firleju”. Single Janka Samołyka goszczą na Liście Przebojów Trójki i w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Muzyka artysty to mieszanka brytyjskiego rocka i polskiej krainy łagodności. Na koncertach towarzyszą mu: Przemysław Mikołajczyk (klawisze), Patrycja Stefanowska (skrzypce, wokal), Piotr Wojniusz (bas) i Mateusz Brzostowski (perkusja). Oficjalna strona: www.janeksamolyk.com
Termin wystawy: 27.03 – 24.04
Wernisaż: 27.03, godz. 18
Gdzie: Klub „Firlej”, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl
Wstęp Wolny
Adres strony: www.konkurs.kontrast-wroclaw.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.377s.