Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż wystawy Wolfganga Brennera zatytułowanej "Jestem" oraz wykład poświęcony jego twórczości.


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż wystawy Wolfganga Brennera zatytułowanej "Jestem" oraz wykład poświęcony jego twórczości.
Dodał: Martyna Wiśniowska 22.04.2014
Galeria Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wernisaż wystawy Wolfganga Brennera, który odbędzie się 26.04.2014 o godzinie 17:00, a już o 17:30 rozpocznie się wykład Stanisławy Zacharko poświęcony jego twórczości.


Artystyczne obiekty Wolfganga Brennera, czy to fotografie czy malarstwo przedstawiają jego własny świat zbudowany z różnych elementów rzeczywistości. Dokonane zestawy tych elementów w poszczególnych pracach ujawniają ich tematyczną semiotykę. Artysta tym samym nie pozostaje obojętny wobec otaczającej go zmiennej rzeczywistości (doświadczeń i emocji osobistych, wydarzeń społecznych i politycznych). Tym samym kategorycznie, jasno i zdecydowanie artykułuje własne poglądy, sprzeciwia się powszechnej obojętności wobec świata. Krytyczna i zaangażowana postawa jednocześnie jest autokontrolna wobec własnych doświadczeń i postaw w przestrzeni upływającego czasu.Jego prace bazujące na podłożu tradycyjnych technik rysunkowych, malarskich i fotograficznych, posiadają nawarstwienia indywidualnego “piętna” w postaci interwencji tekstów - komentarzy, nakładających się ekspresyjnych znaków malarskich i “klisz” obrazów fotograficznych. Indywidualne eksperymenty technologiczne artysta traktuje lekko i z dystansem do środków wyrazu: często zabawne i przewrotne komentarze nadają jego pracom autentyzmu ciekawych dialogów z samym sobą. Brenner posługuje się z tu z łatwością formą poezji i znaku graficznego; wyraża własny bogaty i interesujący świat pozostający w żywym kontekście z rzeczywistością. Poszczególne prace Wolfganga Brennera są dla widza odkrywaniem i badaniem “nowego świata”, pełnego anegdot i komentarzy, niezwykłych form i nowych przestrzeni.

strona organizatora: www.mosart.pl


Zobacz także:
"Magnetyzm", piąty album zaproponowany przez holga.pl
VIII Lubelskie Dni Fotografii-25-27 kwietnia 2014
Przegląd Filmowy Brave Festival
EASTSTREET 2, 8-31 lipca 2014, Lublin
PEPSI „THE ART OF FOOTBALL”

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.187s.