Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa BZ WBK Press Foto 2010 w Łomży


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa BZ WBK Press Foto 2010 w Łomży
Dodał: Marcin Pawlak 17.05.2011
Tylko do 20 maja można jeszcze oglądać zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów, laureatów BZ WBK Press Foto 2010 w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Ekspozycja zagości w Łomży po raz pierwszy w historii konkursu.


Ekspozycję będzie można oglądać do 20 maja 2011 roku.
 
BZ WBK Press Foto 2010 to ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym "Rzeczpospolita". W tym roku do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć przysłanych przez rekordową liczbę 368 autorów w sześciu kategoriach: Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i środowisko naturalne. Nowością tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Zdjęcie roku 2010. Spotkanie premierów Rosji - Władimira Putina oraz Polski - Donalda Tuska na molo w Sopocie, przy okazji uroczystości upamiętniających 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Sopot, 1 września 2009 r. Fot. Łukasz Ostalski, agencja fotograficzna Reporter.

"Celem konkursu BZ WBK Press Foto jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Cieszę się, że teraz również mieszkańcy Łomży będą mogli zobaczyć wykonane zdjęcia, które uwrażliwiają nas na otaczający świat. Dzięki temu konkursowi możemy nie tylko docenić trud pracy fotoreporterów, ale również poznać zupełnie nowe oblicza świata."- podkreśla Beata Kaczyńska, dyrektor oddziału BZ WBK w Łomży.

1 miejsce w kategorii Cywilizacja. Okolice kopalni w Bogdance. Po obfitych opadach deszczu mieszkańcy czekają aż opadnie woda. 26 czerwca 2009 r. Fot. Dorota Awiorko-Klimek, Dziennik Wschodni.

Jury w składzie: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała
z "Rzeczpospolitej", Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z "National Geographic" oraz Maciej Kosycarz z agencji Kosycarz Foto Press KFP, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz Rzeczpospolita. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

3 miejsce w kategorii Portret. Uczestnicy święta wegeterian. Tajlandia, wyspa Phuket, 2010 r. Fot. Aleksander Bochenek, Babel Images.

Zwycięzcą BZWBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter. Nagrodzone zdjęcie przedstawia Władimira Putina i Donalda Tuska podczas spotkania na molo w Sopocie.

1 miejsce w kategorii Przyroda i środowisko naturalne, fot. Katarzyna Mała.

Zdjęcia do tegorocznej, siódmej edycji konkursu, fotoreporterzy mogą nadsyłać do 20 maja. Przewodniczącym jury BZ WBK Press Foto 2011 będzie Sławomir Idziak – operator filmowy, autor zdjęć do m.in. "Helikoptera w ogniu" oraz pierwszego polskiego filmu zrealizowanego w technologii 3D – "Bitwa Warszawska 1920". Bank Zachodni WBK jest mecenasem tej produkcji filmowej.
 
Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, a także zapowiedzi zbliżających się wystaw, można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Strona konkursu: www.bzwbkpressfoto.pl

Zobacz także:
Cyberfoto 2011 - wystawa pokonkursowa
Panasonic Lumix FT3, TZ20 i TZ22 - firmware 1.1
Aktualizacja firmware dla systemu Ricoh GR do wersji 1.36
Firmware 1.02 dla Nikona D7000
Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD nagrodzony przez TIPA
Nagroda TIPA dla Olympusa XZ-1
Autorski pokaz fotografii Bernarda Zięby w Gliwicach
Konkurs "Foto-grafika i problem znika'' rozstrzygnięty!
Aspekty młodego polskiego wideo w XXI wieku - wykład Krzysztofa Jureckiego
Firmware 1.2 dla Olympusa XZ-1
Sigma 120-300 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM z bagnetem Canon EF
Cztery nagrody TIPA dla Canona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.868s.