Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż na Dzień Dziecka


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż na Dzień Dziecka
Dodał: Błażej Organisty 31.05.2016
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wernisaż wystawy Wiesława Zielińskiego pt. "Dzieciaki. Fotografie 1960-69" 1 czerwca o godzinie 18.00.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Wernisaż w Starej Galerii ZPAF odbędzie się we środę 1 czerwca o godz. 18.00. O godz. 19 goście usłyszą koncert fortepianowy. Wystawa potrwa do 24 czerwca.

Dzieciaki. Fotografie 1960-69


Autor o wystawie
"Chcąc określić, kiedy dziecko stało się głównym tematem mej twórczości, muszę cofnąć się do wczesnych lat 60-tych XX w., czyli do początków mojej fotograficznej pasji. Miałem naprawdę sporo szczęścia, że poznałem niezwykłego artystę fotografika śp. Witolda Dederkę. Kiedyś pokazałem mu kilkanaście swoich fotografii. Wśród nich, były także zdjęcia przedstawiające dzieci. I to właśnie na nie, Witold zwrócił szczególną uwagę. Zostaniesz „dzieciorobem”, powiedział. Jego słowa okazały się wkrótce prorocze.

Przez najbliższy okres, coraz częściej kierowałem obiektyw aparatu w stronę dzieci a trwało to przez całą dekadę lat 60-tych. Pierwszy cykl fotografii o tematyce dziecięcej pt. „ Wielki Świat Małego Człowieka” zaprezentowałem na wystawie indywidualnej w ówczesnej galerii Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego w 1965 roku.

Fotografując, zawsze starałem się zgłębić naturę dziecka. Uchwycić to, co najbardziej charakterystyczne dla okresu dzieciństwa: radość, smutek, marzenia, relacje z rówieśnikami, czy też środowisko w którym żyje i spędza swój czas. Moim cichym pragnieniem jest, by sytuacje przedstawione na fotografiach rozbudziły u oglądających, ich własne wspomnienia. By wywołały uśmiech, ale też skłoniły do refleksji."
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.183s.