Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż FLOW NYC w Pin Up Studio


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż FLOW NYC w Pin Up Studio
Dodał: Martyna Wiśniowska 22.05.2014
Nowy York to najbardziej intrygujące miasto świata. Tutaj rzeczy niemożliwe stają się realne, a sukces znaczy więcej niż gdziekolwiek na Ziemi.


Wystawa FLOW to poetycko-fotograficzny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Jeszcze nikt w Polsce nie pokazywał fotografii artystycznej w taki sposób! Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony będziemy mogli zobaczyć już 22 maja na wernisażu w warszawskim Pin-Up Studio. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Kuratorium (Sienna43A).

fot. Tomasz Sikora

Zdjęcia pochodzą z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku – o wystawie mówi autor Tomek Sikora.

Wystawę zainauguruje pokaz prac w artystycznej przestrzeni Pin-up Studio w centrum Warszawy. W czwartek 22 maja, zaproszeni goście, zobaczą niezwykłą instalację, przygotowaną przez Triangoo print. Zachwycające zdjęcia Nowego Yorku przeniesione zostaną na nietradycyjne formaty, w tym wielkie fototapety, kasetony czy przestrzenne rzeźby.

fot. Tomasz Sikora

Praca z FLOW, na każdym etapie była dla mnie czymś innym. Na początku kilka tekstów spisane w nocy w Bombaju. Tam powstał tytuł. Nie wiedziałam nawet jak nazwać to ,,coś” w języku polskim, jedyne co przyszło mi na myśl to FLOW. Poczułam to z niewiarygodną intensywnością... Ta siła, od środka, stała się moją mapą, dla ułatwienia anglojęzyczną – mówi Renata Plaga.

Podczas imprezy odbędzie się aukcja, na której będzie można zakupić wybrane limitowane fotografie artystyczne Tomka Sikory z poezją Renaty Plagi. Licytację współprowadzić będzie aktorka Anna Cieślak. W ramach wystawy wydany zostanie również album poetycko-fotograficzny, w którym znajdziemy wszystkie zdjęcia i nowojorskie haiku autorstwa Tomka Sikory i Renaty Plagi, nawet te nigdy nie prezentowane szerszej publiczności.

Kilka dni później wystawa zostanie przeniesiona do warszawskiej Galerii Kuratorium, gdzie przez dwa tygodnie prezentowany będzie projekt FLOW. Równolegle z wystawą odbędzie się prezentacja jednego zdjęcia Tomka Sikory w Galerii One Of, której mecenasem jest Collegium Artis (Nowogrodzka 84/86, Warszawa).

Od sześciu lat Tomek Sikora i Renata Plaga łączą słowo i obraz w albumy, filmy, ekspozycje przestrzenne. Pierwszy album wraz z filmem dvd pt.: Kobieta wydali w 2008 roku, kolejne wspólne projekty to: Usłyszane w ciszy (2009), Nieznane (2010), Skupienie (2011), Na Dobry Początek... (2012).

fot. Tomasz Sikora

Tomasz Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły” zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot.

Renata Plaga – poetka, blogerka, reżyserka dokumentu ,,Realna Utopia". Wydała trzy drukowane albumy poezji: w roku 2008 tomik ,,Kobieta" a w 2007 "Metaxa”, w 2013 ,,Na Dobry początek…”. W wersji elektronicznej: ,,Usłyszane w ciszy” (2009), Nieznane (2010), Skupienie (2011). Współpracuje od 6 lat z fotografikiem, Tomaszem Sikorą, tworząc unikalny język narracji. Poezje wpisuje w przestrzeń galeryjną, miejską, biznesową, przełamując stereotypy myślowe i konwencje.

Wspólnie zrealizowali ponad 20 wystaw i kilkadziesiąt krótkometrażowych filmów łączących poezję fotografię i muzykę.

Wystawa FLOW Renata Plaga i Tomek Sikora
Wernisaż: 22.05 Pin Up Studio, Nowogrodzka 84/86, Warszawa
Wystawa: 24.05 – 07.06 Galeria Kuratorium, Sienna 43A, Warszawa


Zobacz także:
Letnia promocja Canon - nawet 1025 zł zwrotu!
Galeria Nizio Interior zaprasza na wernisaż wystawy prac Borysa Makarego
Future Photo Show-fotograficzne interpretacje przyszłości
Wernisaż wystawy Tommaso Bonaventury "If I were Mao" w Galerii Asymetria
Nowa Tokina AT-X 70–200 mm F4 FX VCM-S już latem w sprzedaży!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.546s.