Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż FLOW NYC w Pin Up Studio


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż FLOW NYC w Pin Up Studio
Dodał: Martyna Wiśniowska 22.05.2014
Nowy York to najbardziej intrygujące miasto świata. Tutaj rzeczy niemożliwe stają się realne, a sukces znaczy więcej niż gdziekolwiek na Ziemi.


Wystawa FLOW to poetycko-fotograficzny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Jeszcze nikt w Polsce nie pokazywał fotografii artystycznej w taki sposób! Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony będziemy mogli zobaczyć już 22 maja na wernisażu w warszawskim Pin-Up Studio. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Kuratorium (Sienna43A).

fot. Tomasz Sikora

Zdjęcia pochodzą z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku – o wystawie mówi autor Tomek Sikora.

Wystawę zainauguruje pokaz prac w artystycznej przestrzeni Pin-up Studio w centrum Warszawy. W czwartek 22 maja, zaproszeni goście, zobaczą niezwykłą instalację, przygotowaną przez Triangoo print. Zachwycające zdjęcia Nowego Yorku przeniesione zostaną na nietradycyjne formaty, w tym wielkie fototapety, kasetony czy przestrzenne rzeźby.

fot. Tomasz Sikora

Praca z FLOW, na każdym etapie była dla mnie czymś innym. Na początku kilka tekstów spisane w nocy w Bombaju. Tam powstał tytuł. Nie wiedziałam nawet jak nazwać to ,,coś” w języku polskim, jedyne co przyszło mi na myśl to FLOW. Poczułam to z niewiarygodną intensywnością... Ta siła, od środka, stała się moją mapą, dla ułatwienia anglojęzyczną – mówi Renata Plaga.

Podczas imprezy odbędzie się aukcja, na której będzie można zakupić wybrane limitowane fotografie artystyczne Tomka Sikory z poezją Renaty Plagi. Licytację współprowadzić będzie aktorka Anna Cieślak. W ramach wystawy wydany zostanie również album poetycko-fotograficzny, w którym znajdziemy wszystkie zdjęcia i nowojorskie haiku autorstwa Tomka Sikory i Renaty Plagi, nawet te nigdy nie prezentowane szerszej publiczności.

Kilka dni później wystawa zostanie przeniesiona do warszawskiej Galerii Kuratorium, gdzie przez dwa tygodnie prezentowany będzie projekt FLOW. Równolegle z wystawą odbędzie się prezentacja jednego zdjęcia Tomka Sikory w Galerii One Of, której mecenasem jest Collegium Artis (Nowogrodzka 84/86, Warszawa).

Od sześciu lat Tomek Sikora i Renata Plaga łączą słowo i obraz w albumy, filmy, ekspozycje przestrzenne. Pierwszy album wraz z filmem dvd pt.: Kobieta wydali w 2008 roku, kolejne wspólne projekty to: Usłyszane w ciszy (2009), Nieznane (2010), Skupienie (2011), Na Dobry Początek... (2012).

fot. Tomasz Sikora

Tomasz Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły” zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot.

Renata Plaga – poetka, blogerka, reżyserka dokumentu ,,Realna Utopia". Wydała trzy drukowane albumy poezji: w roku 2008 tomik ,,Kobieta" a w 2007 "Metaxa”, w 2013 ,,Na Dobry początek…”. W wersji elektronicznej: ,,Usłyszane w ciszy” (2009), Nieznane (2010), Skupienie (2011). Współpracuje od 6 lat z fotografikiem, Tomaszem Sikorą, tworząc unikalny język narracji. Poezje wpisuje w przestrzeń galeryjną, miejską, biznesową, przełamując stereotypy myślowe i konwencje.

Wspólnie zrealizowali ponad 20 wystaw i kilkadziesiąt krótkometrażowych filmów łączących poezję fotografię i muzykę.

Wystawa FLOW Renata Plaga i Tomek Sikora
Wernisaż: 22.05 Pin Up Studio, Nowogrodzka 84/86, Warszawa
Wystawa: 24.05 – 07.06 Galeria Kuratorium, Sienna 43A, Warszawa


Zobacz także:
Letnia promocja Canon - nawet 1025 zł zwrotu!
Galeria Nizio Interior zaprasza na wernisaż wystawy prac Borysa Makarego
Future Photo Show-fotograficzne interpretacje przyszłości
Wernisaż wystawy Tommaso Bonaventury "If I were Mao" w Galerii Asymetria
Nowa Tokina AT-X 70–200 mm F4 FX VCM-S już latem w sprzedaży!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.455s.