Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Warsztaty Fotografii Otworkowej w Rybniku-Chwałowicach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztaty Fotografii Otworkowej w Rybniku-Chwałowicach
Dodał: Alina Plata 15.11.2013
W ramach 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej 16 listopada Dom Kultury Chwałowice organizuje warsztaty fotografii otworkowej.


W dniach 15-16 listopada 2013 r. Dom Kultury Chwałowice organizuje WARSZTATY FOTOGRAFII OTWORKOWEJ. W dniu 15 listopada w godz. 9.00-14.00 w Warsztatach wezmą udział uczniowie Gimnazjum nr 3 w Rybniku. Warsztaty poprowadzi znany artysta fotografik, prawdziwy mistrz fotografii otworkowej i technik szlachetnych - Paweł Janczaruk z Zielonej Góry.

W dniu 16 listopada w godz. 12.00 - 17.00 obędą się warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych.
 
Warsztaty poprowadzą: Paweł Janczaruk - jedna grupa (15 osób), Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa (otworkowcy z Jaworzna) - druga grupa (20 osób). Zgłoszenie na warsztaty należy przesłać na maila: dkchwalowice@wp.pl podając imię i nazwisko oraz numer tel. kontaktowego uczestnika warsztatów. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania warsztatami, przewiduje się organizację podobnych w późniejszym terminie.

fot.Krzysztof Sowa

fot.Krzysztof Sowa

Scenariusz warsztatów: pokaz przykładowych fotografii otworkowych, demonstracja kamery otworkowej, wyjaśnienie podstawowych pojęć z zakresu fizyki światła, omówienie konstrukcji kamery otworkowej zrobionej z puszki po napojach, budowanie kamer otworkowych (z puszek po napojach), przygotowanie ciemni, przygotowanie kamer do wykonania prób fotograficznych i ich wykonanie, wywołanie i utrwalenie wykonanych negatywów, fotografowanie i właściwe wywołanie i utrwalenie wykonanych negatywów, przefotografowanie (zeskanowanie) negatywów, obróbka nagatywów, pokaz i omówienie wykonanych na warsztatach fotografii.

Całość materiałów dla uczestników warsztatów zapewnia organizator, uczestnicy proszeni są jedynie do przyniesienia czystej, pustej, suchej i niepogiętej puszki po napojach.


fot.Jakub Kaszuba

fot.Jakub Kaszuba

Paweł Janczaruk - ur. w 1964 r. w Chobienicach. Współzałożyciel działającego w latach 1982 - 1994 Młodzieżowego Laboratorium Fotograficznego. Od 1982 roku członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1987 - 2009 współorganizator i organizator Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. W latach 1989 - 1991 prowadzący Amatorski Klub Fotografii Artystycznej, oraz galerię fotografii AKFA.W latach 1990 - 2012 fotoreporter regionalnej gazety. W latach 1993 - 2000 współprowadzący galerię fotografii „Pod Kaczką”. Współzałożyciel działającej w latach 1995 - 97 grupy RAF. W latach 1998 - 2003 członek Grupy Inicjatyw Fotograficznych. W 1999 roku otrzymał tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczyposplitej Polskiej. W latach 2003 - 2009 współprowadzący galerię fotografii „Projekt” w Urzędzie Miejskim. Od 2003 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W 2005 roku otrzymał Dyplom Kwalifikacji Zawodowych FRP. Od 2005 roku członek Grupy Trzymającej OFFO. W latach 2009 - 2011 członek Rady Programowej Broniszowskich Salonów Zaproszonych w Broniszowie. Od 2012 roku prowadzi Warsztaty Fotowidzenia, a wraz z Markiem Lalko również Warsztaty Technik Fotograficznych. Od 2012 roku jest również wykładowcą w Lubuskiej Szkole Fotografii i Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a także prowadzi zajęcia w ramach ABC sztuki - fotografia otworkowa. Uczestnik ponad 450 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Autor 35 wystaw indywidualnych, oraz 14 współautorskich /wraz z Barbarą Panek-Sarnowską/. Juror konkursów fotograficznych i diaporam w Polsce i Niemczech. Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne” i mini-albumu „Puchełki - kiedy życie było piękne - łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór” oraz współautor /z Barbarą Panek-Sarnowską/ mini-albumów „Gdzie przydrożny Chrystus stał” i „Zielona Góra - cztery odsłony”. Odznaczony Brązową Odznaką Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych, Złotą Odznaką Lubuskiego Towarzystwa Kultury i Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.

Jakub Kaszuba - ur. 1973, zameldowany na stałe w Jaworznie. Wieczny student jaworznickiej Szkoły Widzenia prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka i członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest entuzjastą fotografii otworkowej i tradycyjnej. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotny uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Wraz z Krzysztofem Sową tworzy nieformalny tandem autorski Kaszuby, który w ramach Festiwalu OFFO 2011 prezentował słynny już projekt pt. Fabryka słońca. Wspólnie też prowadzą warsztaty fotografii otworkowej. Zaangażowany członek Grupy Trzymającej OFFO.

Krzysztof Sowa - ur. 1968, mieszkaniec Jaworzna. Wierny członek jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka, członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotny uczestnik warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych ii indywidualnych. Jest współautorem albumu fotograficznego JAWORZNO Miasto w fotografii Szkoły Widzenia. Razem z Jakubem Kaszubą, dla wspólnych działań (wystawy, plenery, warsztaty) tworzą Tandem Fotograficzny Kaszuby. Zaangażowany członek Grupy Trzymającej OFFO.

Zobacz także:
Camrock Video – nowa seria stabilizatorów typu Flycam
Odporna kamera Polaroid XS9
Fuji aktualizuje oprogramowanie dla obiektywów z mocowaniem X
Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 VC dla pełnej klatki
Ricoh wprowadza ultraszerokokątny obiektyw Pentax-08 Wide Zoom
Limitowana wersja odpornego obiektywu Pentax 20-40mm F2.8-4
Kamera Canon EOS C100 zyska technologię Dual Pixel CMOS Autofocus
Nikon Df – oficjalne zdjęcia przykładowe
Marka SLIK poszerza ofertę o 3 statywy
Nikon Df – pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa w stylu retro
Cashback – kup Touita i odbierz 600zł
Filtr Samyang UV UMC 77mm gratis z obiektywem
Konkurs fotograficzny ''Za oknem była jesień...''

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.566s.