Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "W klatce czasu" na Discovery Channel – opis odcinków


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"W klatce czasu" na Discovery Channel – opis odcinków
Dodał: Sebastian Kuniszewski 27.02.2009
Codziennie, od najbliższego poniedziałku 2.03 do 27.03 na kanale Discovery Channel będzie można oglądać rzeczy i zjawiska, które normalnie wymykają się zmysłom, ponieważ dzieją się o wiele za szybko lub za wolno. Prezentujemy dokładny opis poszczególnych odcinków.


Nowa seria Discovery Channel "W klatce czasu" pozwoli widzom dojrzeć i podziwiać rzeczy, które normalnie wymykają się zmysłom, ponieważ dzieją się o wiele za szybko lub za wolno. Kolejne odcinki nowej serii emitowane będą codziennie, od najbliższego poniedziałku 2 marca do 27 marca o godz. 20:00. Poniżej prezentujemy dokładny opis poszczególnych odcinków.

''W klatce czasu'' na kanale Discovery Channel od 2 do 27 marca o godz. 20:00

Laboratorium programu wykorzystuje najnowszy sprzęt filmowy, rejestruje kilka tysięcy klatek na sekundę, stosuje nowoczesne techniki obróbki i zdjęcia wysokiej prędkości, by pokazać moment powstawania najmniejszej szczeliny, rysy lub zderzenia. "Witajcie w serialu "W klatce czasu", na Discovery Channel, w którym naukowiec i wykładowca słynnego Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT), Jeff Lieberman, wykorzystuje nowe technologie, aby po raz pierwszy pokazać nam cuda naszego świata w formie, jaką nasze oczy będą w stanie przyswoić."

''W klatce czasu'' na kanale Discovery Channel od 2 do 27 marca o godz. 20:00

"Niewidzialne staje się widzialne, gdy Jeff i ekipa "W klatce czasu" odkrywają świat w nowy, zdumiewający i spektakularny sposób, zmieniając postrzeganie czasu. Każda klatka opowiada niezwykłą historię... Przygotujcie się, więc na nie lada ucztę dla oczu oraz na ujrzenie rzeczy zupełnie nieoczekiwanych."

''W klatce czasu'' na kanale Discovery Channel od 2 do 27 marca o godz. 20:00

"W klatce czasu" – daty emisji i opisy kolejnych odcinków

Odcinek1: Pilot (emisja: 2 marca 2009, godz. 20:00)
Piękno ukryte w prozaicznych czynnościach dnia codziennego. Naukowiec MIT, Jeff Lieberman, za pomocą nowatorskich technik fotograficznych, odkrywa świat niewidoczny gołym okiem.

Odcinek 2: Mistrz sztuki walki (emisja: 3 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Stone Breaking)
Kamery "W klatce czasu", rejestrują siłę mistrza sztuki Kun Tao, łamiącego kamienne płyty. Szaleni naukowcy wynoszą znaną wśród dowcipnisiów sztukę tworzenia gejzerów z dietetycznej Coli i Mentosa na nowe wyżyny... Suczka bawiąca się dyskiem frisbee pokazuje swe akrobatyczne umiejętności w super-zwolnionym tempie. Co naprawdę ona wyczynia z zabawką?

Odcinek 3: Zapalniczki w mikserze (emisja: 4 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Will It Blend)
Kamery "W klatce czasu", rejestrują magię żonglerki – wszystkim od piłek po włączone piły łańcuchowe! Następnie zespół wkłada do miksera wszystko, czego nie powinien, jak np. zapalniczki gazowe. Członkowie zespołu rozbijają też butelkę po piwie, używając samych rąk.

Odcinek 4: Suchy lód (emisja: 5 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Dry Ice Bomb)
Zespół "W klatce czasu" i ich kamery filmujące w przyśpieszonym tempie pokazują katastrofalne skutki wylania wody na płonący tłuszcz, wybuchową moc suchego lodu, cuda baniek mydlanych, oraz instruują, jak skutecznie wykonać sztuczkę z pociągnięciem obrusa.

Odcinek 5: Zjadacze ognia (emisja: 6 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Fuel Girls)
Kamery "W klatce czasu", wyłapują sekrety płomiennego oddechu "Benzynowych Dziewczyn", zabójczych akrobacji kickflip w wykonaniu mistrza deskorolki Grega Lutzki oraz technikę puszczania kaczek Russa Byarsa, która przyniosła mu rekord świata.

Odcinek 6: Paralizator elektryczny (emisja: 9 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Taser)
Jeff, Matt oraz kamery "W klatce czasu", odkrywają, co się dzieje, gdy ktoś strzeli w nas paralizatorem, jak skoczek o tyczce pokonuje grawitację, by oddać rekordowy skok oraz jak młot pneumatyczny ubija chodnik... albo ciało.

Odcinek 7: Testy wypadkowe (emisja: 10 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Human Crash Test Dummy)
Jeff, Matt oraz kamery "W klatce czasu", filmują człowieka nazwiskiem Rusty Haight, który pełni rolę manekina do testów zderzeniowych – pomaga policji, celowo rozbijając swój samochód dla dobra nauki. Następnie dwaj młodzi łucznicy próbują swych sił w strzale w stylu Wilhelma Tella. Zobacz, jaki jest ruch strzały, zobaczysz ujęcia przedstawiające parę tysięcy klatek na sekundę.

Odcinek 8: Mistrz samurajskiego miecza (emisja: 11 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Samurai Sword Master)
Zespół "W klatce czasu", odkrywa sekrety śmiertelnego ciosu samurajskiego miecza, ruchów zapewniających sukces zawodowemu bilardziście, a także tajemnice lotu kolibra. Zajmuje się też ciekawymi pomysłami płynącymi z wypadku z hartowanym szkłem.

Odcinek 9: Free Runner (emisja: 12 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Free Runner)
Jeff i Matt filmują zjawiska należące tak do sztuki, jak i nauki: zaprzeczające prawom grawitacji bieganie w stylu freerun, dziwny, płynno-stały, nie-newtonowski płyn, a także piękno kropelek wody.

Odcinek 10: Ciekły azot (emisja: 13 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Liquid Nitrogen)
Zespół "W klatce czasu", sprawdza moc mrożenia płynnego azotu, a także próbuje zatrzymać kule przy pomocy kamizelki kuloodpornej "Dragon Skin" oraz odpala sztuczne ognie...

Odcinek 11: Dźwięki bata (emisja: 16 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Bull Whip)
Zespół "W klatce czasu", rejestruje dźwięk, jaki wywołuje strzał z bata, odkrywa, że dwa mokre psy nigdy nie otrząsają się dokładnie tak samo z kropel wody, a także prosi gwiazdę drużyny Boston Bruin o specjalne przetestowanie dwóch kijów hokejowych.

Odcinek 12: Breakdance (emisja: 17 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Breakdancing)
Prowadzący program "W klatce czasu", biorą na warsztat niszczycielską moc narzędzi elektrycznych, ruchy breakdance pozornie zaprzeczające prawom fizyki oraz pytanie, dlaczego kula wystrzelona pod wodą zbacza z toru lotu pocisku.

Odcinek 13: Na rowerze po mieście (emisja: 18 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Trial Bikes)
Kamery "W klatce czasu", rejestrują poczynania dwóch osób wykonujących w mieście ewolucje na rowerach, sportową precyzję łyżwiarza, a także sztuczki miotacza kart, którego karty, precyzyjnie ciśnięte z szybkością 140 km/h, tną warzywa i gaszą świece. Zobacz niszczycielską moc kart w wyjątkowym zbliżeniu.

Odcinek 14: Cheerleaderki (emisja: 19 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Cheerleading)
Zespół "W klatce czasu", strzela do rzutków razem z olimpijczykiem, następnie filmuje powietrzne akrobacje cheerleaderek Boston College, a wreszcie odkrywa, że miękka piłka do baseballu może złamać, bez wątpienia twardszy, kij baseballowy

Odcinek 15: Strzelec wyborowy (emisja: 20 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Sharpshooting)
W tym odcinku kamery skierowane są na mistrza w precyzyjnym strzelaniu w stylu Dzikiego Zachodu, udają się do kuchni razem z Feasty Boys, spoglądają na rzeczy inaczej dzięki kamerze typu Schlieren, oraz próbują swych sił z trójłopatkowym bumerangiem.

Odcinek 16: Narciarz bez nart (emisja: 23 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Barefooter)
Kamery "W klatce czasu", rejestrują światowej klasy "bosego wędrowca", który skręca i wiruje na wodzie bez nart wodnych, kolejne cięcia skuteczniejszego od brzytwy ostrza samurajskiego miecza, najszybszego na świecie bębniarza oraz nowy, elektryzujący projekt artystyczny Jeffa.

Odcinek 17: Kaskaderzy (emisja: 24 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Stuntmen)
Zespół "W klatce czasu", odkrywa, co naprawdę dzieje się w filmowej scenie walki, wyjaśnia sekret zbicia wszystkich kręgli jednym uderzeniem, a także wyjawia, jak cykada i grzechotnik wydają dźwięki.

Odcinek 18: Modelowanie sylwetki (emisja: 25 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Body Modification)
Zespół "W klatce czasu", bada ból towarzyszący zabiegom zmieniającym ciało, a także szczegółowy przepływ energii mistrza Wushu. Przyglądamy się również stepowaniu tancerzy oraz wybuchowi petardy w kieliszku do wina.

Odcinek 19, 20: Cyrk (emisja: 26, 27 marca 2009, godz. 20:00)
(ang. Cirque du Soleil)
Tym razem na taśmie filmowej w zwolnionym tempie zostaną utrwalone wyczyny cyrkowców z trupy Cirque du Soleil oraz kaskaderów.

Discovery Channel: www.discoverychannel.pl

Zobacz także:
"Żyć na wypale" – wernisaż wystawy zdjęć reportażowych Tadeusza Koniarza
Internetowa aukcja fotografii Bogdana Łopieńskiego
Różne oblicza pracy – 45 zdjęć z odległych zakątków świata
Zwycięskie fotografie prasowe World Press Photo 2009
Oskarowi aktorzy i reżyserzy w obiektywie Annie Leibovitz
Zdjęcia miesiąca w agencji Reuters – styczeń 2009
Photo Day we Wrocławiu – oryginalny plener w Wytwórni Filmów Fabularnych
Głośne KLIK zanim zrobisz zdjęcie
"Retro Warszawa" – konkurs fotograficzny
Sprzedaj swoje zdjęcia na Flickr.com (ciąg dalszy)
"Renesans fotoreportażu" – wywiad z Tadeuszem Rolke
"O krok dalej niż blisko" – wywiad ze zwycięzcą World Press Photo 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.634s.