Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Stare Tychy. Fotografie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Stare Tychy. Fotografie
Dodał: Błażej Organisty 17.11.2016
17 listopada ukazuje się książka "Stare Tychy. Fotografie" wydana przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Od 18 listopada książka będzie bezpłatnie dostępna także on-line.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wydało książkę "Stare Tychy. Fotografie". Na 70 czarno-białych zdjęciach, wykonanych w tym roku przez dziesięciu autorów, należących do TTF-u, nie mogło zabraknąć symboli najstarszej części miasta: Rynku, kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i browaru. Są także fotografie, będące efektem poszukiwań miejsc, które nie są tak oczywiste. W książce znalazły się też ujęcia wykonane podczas dwóch spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF, w kwietniu i w sierpniu tego roku.

Okładka przód


"Stare Tychy. Fotografie" to subiektywne spojrzenie autorów na fragment miasta. Fotografującym nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych, więc w publikacji znajdują się zdjęcia piekarzy przy pracy, uczestników procesji Bożego Ciała, Światowych Dni Młodzieży czy warsztatów tanecznych w Muzeum Miejskim.

Michał Janusiński, Piekarnia


Skąd pomysł na taką publikację? – Kilka lat temu Związek Polskich Artystów Fotografików wydał książkę Wodna i okolice z czarno-białymi zdjęciami, pokazującymi jedne z najstarszych ulic w Katowicach. Wyobraziłem sobie tak sfotografowany fragment Tychów, z perspektywy widzenia różnych autorów. Stare Tychy były dość naturalnym wyborem – wyjaśnia Marcin Zimnal z TTF-u.

Marcin Zimnal, Boże Ciało


Autorami zdjęć, które znalazły się w książce, są: Harald Bem, Sławomir Błach, Magdalena Borucka, Paweł Greszta, Michał Janusiński, Grzegorz Krzysztofik, Fryderyk Parwicki, Lidia Sznepka, Marcin Zarzyna i Marcin Zimnal.

Magdalena Borucka, Odbicie
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Wszystkie kolory wiosny

Poczujcie w sobie wiosnę, wykorzystajcie coraz dłuższe dni i pokażcie nam jak w Waszych obiektywach wygląda najbardziej radosna pora roku. Czekamy na zdjęcia!
Wszystkie kolory wiosny
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.04.2018]
Autor:
Katarzyna Kaleta
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.139s.