Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony poszerza swoją ofertę o karty Compact Flash


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony poszerza swoją ofertę o karty Compact Flash
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.01.2007
Choć firma Sony od zawsze promowała wyłącznie swój własny standard kart pamięci, to wraz z wprowadzeniem lustrzanki Sony A100 zdecydowała się nieco naruszyć własne zasady. Teraz nadszedł czas na kolejny krok - produkcję i sprzedaż własnych kart Compact Flash.


Pierwsza lustrzanka firmy Sony miała gniazdo pamięci w typowym dla tego segmentu urządzeń standardzie CF. Jednak w trosce o sprzedaż kart Memory Stick Pro Duo, producent wraz z aparatem dostarczał specjalny adapter, dzięki któremu mogliśmy zapisywać zdjęcia również na mniejszych kartach. Wiązało się to z korzyścią dla posiadaczy dwóch lub więcej urządzeń tego producenta korzystających z kart pamięci – w razie potrzeby mogli oni wykorzysywać ten sam nośnik do różnych celów. Miało to jeden minus: karty w formacie Memory Stick były (i nadal są) znacznie droższe od Compact Flash o tej samej pojemności.
 
Na szczęście użytkownicy lustrzanki Sony zawsze mieli wybór, mogąc zaopatrzyć się w znacznie tańsze – a często też pewniejsze – karty CF takich producentów jak SanDisk, Lexar czy Kingston. Sytuację tę musieli w końcu dostrzec przedstawiciele firmy Sony. Dzisiaj na konferencji w Paryżu potwierdzono plany rozpoczęcia produkcji i sprzedaży przez Sony nośników w standardzie CF I. Nowe karty trafią do sprzedaży na wiosnę tego roku i na początek będą się cechować pojemnością od 1 do 4 gigabajtów oraz prędkością transferu danych na poziomie 66- oraz 133-krotnym. Bardzo interesujący wydaje się fakt, że nośniki CF produkcji Sony będą sprzedawane pod marką... Sony Alpha, a więc jako jeden z elementów systemu A100.

Strona producenta: www.sony.com

Zobacz także:
8 gigabajtów od Sony
Sony Memory Stick PRO-HG – pojemniejszy i szybszy
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.463s.