Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony poszerza swoją ofertę o karty Compact Flash


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony poszerza swoją ofertę o karty Compact Flash
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.01.2007
Choć firma Sony od zawsze promowała wyłącznie swój własny standard kart pamięci, to wraz z wprowadzeniem lustrzanki Sony A100 zdecydowała się nieco naruszyć własne zasady. Teraz nadszedł czas na kolejny krok - produkcję i sprzedaż własnych kart Compact Flash.


Pierwsza lustrzanka firmy Sony miała gniazdo pamięci w typowym dla tego segmentu urządzeń standardzie CF. Jednak w trosce o sprzedaż kart Memory Stick Pro Duo, producent wraz z aparatem dostarczał specjalny adapter, dzięki któremu mogliśmy zapisywać zdjęcia również na mniejszych kartach. Wiązało się to z korzyścią dla posiadaczy dwóch lub więcej urządzeń tego producenta korzystających z kart pamięci – w razie potrzeby mogli oni wykorzysywać ten sam nośnik do różnych celów. Miało to jeden minus: karty w formacie Memory Stick były (i nadal są) znacznie droższe od Compact Flash o tej samej pojemności.
 
Na szczęście użytkownicy lustrzanki Sony zawsze mieli wybór, mogąc zaopatrzyć się w znacznie tańsze – a często też pewniejsze – karty CF takich producentów jak SanDisk, Lexar czy Kingston. Sytuację tę musieli w końcu dostrzec przedstawiciele firmy Sony. Dzisiaj na konferencji w Paryżu potwierdzono plany rozpoczęcia produkcji i sprzedaży przez Sony nośników w standardzie CF I. Nowe karty trafią do sprzedaży na wiosnę tego roku i na początek będą się cechować pojemnością od 1 do 4 gigabajtów oraz prędkością transferu danych na poziomie 66- oraz 133-krotnym. Bardzo interesujący wydaje się fakt, że nośniki CF produkcji Sony będą sprzedawane pod marką... Sony Alpha, a więc jako jeden z elementów systemu A100.

Strona producenta: www.sony.com

Zobacz także:
8 gigabajtów od Sony
Sony Memory Stick PRO-HG – pojemniejszy i szybszy
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.389s.