Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony a7: pełnoklatkowa matryca w małym korpusie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony a7: pełnoklatkowa matryca w małym korpusie
Dodał: Alina Plata 16.10.2013
Zaprezentowany wraz z bliźniaczym modelem a7R, aparat a7 pozwala fotografom i filmowcom korzystać z wszystkich zalet przetwornika o wielkości klatki filmu małoobrazkowego.


Nowy aparat α7 firmy Sony łączy potencjał pełnoklatkowej matrycy i wymiennej optyki z prawdziwie kompaktowymi wymiarami korpusu, wykonanego ze stopu magnezowego. Do wybierania ustawień służą w nim przednie i tylne pokrętło, kółko sterujące i pokrętło kompensacji ekspozycji. Można ich intuicyjnie używać, komponując ujęcia z użyciem kontrastowego wizjera XGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości lub uchylnego, 3-calowego ekranu LCD.




Dzięki połączeniu pełnoklatkowej matrycy obrazu o efektywnej rozdzielczości 24,3 megapiksela z procesorem BIONZ X aparat α7 zapewnia profesjonalną jakość nagrywanych filmów Full HD. Podczas filmowania można obecnie korzystać z ulepszonej funkcji Clear Image Zoom, uzyskując większe zbliżenia bez ograniczenia liczby pikseli. Zaawansowani wideofilmowcy z zadowoleniem powitają również takie profesjonalne rozwiązania, jak regulacja i kontrola poziomu dźwięku czy wyjście ''czystego'' sygnału HDMI, służące do wyświetlania filmu na zewnętrznym monitorze lub nagrywania go na inne urządzenie.






Wstępne nastawienie ostrości zapewnia szybki system AF, wykorzystujący 117 gęsto rozmieszczonych pól detekcji fazy. Po nim do precyzyjnej korekty ustawienia przystępuje 25-polowy system AF oparty na detekcji kontrastu.
 
Wbudowane technologie bezprzewodowe Wi-Fi i NFC pozwalają jednym dotknięciem łączyć aparat z produktami z rodziny Xperia, jak również smartfonami i tabletami z systemem Android i technologią NFC.
 
Aparat α7 jest dostarczany z fabrycznie zainstalowaną aplikacją ''Smart Remote Control''. Pozwala ona nastawiać ekspozycję i wyzwalać migawkę smartfonem.
Pełnoklatkowy aparat cyfrowy z wymienną optyką Sony α7 można już rezerwować na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w połowie listopada.

Zobacz także:
Zaawansowany kompakt: Sony Cyber-shot RX10
Canon zapowiada japońską edycję PowerShot S120 i G16
Uniwersalny zoom Sigma 24-105 mm f/4 DG OS HSM
Samsung przedstawia ISOCELL, nową technologię matryc obrazu dla smartfonów
Samsung odswieżył NX300 dodając obracany wyświetlacz do zdjęć "z ręki"
Pentax K-3 – zdjęcia przykładowe
Zeiss przedstawia "bezkompromisowy" obiektyw Otus 55mm F1.4
Diana F+ Instant w zestawie
Wyniki konkursu ''Podróże małe i duże!''
Aktualizacja DxO Optics Pro 8.3.2
Wizjer optyczny z 2-krotnym powiększeniem od Matin

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.082s.