Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony TX1 i Sony WX1 – świetne zdjęcia przy słabym świetle


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony TX1 i Sony WX1 – świetne zdjęcia przy słabym świetle
Dodał: Marcin Kwiecień 06.08.2009
Firma Sony zaprezentowała dwa solidne, smukłe i eleganckie aparaty kompaktowe Cyber-shot TX1 i WX1 wyposażone w nową matrycą Exmor R CMOS oraz wydajny procesor obrazu Sony BIONZ.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Fundamentem wysokiej jakości zdjęć jest pionierski przetwornik obrazu Exmor R CMOS o efektywnej rozdzielczości 10,2 megapiksela, który w parze z wydajnym procesorem obrazu Sony BIONZ zapewnia także dużą szybkość wykonywania zdjęć. Innowacyjna konstrukcja matrycy Exmor R umożliwia przechwycenie większej ilości światła, niż w przypadku standardowych rozwiązań CMOS, co przekłada się na większą czułość i mniejsze szumy w obrazie. W efekcie zdjęcia mają naturalny wygląd i szczegółowość nawet wtedy, gdy są zrobione w słabym oświetleniu, będącym dla wielu aparatów barierą nie do pokonania.

Sony Cyber-shot TX1

Migawka modeli TX1 i WX1 umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością aż 10 klatek na sekundę, czyli większą niż w niektórych profesjonalnych lustrzankach cyfrowych. Wprowadzono także specjalny tryb panoramy, w którym wystarczy nacisnąć spust migawki, a następnie przemieszczać aparat poziomo albo pionowo. Urządzenie automatycznie wykonuje wówczas serię zdjęć i może zarejestrować obraz z pola widzenia sięgającego nawet 256° (model WX1) lub 185° (model TX1), a więc znacznie szerszego niż jakiegokolwiek obiektywu szerokokątnego.

Sony Cyber-shot WX1

W premierowych aparatach pojawiły się nowe możliwości twórczej ekspresji. W trybie zdjęć z ręki o zmierzchu wykonywana jest seria sześciu zdjęć, które są następnie nakładane na siebie, tworząc jeden zoptymalizowany obraz z radykalnie osłabionymi szumami. Można też wybrać tryb wyraźnego ruchu, ułatwiający rejestrację ruchomych obiektów przy słabym oświetleniu i zmniejszający poziom szumów.
 
Omawiane modele mają też funkcję zapisu udźwiękowionego filmu HD 720p z szybkością 30 klatek na sekundę. Dzięki niej można z powodzeniem uwiecznić ważny moment w formacie HD mimo braku kamery.

Sony Cyber-shot TX1

Wprowadzone nowe rozwiązania techniczne nie przeszkadzają jednak temu, żeby użytkownicy aparatów TX1 i WX1 bez trudu robili świetne zdjęcia niemal w każdej scenerii. W wykonaniu z ręki ostrych, wyraźnych fotografii pomaga optyczny stabilizator obrazu SteadyShot, a dzięki funkcjom rozpoznawania twarzy i uśmiechu łatwiej jest uzyskać udane zdjęcia portretowe z uśmiechem na twarzy.

Sony Cyber-shot WX1

Modele Sony Cyber-shot TX1 i Sony Cyber-shot WX1 to pierwsze na świecie aparaty, które po podłączeniu do oferowanej oddzielnie stacji Party-shot stają się "osobistymi fotografami". Party-shot to nowe, dostępne tylko w rodzinie produktów Cyber shot rozwiązanie, które pozwala automatycznie uchwycić na zdjęciach szczęśliwe, uśmiechnięte twarze rodziny, znajomych i właściciela aparatu. Aby uzyskać świetne wyniki, nie trzeba nawet dotykać urządzenia.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.274s.