Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony TX1 i Sony WX1 – świetne zdjęcia przy słabym świetle


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony TX1 i Sony WX1 – świetne zdjęcia przy słabym świetle
Dodał: Marcin Kwiecień 06.08.2009
Firma Sony zaprezentowała dwa solidne, smukłe i eleganckie aparaty kompaktowe Cyber-shot TX1 i WX1 wyposażone w nową matrycą Exmor R CMOS oraz wydajny procesor obrazu Sony BIONZ.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Fundamentem wysokiej jakości zdjęć jest pionierski przetwornik obrazu Exmor R CMOS o efektywnej rozdzielczości 10,2 megapiksela, który w parze z wydajnym procesorem obrazu Sony BIONZ zapewnia także dużą szybkość wykonywania zdjęć. Innowacyjna konstrukcja matrycy Exmor R umożliwia przechwycenie większej ilości światła, niż w przypadku standardowych rozwiązań CMOS, co przekłada się na większą czułość i mniejsze szumy w obrazie. W efekcie zdjęcia mają naturalny wygląd i szczegółowość nawet wtedy, gdy są zrobione w słabym oświetleniu, będącym dla wielu aparatów barierą nie do pokonania.

Sony Cyber-shot TX1

Migawka modeli TX1 i WX1 umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością aż 10 klatek na sekundę, czyli większą niż w niektórych profesjonalnych lustrzankach cyfrowych. Wprowadzono także specjalny tryb panoramy, w którym wystarczy nacisnąć spust migawki, a następnie przemieszczać aparat poziomo albo pionowo. Urządzenie automatycznie wykonuje wówczas serię zdjęć i może zarejestrować obraz z pola widzenia sięgającego nawet 256° (model WX1) lub 185° (model TX1), a więc znacznie szerszego niż jakiegokolwiek obiektywu szerokokątnego.

Sony Cyber-shot WX1

W premierowych aparatach pojawiły się nowe możliwości twórczej ekspresji. W trybie zdjęć z ręki o zmierzchu wykonywana jest seria sześciu zdjęć, które są następnie nakładane na siebie, tworząc jeden zoptymalizowany obraz z radykalnie osłabionymi szumami. Można też wybrać tryb wyraźnego ruchu, ułatwiający rejestrację ruchomych obiektów przy słabym oświetleniu i zmniejszający poziom szumów.
 
Omawiane modele mają też funkcję zapisu udźwiękowionego filmu HD 720p z szybkością 30 klatek na sekundę. Dzięki niej można z powodzeniem uwiecznić ważny moment w formacie HD mimo braku kamery.

Sony Cyber-shot TX1

Wprowadzone nowe rozwiązania techniczne nie przeszkadzają jednak temu, żeby użytkownicy aparatów TX1 i WX1 bez trudu robili świetne zdjęcia niemal w każdej scenerii. W wykonaniu z ręki ostrych, wyraźnych fotografii pomaga optyczny stabilizator obrazu SteadyShot, a dzięki funkcjom rozpoznawania twarzy i uśmiechu łatwiej jest uzyskać udane zdjęcia portretowe z uśmiechem na twarzy.

Sony Cyber-shot WX1

Modele Sony Cyber-shot TX1 i Sony Cyber-shot WX1 to pierwsze na świecie aparaty, które po podłączeniu do oferowanej oddzielnie stacji Party-shot stają się "osobistymi fotografami". Party-shot to nowe, dostępne tylko w rodzinie produktów Cyber shot rozwiązanie, które pozwala automatycznie uchwycić na zdjęciach szczęśliwe, uśmiechnięte twarze rodziny, znajomych i właściciela aparatu. Aby uzyskać świetne wyniki, nie trzeba nawet dotykać urządzenia.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.922s.