Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Slajdy w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Slajdy w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 06.04.2016
Na dziewiąty w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 7 kwietnia o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie” autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Opowieść o Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpocznie się od Bajkału, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów można zaobserwować spotkanie odmiennych kultur.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Bajkał - najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja - kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich leżących na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajduje się kilkaset wulkanów wyrastających nad brzegiem Oceanu Spokojnego. Atrakcją tych rejonów są urozmaicone krajobrazy, spektakularne zjawiska wulkaniczne i dzika przyroda. Autorzy wędrowali po Kamczatce między innymi wchodząc na wulkan Awaczyński oraz do krateru aktywnego wulkanu Mutnowskiego z wrzącą lawą i siarkowymi osadami.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr – z której widać już japońską wyspę Hokkaido. Pokażą piękne krajobrazy, zjawiska wulkaniczne, skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez fale oceanu oraz Koniec – przylądek na wyspie Szykotan. Opowiedzą o kąpielach w gorących źródłach, o łososiach płynących na tarło w górę rzeki i o klimatach podróżowania po Rosji w latach dziewięćdziesiątych.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.189s.