Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Slajdy w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Slajdy w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 06.04.2016
Na dziewiąty w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 7 kwietnia o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie” autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Opowieść o Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpocznie się od Bajkału, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów można zaobserwować spotkanie odmiennych kultur.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Bajkał - najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja - kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich leżących na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajduje się kilkaset wulkanów wyrastających nad brzegiem Oceanu Spokojnego. Atrakcją tych rejonów są urozmaicone krajobrazy, spektakularne zjawiska wulkaniczne i dzika przyroda. Autorzy wędrowali po Kamczatce między innymi wchodząc na wulkan Awaczyński oraz do krateru aktywnego wulkanu Mutnowskiego z wrzącą lawą i siarkowymi osadami.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie


Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr – z której widać już japońską wyspę Hokkaido. Pokażą piękne krajobrazy, zjawiska wulkaniczne, skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez fale oceanu oraz Koniec – przylądek na wyspie Szykotan. Opowiedzą o kąpielach w gorących źródłach, o łososiach płynących na tarło w górę rzeki i o klimatach podróżowania po Rosji w latach dziewięćdziesiątych.

fot. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.185s.