Poradnik kupującego Obóz fotograficzno-kulinarny na Jurze 2015
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Mariusz Adamski – "Sięgnąć Nieba"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz


Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Mariusz Adamski – "Sięgnąć Nieba"
Dodał: Jarosław Zachwieja 11.02.2007
Niewiele jest na naszym rynku samodzielnych inicjatyw wydawniczych realizowanych przez fotografów. Z tym większą radością należy powitać każdą z nich – zwłaszcza jeżeli publikowane zdjęcia należą do ekstraklasy fotografii lotnicznej, jak w wypadku prac Mariusza Adamskiego.Album pt. "Sięgnąć nieba" zawiera 160 barwnych zdjęć samolotów cywilnych i wojskowych oraz innych maszyn latających z balonami na rozgrzane powietrze włącznie. Fotografie wykonano w większości w powietrzu, dzięki czemu można tam znaleźć takie rarytasy jak zdjęcia pierwszych polskich F-16 w chwilę po tym, jak znalazły się w polskiej przestrzeni powietrznej. Miłośnicy latania znajdą tam również fotografie Biało Czerwonich Iskier, Orlików, Mi-24 czy MiGów-29. W całym albumie zaprezentowano w sumie kilkanaście typów statków powietrznych.
 
Pozycję tę można nabyć wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego www.album.istore.pl. Akceptowane formy płatności to w chwili obecnej przelew bankowy, mTransfer (usługa mBanku) oraz PayPal. W przyszłości możliwy będzie też zakup albumu za pomocą kart kredytowych oraz usług transferowych innych banków (Multibank, Inteligo, Nordea, BZ WBK, BPH i PKO). Przy zakupie więcej niż jednego egzemplarza nabywca otrzyma 15% rabat.

8 listopada 2006 - historyczne zdjęcia z przylotu pierwszej pary polskich F-16. Zdjęcia zostały zrobione z pokładu samolotu MiG-29UB chwilę po spotkaniu z F-16 w polskiej przestrzeni powietrznej. Samolot o numerze 4043 pilotuje płk. Ricky Yoder, a 4044 płk. Michael Meyer ze 183. Skrzydła Gwardii Narodowej w Springfield. fot. Mariusz Adamski

Samolot PZL M-20 Mewa Morskiego Oddzialu Strazy Granicznej. Na co dzien podstawowym zadaniem tego samolotu jest patrolowanie polskiego wybrzeza. fot. Mariusz Adamski


Mariusz Adamski jest fotografem od wielu lat zajmującym się robieniem zdjęć w powietrzu. Jego prace można oglądać przede wszystkim na łamach Magazynu Lotniczego "Skrzydlata Polska" oraz w Internecie na stronie air2air.net. Jest autorem spektakularnych materiałów zdjęciowych między innymi z kompleksu NORAD, lotniskowca USS Abraham Lincoln w Zatoce Perskiej, śmigłowców policyjnych nad Los Angeles, czy historycznych już zdjęć z przylotu pierwszych polskich samolotów F-16. Jego zdjęcia wielokrotnie zdobiły okładki książek i czasopism na całym świecie, w tym również prestiżowego, amerykańskiego tygodnika lotniczego "Aviation Week & Space Technology".

Cena: 60 zł
Format: 240×336 mm
Oprawa: twarda, selektywnie lakierowana
Liczba stron: 96
Strona WWW: www.album.istore.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Majówka z aparatem

Na majówkę, na majówkę! Z aparatem na wędrówkę! Czekamy na Wasze zdjęcia pełne kolorów i apetytu na życie, barw i malowniczych pejzaży, w których wiosenna kolorystyka odgrywa główną rolę.
Majówka z aparatem
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[29.05.2015]
Autor:
Piotr Mikosz
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.688s.