Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  Mariusz Adamski – "Sięgnąć Nieba"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Mariusz Adamski – "Sięgnąć Nieba"
Dodał: Jarosław Zachwieja 11.02.2007
Niewiele jest na naszym rynku samodzielnych inicjatyw wydawniczych realizowanych przez fotografów. Z tym większą radością należy powitać każdą z nich – zwłaszcza jeżeli publikowane zdjęcia należą do ekstraklasy fotografii lotnicznej, jak w wypadku prac Mariusza Adamskiego.Album pt. "Sięgnąć nieba" zawiera 160 barwnych zdjęć samolotów cywilnych i wojskowych oraz innych maszyn latających z balonami na rozgrzane powietrze włącznie. Fotografie wykonano w większości w powietrzu, dzięki czemu można tam znaleźć takie rarytasy jak zdjęcia pierwszych polskich F-16 w chwilę po tym, jak znalazły się w polskiej przestrzeni powietrznej. Miłośnicy latania znajdą tam również fotografie Biało Czerwonich Iskier, Orlików, Mi-24 czy MiGów-29. W całym albumie zaprezentowano w sumie kilkanaście typów statków powietrznych.
 
Pozycję tę można nabyć wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego www.album.istore.pl. Akceptowane formy płatności to w chwili obecnej przelew bankowy, mTransfer (usługa mBanku) oraz PayPal. W przyszłości możliwy będzie też zakup albumu za pomocą kart kredytowych oraz usług transferowych innych banków (Multibank, Inteligo, Nordea, BZ WBK, BPH i PKO). Przy zakupie więcej niż jednego egzemplarza nabywca otrzyma 15% rabat.

8 listopada 2006 - historyczne zdjęcia z przylotu pierwszej pary polskich F-16. Zdjęcia zostały zrobione z pokładu samolotu MiG-29UB chwilę po spotkaniu z F-16 w polskiej przestrzeni powietrznej. Samolot o numerze 4043 pilotuje płk. Ricky Yoder, a 4044 płk. Michael Meyer ze 183. Skrzydła Gwardii Narodowej w Springfield. fot. Mariusz Adamski

Samolot PZL M-20 Mewa Morskiego Oddzialu Strazy Granicznej. Na co dzien podstawowym zadaniem tego samolotu jest patrolowanie polskiego wybrzeza. fot. Mariusz Adamski


Mariusz Adamski jest fotografem od wielu lat zajmującym się robieniem zdjęć w powietrzu. Jego prace można oglądać przede wszystkim na łamach Magazynu Lotniczego "Skrzydlata Polska" oraz w Internecie na stronie air2air.net. Jest autorem spektakularnych materiałów zdjęciowych między innymi z kompleksu NORAD, lotniskowca USS Abraham Lincoln w Zatoce Perskiej, śmigłowców policyjnych nad Los Angeles, czy historycznych już zdjęć z przylotu pierwszych polskich samolotów F-16. Jego zdjęcia wielokrotnie zdobiły okładki książek i czasopism na całym świecie, w tym również prestiżowego, amerykańskiego tygodnika lotniczego "Aviation Week & Space Technology".

Cena: 60 zł
Format: 240×336 mm
Oprawa: twarda, selektywnie lakierowana
Liczba stron: 96
Strona WWW: www.album.istore.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[20.06.2018]
Autor:
Filip Stefaniak
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.338s.