Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Relacje z wystaw  >  Relacja z wernisażu wystawy fotografii "Twarze Indii"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Relacja z wernisażu wystawy fotografii "Twarze Indii"
Dodał: Sebastian Kuniszewski 09.02.2009
W ostatnich dniach stycznia 2009, w Sulechowie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Jerzym Szewczykiem oraz otwarcie wystawy jego zdjęć wykonanych podczas wyprawy do Indii.


W piątek 23 stycznia w Sulechowie, w kawiarni znajdującej się w budynku dawnego zboru o godz. 17:00 rozpoczął się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Szewczyka pt. "Twarze Indii".


Autor zdjęć, podróżnik i pasjonat był w wielu krajach świata. Odwiedził Skandynawię, Hiszpanię, Izrael i Grecję, a także Meksyk, Chiny i Indie. Na wystawie zaprezentowano ok. 70 fotografii umieszczonych na kilkunastu planszach wystawowych.


W kameralnym nastroju, przy blasku świec, aromacie świeżej kawy i indyjskiej muzyce około trzydzieści osób słuchało Jerzego Szewczyka opowiadającego o swoich podróżach. Głównym tematem piątkowego spotkania była wyprawa do Indii w 2007 roku. Autor zdjęć podpowiadał jak dostać się do tego kraju, jak przygotować się do podróży i na co trzeba uważać.


Mówił o ludziach których spotkał i miejscach które zobaczył, a także o ich zwyczajach i życiu codziennym. Uzupełnieniem jego wypowiedzi były wyświetlane fotografie z wystawy oraz pamiątki przywiezione z tej wyprawy.


Uczestnicy wernisażu z zainteresowaniem słuchali opowieści podróżnika i oglądali jego zdjęcia. Na zakończenie Jerzy Szewczyk podpisał dla zainteresowanych swoje książki. Wystawę można oglądać w Sulechowie, w kawiarni "Delicjusz" do 14 lutego 2009.


Jerzy Szewczyk - inżynier mechanik, absolwent Politechniki Łódzkiej, teraz na emeryturze. Mówi o sobie: "Zawsze znajdowałem czas na różne zainteresowania i zajęcia. Zdolności językowe i pasja podróżowania zaowocowały wieloma wyprawami po całym świecie".


Zdjęcia i tekst: Bogusław Malicki
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.298s.