Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Relacje z wystaw  >  Relacja z wernisażu wystawy fotografii "Twarze Indii"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Relacja z wernisażu wystawy fotografii "Twarze Indii"
Dodał: Sebastian Kuniszewski 09.02.2009
W ostatnich dniach stycznia 2009, w Sulechowie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Jerzym Szewczykiem oraz otwarcie wystawy jego zdjęć wykonanych podczas wyprawy do Indii.


W piątek 23 stycznia w Sulechowie, w kawiarni znajdującej się w budynku dawnego zboru o godz. 17:00 rozpoczął się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Szewczyka pt. "Twarze Indii".


Autor zdjęć, podróżnik i pasjonat był w wielu krajach świata. Odwiedził Skandynawię, Hiszpanię, Izrael i Grecję, a także Meksyk, Chiny i Indie. Na wystawie zaprezentowano ok. 70 fotografii umieszczonych na kilkunastu planszach wystawowych.


W kameralnym nastroju, przy blasku świec, aromacie świeżej kawy i indyjskiej muzyce około trzydzieści osób słuchało Jerzego Szewczyka opowiadającego o swoich podróżach. Głównym tematem piątkowego spotkania była wyprawa do Indii w 2007 roku. Autor zdjęć podpowiadał jak dostać się do tego kraju, jak przygotować się do podróży i na co trzeba uważać.


Mówił o ludziach których spotkał i miejscach które zobaczył, a także o ich zwyczajach i życiu codziennym. Uzupełnieniem jego wypowiedzi były wyświetlane fotografie z wystawy oraz pamiątki przywiezione z tej wyprawy.


Uczestnicy wernisażu z zainteresowaniem słuchali opowieści podróżnika i oglądali jego zdjęcia. Na zakończenie Jerzy Szewczyk podpisał dla zainteresowanych swoje książki. Wystawę można oglądać w Sulechowie, w kawiarni "Delicjusz" do 14 lutego 2009.


Jerzy Szewczyk - inżynier mechanik, absolwent Politechniki Łódzkiej, teraz na emeryturze. Mówi o sobie: "Zawsze znajdowałem czas na różne zainteresowania i zajęcia. Zdolności językowe i pasja podróżowania zaowocowały wieloma wyprawami po całym świecie".


Zdjęcia i tekst: Bogusław Malicki
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.461s.