Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Proxel Lens Corrector również dla Mac-ów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Proxel Lens Corrector również dla Mac-ów
Dodał: Marcin Pawlak 18.12.2006
Od dziś program do korygowania zniekształceń geometrycznych obrazu wprowadzanych przez optykę aparatu dostępny jest również dla platformy Mac OS-X.Szwedzka firma Proxel Software HB opublikowała dziś przeznaczoną dla platformy Macintosh wersję swojego sztandarowego produktu – pakietu Lens Corrector, przeznaczonego do korygowania geometrycznych zniekształceń obrazu. Lens Corrector składa się z dwóch części: pierwszą jest program kalibrujący, analizujący zdjęcia testowe i określający na ich podstawie charakter zniekształceń wprowadzanych przez obiektyw. Drugim elementem jest wtyczka do Photoshopa, pozwalająca na korygowanie zniekształceń geometrii obrabianych zdjęć, bazująca na danych zgromadzonych przez program analizujący.
 
Dzięki takiej konstrukcji pakietu "prostować" można zdjęcia pochodzące z dowolnego aparatu: profesjonalnej lustrzanki, amatorskiego kompaktu czy nawet telefonu komórkowego – jedynym warunkiem jest sfotografowanie i przeanalizowanie planszy testowej. Jak wielkie są możliwości programu pokazuje przykład opublikowany na stronie samego producenta – do pobrania jest zdjęcie testowe wykonane obiektywem typu "rybie oko" (ZENITAR 16/2,8) oraz odpowiedni profil korygujący. Jedynym ograniczeniem wersji testowej dostępnej na stronie producenta jest dodawanie znaku wodnego na obrabianych zdjęciach. Promocyjna cena wersji 1.10 to 29,5 USD.

Wymagania:
Photoshop 6, 7, CS, CS2 lub Elements 4 dla Windows
Photoshop 7, CS and CS2 dla Mac OS X
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.443s.