Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce
Dodał: Błażej Organisty 27.08.2015
Jak wygląda profesjonalny retusz zdjęć modelek? Jakich technik używa się, by nie rozmywać skóry, ale nadać jej doskonały wygląd? Czemu retusz zdjęć w zwykłym domowym oświetleniu mija się z celem? Tego i wiele więcej będzie uczył Tomasz Pluszczyk podczas serii szkoleń "Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie – cała wiedza w pigułce", które odbędą się w wielu miastach w całej Polsce.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Już 1 października będzie można wziąć udział w pierwszym szkoleniu z profesjonalnego retuszu, prowadzonym przez fotografa i retuszera Tomasza Pluszczyka. Będzie to inauguracja cyklu 20 szkoleń, które ekspert w październiku poprowadzi m. in. w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Prowadzący dzieli się wszystkimi technikami, jakich używa, wyjaśnia ich przewagę nad innymi metodami, pokazuje jak skonfigurować narzędzia pod dane etapy retuszu, a także omawia wszelkie sprawy pośrednio związane z obróbką – przygotowanie stanowiska pracy, tak aby poprawnie postrzegać kontrast i kolory, pokazuje przydatność tabletów piórkowych, omawia różnice pomiędzy monitorami do retuszu, a tymi do biura czy do grania, a także wyjaśnia podstawy zagadnień związanych z zarządzaniem barwą (dlaczego kolory w przeglądarce internetowej wyglądają inaczej niż w podglądzie systemu Windows itd).

Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie Tomasz Pluszczyk


Wszystko o prowadzącym można przeczytać tutaj.

Profesjonalny retusz – cała wiedza w pigułce
Jak wygląda profesjonalny retusz zdjęć modelek? Jakich technik używa się by nie rozmywać skóry, ale nadać jej doskonały wygląd? Czemu retusz zdjęć w zwykłym domowym oświetleniu mija się z celem? M.in. tego można się dowiedzieć na wspomnianym szkoleniu. Wiele osób kupuje jak najlepsze aparaty i obiektywy, a następnie psuje efekt końcowy nieprawidłową obróbką – używając stempla do poprawiania skóry, nie oddzielając tekstury zdjęcia od informacji o kolorach itd. Finalnie zdjęcie wygląda zupełnie inaczej niż mogłoby, gdyby fotograf podszedł do tematu jak należy – używał lepszych metod retuszu i odpowiednio oświetlił stanowisko komputerowe (można to zrobić niemal bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie Tomasz Pluszczyk


Jak to wszystko osiągnąć? To zostanie pokazane na wspomnianym szkoleniu. Oto szczegóły!

Każdy uczestnik otrzyma filmy, notatki, grafiki, a także akcje do Photoshopa (wszystko autorskie), które zautomatyzują wszystko to, co najtrudniejsze. Zostaną omówione m. in. takie techniki jak separacja częstotliwości, dodge&burn, podnoszenie kontrastu mapą gradientu oraz filtrami wyostrzającymi itd. W języku angielskim istnieje określenie „High End Retouching”, które idealnie nadaje się do opisania tego typu retuszu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.993s.