Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce
Dodał: Błażej Organisty 27.08.2015
Jak wygląda profesjonalny retusz zdjęć modelek? Jakich technik używa się, by nie rozmywać skóry, ale nadać jej doskonały wygląd? Czemu retusz zdjęć w zwykłym domowym oświetleniu mija się z celem? Tego i wiele więcej będzie uczył Tomasz Pluszczyk podczas serii szkoleń "Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie – cała wiedza w pigułce", które odbędą się w wielu miastach w całej Polsce.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Już 1 października będzie można wziąć udział w pierwszym szkoleniu z profesjonalnego retuszu, prowadzonym przez fotografa i retuszera Tomasza Pluszczyka. Będzie to inauguracja cyklu 20 szkoleń, które ekspert w październiku poprowadzi m. in. w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Prowadzący dzieli się wszystkimi technikami, jakich używa, wyjaśnia ich przewagę nad innymi metodami, pokazuje jak skonfigurować narzędzia pod dane etapy retuszu, a także omawia wszelkie sprawy pośrednio związane z obróbką – przygotowanie stanowiska pracy, tak aby poprawnie postrzegać kontrast i kolory, pokazuje przydatność tabletów piórkowych, omawia różnice pomiędzy monitorami do retuszu, a tymi do biura czy do grania, a także wyjaśnia podstawy zagadnień związanych z zarządzaniem barwą (dlaczego kolory w przeglądarce internetowej wyglądają inaczej niż w podglądzie systemu Windows itd).

Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie Tomasz Pluszczyk


Wszystko o prowadzącym można przeczytać tutaj.

Profesjonalny retusz – cała wiedza w pigułce
Jak wygląda profesjonalny retusz zdjęć modelek? Jakich technik używa się by nie rozmywać skóry, ale nadać jej doskonały wygląd? Czemu retusz zdjęć w zwykłym domowym oświetleniu mija się z celem? M.in. tego można się dowiedzieć na wspomnianym szkoleniu. Wiele osób kupuje jak najlepsze aparaty i obiektywy, a następnie psuje efekt końcowy nieprawidłową obróbką – używając stempla do poprawiania skóry, nie oddzielając tekstury zdjęcia od informacji o kolorach itd. Finalnie zdjęcie wygląda zupełnie inaczej niż mogłoby, gdyby fotograf podszedł do tematu jak należy – używał lepszych metod retuszu i odpowiednio oświetlił stanowisko komputerowe (można to zrobić niemal bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie Tomasz Pluszczyk


Jak to wszystko osiągnąć? To zostanie pokazane na wspomnianym szkoleniu. Oto szczegóły!

Każdy uczestnik otrzyma filmy, notatki, grafiki, a także akcje do Photoshopa (wszystko autorskie), które zautomatyzują wszystko to, co najtrudniejsze. Zostaną omówione m. in. takie techniki jak separacja częstotliwości, dodge&burn, podnoszenie kontrastu mapą gradientu oraz filtrami wyostrzającymi itd. W języku angielskim istnieje określenie „High End Retouching”, które idealnie nadaje się do opisania tego typu retuszu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.862s.