Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Premiera aparatu Leica SL


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera aparatu Leica SL
Dodał: Kamila Bałdyga 21.10.2015
Bezlusterkowy aparat systemowy Leica SL to m.in. pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24 MP oraz starannie dopasowane komponenty – od obiektywów, aż po elektroniczny wizjer.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Unikalny wizjer EyeRes powstał specjalnie do Leiki SL. Technologia EyeRes to nowatorskie rozwiązanie: imponująca rozdzielczość 4,4 miliona pikseli, odświeżanie tak szybkie, że opóźnienie jest poniżej zdolności ludzkiej percepcji, a powiększenie obrazu przypomina aparaty średnioformatowe.

Leica SL


Całość zapewnia zupełne nowe doświadczenie wizualne i oferuje ciekawe udogodnienia: m.in. podgląd finalnego obrazu przed naciśnięciem migawki. Wystarczy zbliżyć do niego oko, a wizjer uruchomi się automatycznie. Wszystko to zapewnia optymalną kontrolę nad efektem końcowym. Leica SL ma także wbudowany w tylną ściankę dotykowy wyświetlacz o wielkości 2,95” i kącie widzenia 170°.

Procesor Maestro II
Procesor Maestro II zapewnia płynną i szybką pracę aparatu. Leica SL natychmiast reaguje na każde polecenie. Wspierając się 2GB buforem osiąga prędkość serii zdjęć 11kl/s w rozdzielczości 24 MP oraz film 4K przy z prędkością 30 kl/s. Zdjęcia mogą być zapisywane równocześnie w formacie JPEG oraz DNG na kartę SD w standardzie UHS II.

Leica SL


Pełnoklatkowa matryca CMOS
Migawka pracuje w zakresie od 1/8000 s. do 30 minut. Matryca realizuje pełnię swojego potencjału, w szczególności w warunkach światła zastanego, w połączeniu z obiektywami Leica SL. Zdjęcia z nowej Leiki SL nie tracą jakości aż do ISO 50 000. Ponadto sensor został zoptymalizowany do pracy również z obiektywami Leica M.

Leica SL
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.085s.