Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Pasja fotografowania" – konkurs fotograficzny Panasonika


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Pasja fotografowania" – konkurs fotograficzny Panasonika
Dodał: Przemysław Imieliński 03.07.2008
Serwis Lumisfera.pl zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną będzie udział w ekskluzywnych warsztatach fotograficznych, które poprowadzi światowej klasy fotografik Charlie Waite.Na stronach należącgo do Panasonic Polska portal społecznościowego Lumisfera.pl zainaugurowany został konkurs pt. "Pasja fotografowania". Przez cały rok jury pod przewodnictwem znanego fotografa prasowego Tomasza Tomaszewskiego wybierać będzie najlepsze fotografie pięciu różnych edycji konkursu. Nagrodę specjalną przyzna słynny brytyjski fotografik krajobrazowy Charlie Waite. Konkurs realizowany jest we współpracy z magazynem National Geographic Traveler.

Idea konkursu
Konkurs "Pasja fotografowania" portalu Lumisfera.pl został podzielony na pięć edycji. Do konkursu można przyłączyć się w każdym momencie. Oto tematy kolejnych edycji:
  1. Lato – czas podróży i wakacji (nadsyłanie prac do 20 lipca)
  2. Miejsca, które warto zobaczyć
  3. Szczęśliwe chwile
  4. Moja rodzina i najbliżsi
  5. Wiosna – powrót energii i kolorów
"Główną ideą przyświecającą konkursowi jest umożliwienie dzielenia się z innymi pasją fotografowania oraz dostarczanie inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju własnych umiejętności" – mówi kierujący projektem Lumisfera.pl Marcin Kubiszak, Marketing Communication Manager z Panasonic Polska. – "Mamy nadzieję, że nasz konkurs spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników portalu Lumisfera.pl jak i wszystkich pasjonatów fotografii, którzy jeszcze nie dołączyli do naszej społeczności, zwłaszcza, że przygotowaliśmy dla nich wyjątkowe nagrody".
Partnerem konkursu jest wydawca magazynu National Geographic Traveler, którego przedstawiciele zasiądą również w jury pod przewodnictwem słynnego fotografika Tomasza Tomaszewskiego.
 
"Konkurs portalu Lumisfera.pl to znakomita okazja dla pasjonatów fotografii na sprawdzenie swoich umiejętności w kilku odmiennych od siebie tematach" – powiedział Tomasz Tomaszewski, przewodniczący jury konkursu. – "To również doskonała sposobność do zintegrowania środowiska miłośników fotografii i do wymiany doświadczeń poprzez nowoczesne narzędzie jakim jest Internet".
 
Zwycięskie prace będą publikowane w kolejnych wydaniach magazynu National Geographic Traveler wraz z komentarzem i oceną Tomasza Tomaszewskiego.

Nagrody
Nagrodami głównymi w konkursie portalu Lumisfera.pl są aparaty Panasonic Lumix DMC-L10. Nagrodami za wyróżnienie będą cyfrowe aparaty kompaktowe Lumix DMC-TZ5 z 10-krotnym zoomem optycznym, optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątnym obiektywem legendarnej marki Leica oraz możliwością nagrywania filmów w pełnej rozdzielczości HD (high definition).
Nagrodą specjalną dla 10 osób, przyznaną przez światowej sławy fotografika krajobrazowego Charlie Waite'a, będzie udział w prowadzonych przez niego 3-dniowych warsztatach fotograficznych.

Jurorzy
Tomasz Tomaszewskiurodził się i mieszka w Warszawie od 1953 roku. Zajmuje się fotografią prasową, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował swoje zdjęcia w największych magazynach, w kilkudziesięciu krajach na świecie m.in. w Stern, Paris Mach, Geo Magazine, New York Times Magazine, Time, Sunday Times, Vogue, Elle, Die Zeit. Wydał siedem książek autorskich oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych oraz trzykrotnym jurorem World Press Photo. Od siedemnastu lat współpracuje z magazynem "National Geographic", w którym opublikował trzynaście reportaży m.in. na temat Polski, Ameryki, Gruzji, Szwecji, Kanady, Meksyku i Cyganów. Od 1999 roku jest Konsultantem Generalnym polskiej edycji magazynu "National Geographic". Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Charlie Waite jest uznanym w świecie i jednym z najwybitniejszych fotografów krajobrazowych. Urodził się w 1949 roku w Anglii, jest autorem 23 książek i regularnie publikowanych zdjęć w wielu magazynach fotograficznych. Jego wyjątkowy styl łączy w sobie graficzną finezję z metafizyką sceny uchwyconą poprzez niezwykłą umiejętność kształtowania przestrzeni za pomocą światła i cienia.

Strona konkursu: www.lumisfera.pl

Zobacz także:
Panasonic Lumix DMC-TZ4 / TZ5 – aktualizacja firmware
Panasonic PT-AX200 – jasny rzutnik standardu High Definition

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.494s.