Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic Lumix DMC-FZ38 – 18-krotny zoom i filmy HD


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic Lumix DMC-FZ38 – 18-krotny zoom i filmy HD
Dodał: Sebastian Kuniszewski 27.07.2009
Firma Panasonic zaprezentowała nowy aparat cyfrowy DMC-FZ38 z funkcją nagrywania filmów wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite oraz 27-milimetrowym, szerokokątnym obiektywem LEICA DC VARIO-ELMARIT (odpowiednik zakresu ogniskowych w aparatach na film 35 mm: 27-486mm). Aparat należący do popularnej serii kompaktów FZ, oferuje szereg zaawansowanych opcji, w pełni automatyczny tryb pracy oraz możliwość ręcznej zmiany ustawień.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Panasonic Lumix DMC-FZ38 to zaawansowany aparat kompaktowy wyposażony w obiektyw z potężnym, 18-krotnym zoomem, który ułatwia wykonywanie zbliżeń i fotografowanie obiektów z dużej odległości. Współczynnik zoomu można zwiększyć do 35,2x dzięki funkcji Extra Optical Zoom. 27-milimetrowy szerokokątny obiektyw nadaje się zarówno do fotografowania panoramicznych krajobrazów, jak i robienia zdjęć w ciasnych pomieszczeniach, a matryca o rozdzielczości 12,1 megapiksela pozwala znacznie powiększyć zdjęcia z zachowaniem wszystkich szczegółów, a także przyciąć je i powiększyć części przeznaczone do wywołania. Całości dopełnia inteligentny tryb Automatyczny iA, działający także w trybie nagrywania filmów, obejmuje funkcję POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), która oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań niż konwencjonalny system stabilizacji MEGA O.I.S. Zaawansowana funkcja rozpoznawania twarzy Face Recognition potrafi jednocześnie wykryć twarze trzech osób w trybie rejestrowania zdjęć. Dzięki bardzo energooszczędnemu układowi do przetwarzania obrazu, Venus Engine HD, aparat umożliwia zrobienie około 470 zdjęć na zasilaniu bateryjnym.

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ38/35

Nowy aparat kompaktowy Lumix DMC-FZ38 daje możliwość pełnej kontroli manualnej podczas fotografowania. Ustawienia ręczne są bardziej elastyczne niż w poprzednich modelach, a układ kontrolek został ulepszony, dzięki czemu ich obsługa jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto tryb zaawansowany, przeznaczony dla użytkowników kreatywnych i dostępny tylko w kompaktowych aparatach Lumix klasy wyższej, teraz obejmuje tryb zbliżeń, który ułatwia robienie powiększonych zdjęć dostosowanych do fotografowanego obiektu. Aparat FZ38 jest wyposażony w 2,7-calowy wyświetlacz LCD z szerokim kątem widzenia, który pokazuje wyraźny obraz zarówno podczas rejestrowania, jak i odtwarzania filmów oraz zdjęć.

Filmy w formacie AVCHD Lite i tryb iA
Oprócz filmów Motion JPEG aparat Lumix DMC-FZ38 pozwala na rejestrowanie wideo wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite. Format ten niemal podwaja czas nagrywania w jakości HD w porównaniu z konwencjonalnym formatem Motion JPEG. Aparat FZ38 jest również wyposażony w technologię Dolby Digital Stereo Creator do rejestrowania dźwięku wysokiej jakości, który stanowi doskonałe uzupełnienie kręconych filmów.
 
W aparacie DMC-FZ38 popularny tryb iA (inteligentny automatyczny) został rozszerzony w taki sposób, aby był również dostępny podczas kręcenia filmów. Nowy system POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) eliminuje efekt drżenia rąk nawet podczas dużych zbliżeń. Funkcja wykrywania twarzy Face Detection automatycznie wyszukuje twarze w kadrze i odpowiednio reguluje ostrość, ekspozycję, kontrast oraz odcień skóry, aby zapewnić doskonałe rezultaty. Funkcja inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure) nieustannie sprawdza poziom światła otoczenia i dostosowuje ekspozycję do zmieniających się warunków, aby zapobiec prześwietleniu lub niedoświetleniu obrazu. Natomiast inteligentny selektor trybów tematycznych (Intelligent Scene Selector) automatycznie przełącza aparat między trybem zwykłym, portretowym, makro, krajobrazowym i słabego światła, aby zoptymalizować jakość obrazu.

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ38/35

Nagrywanie filmu można rozpocząć szybko i wygodnie przez naciśnięcie oddzielnego przycisku na tylnym panelu aparatu. Większość ustawień aparatu zostaje zachowana po przełączeniu w tryb rejestrowania filmu. Dostępne jest również potężne, 18-krotne powiększenie optyczne. Funkcja Wind Cut eliminuje większość szumów spowodowanych wiatrem. FZ38 oferuje też tryb kolorowy i uwzględnia ponad 18 trybów tematycznych podczas rejestrowania filmów. Nagrania AVCHD pozwalają wybrać jeden z trzech poziomów jakości filmu: SH (17 Mb/s), H (13 Mb/s) i L (9 Mb/s).

Stabilizacja POWER O.I.S. i szerokokątny obiektyw 27 mm LEICA DC
W kompaktowej obudowie aparatu DMC-FZ38 znajduje się 27-milimetrowy, szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT o jasności F2,8 z 18-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 27-486 mm w aparatach na film 35 mm) oraz 12,1-megapikselowa matryca CCD. Obiektyw składa się z 11 elementów w 8 grupach, w tym 3 soczewek asferycznych i 2 soczewek ED. Zwłaszcza soczewki ED minimalizują aberrację chromatyczną, która często pojawia się w obrazach teleobiektywowych. Ten zestaw soczewek gwarantuje jakość obrazu spełniającą surowe normy Leiki i zapewnia doskonałą sprawność optyczną. Dzięki dużemu zakresowi ogniskowych od 28 mm do 486 mm (odpowiednik 18-krotnego powiększenia) DMC-FZ38 doskonale nadaje się do fotografowania rozległych panoram z dynamiczną perspektywą oraz do zbliżeń odległych obiektów z interesującym kątem widzenia. Potężny zoom działa również podczas nagrywania filmów.
 
Co więcej, przy rozdzielczości 3 megapikseli funkcja Extra Optical Zoom wykorzystuje środkową część matrycy CCD do dodatkowego powiększenia obrazu, rozszerzając zakres zoomu do 35,2x. Nowy system POWER O.I.S. sprawdza się doskonale w przypadku dużych zbliżeń i robi ostre zdjęcia obiektów w odległości teleobiektywowej, które poprzednio wymagały użycia statywu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.091s.