Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic LUMIX DMC-GF2 – więcej informacji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX DMC-GF2 – więcej informacji
Dodał: Marcin Pawlak 09.11.2010
Panasonic zaprezentował dwa dni temu nowy aparat należący do systemu Micro 4/3, teraz polski oddział producenta udostępnił więcej informacji na jego temat.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Informacja prasowa:
Panasonic prezentuje nowy aparat DMC-GF2 z systemem wymiennych obiektywów, należący do rodziny LUMIX G, bazującej na standardzie Mikro Cztery Trzecie. W porównaniu do poprzednika, model DMC-GF2 ma zdecydowanie mniejsze gabaryty. Choć wyróżnia się niezwykle kompaktową budową i łatwością obsługi, to jednocześnie stawia nacisk na wysoką jakość obrazu.
 
Najmniejszy i najlżejszy na świecie (wśród aparatów z wymiennym obiektywem i wbudowaną lampą błyskową, wg stanu na 4 listopada 2010 r.) model DMC-GF2 jest o ok. 19% mniejszy i o ok. 7% lżejszy w porównaniu do DMC-GF1. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu.
 
Aparat, wyposażony w szybką matrycę Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela i wydajny mikroprocesor Venus Engine FHD, oferuje wysoką jakość obrazu nie tylko w trybie fotograficznym, ale także podczas nagrywania filmów, których rozdzielczość podniesiono do Full HD 1920 x 1080 przy 60i (NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD).


Obsługa jest niezwykle prosta dla użytkowników o każdym poziomie zaawansowania dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), całość pozwala na absolutnie intuicyjną i wygodną obsługę aparatu.
 
Obudowa jest wykonana z aluminium, aby podkreślić wrażenie wysokiej jakości. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał pewne trzymanie nawet pomimo niewielkich rozmiarów aparatu. Kieszonkowy DMC-GF2 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, białym, czerwonym i różowym, oferując użytkownikom zaskakującą przyjemność fotografowania.


Intuicyjne, dotykowe fotografowanie za pomocą najmniejszego i najlżejszego na świecie korpusu
W modelu DMC-GF2 drastycznie zmniejszono w stosunku do poprzednika (DMC-GF1) gabaryty – o ok. 19% – i wagę – o ok. 7%. Tym samym korpus nowego modelu jest najmniejszy i najlżejszy na świecie. Jest to możliwe dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom, w tym pomniejszeniu mocowania oraz zredukowaniu liczby wewnętrznych części poprzez zintegrowanie obwodów elektrycznych. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu. Nawet bardziej zaawansowani użytkownicy nie będą zdezorientowani brakiem widocznej lampy błyskowej, którą przyjmuje się za pewnik w aparatach kompaktowych. Zastosowanie lampy daje szansę na więcej dobrych ujęć podczas fotografowania ludzi nocą lub we wnętrzach.


Obsługa jest niezwykle prosta dla użytkowników o każdym poziomie zaawansowania dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Aparat śledzi dotknięty obiekt i ustawia na nim ostrość, nawet jeśli zacznie się on poruszać. Wystarczy dotknięcie ekranu, aby wybrać miejsce i wielkość obszaru wyostrzania z pomocą funkcji 1-area AF. Ta sama funkcja w trybie wykrywania twarzy pozwala ustawić precyzyjnie ostrość na oczy, przy czym twarz pozostaje dobrze oświetlona i wyraźna. Wielopunktowy autofokus (23 obszary wyostrzania) służy do ustawiania grupy punktów AF zgodnie z wymogami kompozycji. Dzięki inteligentnemu selektorowi scen w trybie iA, aparat automatycznie przełącza się w odpowiedni tryb w zależności od dotkniętego obiektu. Na przykład dotknięcie ludzkiej twarzy przełącza aparat w tryb portretu, dotknięcie tła lub scenerii — w tryb krajobrazu, a dotknięcie obiektu znajdującego się niedaleko aparatu — w tryb makro. W trybie manualnego ustawiania ostrości można wykonać powiększenie części obrazu, wybierając dotykiem 1x, 5x lub 10x, jednocześnie płynnie przeciągając wybraną część na wyświetlaczu. Działaniem funkcji defokus w trybie iA i w trybie Mój Kolor steruje się prostym przeciągnięciem suwaka za pomocą palca.


Obsługa dotykowa znacząco skraca czas wykonywania ustawień w menu. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q w taki sposób, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), który świeci się w trakcie aktywacji, całość pozwala na absolutnie intuicyjną i wygodną obsługę aparatu.
 
Ekran dotykowy, dzięki swojej znakomitej czytelności, sprawdza się nie tylko podczas fotografowania, ale także przeglądania zdjęć. Można obejrzeć jedną z setek zarejestrowanych fotografii poprzez dotknięcie jej miniatury. Aby odtworzyć obrazy w kolejności jeden po drugim, można przeciągać je w poprzek ekranu palcem. Pozwala to przejrzeć galerię zdjęć w podobny sposób, jak podczas przewracania kolejnych kartek książki. Za pomocą dotyku możliwe jest także maksymalnie 16-krotne powiększanie zdjęć.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.223s.