Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic GX9 – 20,3 megapiksele bez filtra dolnoprzepustowego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic GX9 – 20,3 megapiksele bez filtra dolnoprzepustowego
Dodał: Przemysław Imieliński 14.02.2018
Nowy bezlusterkowiec Panasonica to niezwykle elegancki aparat w kompaktowej obudowie oferujący mnóstwo nowoczesnych i przydatnych funkcji fotograficznych.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Panasonic wprowadza do swojej oferty nowy bezlusterkowy aparat cyfrowy (Digital Single Lens Mirrorless, DSLM) w eleganckiej kompaktowej obudowie. Aparat Lumix GX9 umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć o realistycznych szczegółach dzięki doskonałej rozdzielczości, idealnemu odwzorowaniu obrazu i reprodukcji kolorów. Model Lumix GX9, który czerpie z bogatego doświadczenia projektantów i nawiązuje do sukcesów wcześniejszych znakomitych aparatów DSLM, oferuje szeroką paletę użytecznych funkcji. Aparat ten adresowany jest do amatorów fotografii, którzy teraz mogą się poczuć jak zawodowi fotografowie. Połączenie kompaktowego korpusu z wysokiej klasy techniką sprawia, że Lumix GX9 wspaniale nadaje się do tworzenia autentycznej fotografii ulicznej.

Panasonic GX9 – widok z przodu


Z matrycy MOS Digital Live o rozdzielczości 20,3 megapiksela wyeliminowany został filtr dolnoprzepustowy, co pozwala uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły, a zoptymalizowane ustawienie gradacji zapewnia szeroki zakres dynamiczny. Technologia Three Dimensional Colour Control wykrywa nie tylko odcień i nasycenie, lecz także jasność. Zapewnia bogactwo reprodukowanych barw – od najciemniejszych do najjaśniejszych fragmentów obrazu, co przede wszystkim poprawia ekspresję kolorów nieba lub ludzkiej skóry. Dzięki procesorowi obrazu Venus Engine zdjęcia cechują się nie tylko wysoką precyzją, lecz także naturalnością. Nawet przy słabym oświetleniu funkcja wieloprocesowej redukcji szumów aparatu Lumix GX9, która dokładnie rozpoznaje szum i precyzyjnie odwzorowuje szczegóły, gwarantuje wyraźny i czysty obraz.

Uwiecznij ulotne chwile dzięki szybkości i precyzji
System autofokusu opartego na detekcji kontrastu wykorzystuje technologię DFD (Depth From Defocus – uzyskiwanie głębi obrazu przez zmniejszenie ostrości) i zapewnia najwyższą szybkość i dokładność dzięki przesyłaniu sygnału cyfrowego między aparatem a obiektywem z szybkością maksymalnie 240 klatek na sekundę. W efekcie autofokus aparatu Lumix GX9 działa w czasie ok. 0,07 s, a zdjęcia seryjne mogą być wykonywane z szybkością 9 kl./s (AFS)/6 kl./s (AFC), co pozwala robić ostre zdjęcia szybko poruszających się obiektów.
 
Szeroki zestaw funkcji autofokusu – w tym wykrywanie twarzy/oka i popularny autofokus punktowy – podnosi funkcjonalność aparatu w różnych sytuacjach. Zaawansowany autofokus przy słabym oświetleniu bardziej precyzyjnie ustawia ostrość na obiekcie nawet bez zapalania światła pomocniczego w warunkach skrajnego niedoświetlenia (na poziomie -4EV). Ponadto dzięki funkcji Starlight AF można z użyciem autofokusu fotografować gwiazdy na niebie. Jest to możliwe dzięki dokładnym obliczeniom wartości kontrastu w mniejszej strefie autofokusu.

Panasonic GX9 – widok z przodu


Aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych zdjęć, aparat Lumix GX9 wyposażono w nowy wizjer LVF (Live View Finder), który można odchylać do góry o 80 stopni. Pozwala to na nietypowy sposób fotografowania, szczególnie gdy obiekty znajdują się poniżej poziomu oczu. Autofokus z czujnikiem oka, będący funkcją wizjera LVF, zaczyna automatycznie ustawiać ostrość, gdy tylko się go użyje – dzięki temu nie przepadnie żadna okazja do wykonania zdjęcia. Szeroki ekran wizjera LVF w formacie 16:9, o wysokiej rozdzielczości (2760 tys. punktów) i niemal stuprocentowym odwzorowaniu kolorów, zapewnia powiększenie 1,39/0,7 raza (odpowiednik aparatu 35 mm) i pełne pole widzenia.
 
Z myślą o oszczędzaniu energii w aparacie przewidziano funkcję automatycznego przechodzenia w tryb uśpienia po wykryciu, że fotografujący nie patrzy na czujnik okna w wizjerze LVF. Do trybu fotografowania można szybko powrócić, naciskając do połowy przycisk migawki. Dzięki funkcji oszczędzania energii przez wizjer LVF po jednym naładowaniu akumulatora można zrobić około 900 zdjęć.
 
Nowy ekran dotykowy o przekątnej 3,0 cala i wysokiej rozdzielczości (1240 tys. punktów) może być odchylany w górę o 80 stopni i w dół o 45 stopni, co ułatwia fotografowanie z różnych perspektyw. Natomiast funkcja Live View Boost umożliwia sprawdzanie kompozycji kadru nawet w całkowitej ciemności poprzez zwiększenie czułości.

Stabilizacja obrazu – świetne zdjęcia w ruchu
Dla poprawy precyzji aparat Lumix GX9 wyposażono w 5-osiowy system podwójnej stabilizacji obrazu (Dual I.S.), który skutecznie ogranicza rozmazywanie obrazu. Pięcioosiowy system Dual I.S., łączący funkcję O.I.S. (2-osiowa optyczna stabilizacja obrazu) i B.I.S. (5-osiowa stabilizacja obrazu w korpusie), kompensuje ruchy w szerszym zakresie, co pozwala na stosowanie 4-krotnie dłuższych czasów otwarcia migawki. Na zdjęciach i filmach wykonanych obiektywem szerokokątnym lub teleobiektywem nie ma rozmycia nawet przy słabym oświetleniu.
 
Pięcioosiowy system Dual I.S. działa podczas robienia zdjęć, jak i podczas nagrywania filmów, w tym wideo w jakości 4K. Jednoobiektywowe bezlusterkowe aparaty cyfrowe Panasonic Lumix G mogą być wyposażone w wiele obiektywów cyfrowych, z których większość obsługuje 5-osiowy system Dual I.S. zastosowany w aparacie Lumix GX9. Z kolei system stabilizacji B.I.S. kompensuje poruszenia aparatem nawet z zamontowanym obiektywem bez systemu stabilizacji O.I.S.

Panasonic GX9 – widok z góry


Aby dodatkowo zredukować rozmycie na skutek ruchu, układ migawki aparatu Lumix GX9 wyposażono w napęd elektromagnetyczny, który ogranicza ryzyko wstrząsu migawki o ok. 90%. Z myślą o miłośnikach fotografii ulicznej, unikających rozpraszania modeli, wyciszono także dźwięk migawki mechanicznej. W celu dodatkowego wyciszenia w trybie cichym migawka przełącza się z trybu mechanicznego do trybu elektronicznego, a aparat wycisza wszystkie dźwięki (autofokus, odgłos pracy aparatu). Redukuje także moc światła pomocniczego autofokusu i lampy błyskowej. Ten tryb, przydatny w szczególnych sytuacjach, jest dostępny z poziomu jednego ustawienia.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.088s.