Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus TG-810 - TOUGH jeszcze mocniejszy!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus TG-810 - TOUGH jeszcze mocniejszy!
Dodał: Marcin Pawlak 02.03.2011
Olympus zaprezentował model TG-810, zaawansowany technologicznie aparat odporny na zgniatanie ciężarem do 100 kg. Prócz tego ma on oparty o trzy sensory kompas i jest niezastąpiony podczas każdej wyprawy!

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Gdy wydawało się, że modele TOUGH nie mogą już być mocniejsze i wytrzymalsze, Olympus prezentuje kolejny superodporny aparat. Nowy OLYMPUS TOUGH TG-810 zapewnia fantastyczną jakość zdjęć i filmów HD – a ponadto coś równie cennego: całkowitą pewność co do jego stanu w każdych warunkach! Nowy, zaawansowany technologicznie model TOUGH wyróżnia się wśród konkurencji swoją wytrzymałością i technologią. Flagowy model TOUGH jest pierwszym na świecie aparatem fotograficznym odpornym na zgniatanie ciężarem do 100kg, tak więc nawet dorosła osoba może stanąć na nim, a aparat będzie nadal sprawnie działał.


Dzięki trwałej technologii podwójnego zabezpieczania obiektywu oraz złączy aparatu TG-810 jest także wodoszczelny, odporny na upadek, mrozoodporny oraz odporny na zarysowania w niespotykanym dotąd stopniu. Wraz z wbudowanym manometrem, opartym na trzech sensorach modułem GPS i elektronicznym kompasem, a także wysokiej rozdzielczości, zabezpieczonym przed odblaskami ekranem HyperCrystal III LCD, ten stylowy aparat jest idealnym towarzyszem aktywnego stylu życia – począwszy od domu, przez hotel aż po wspinaczki wysokogórskie w Himalajach. Pełen zaawansowanych, automatycznych funkcji ułatwiających fotografowanie w trudnych sytuacjach, nowy aparat TOUGH realistycznie zachowa w kadrze wspomnienia i należycie je zabezpieczy, byś mógł nawet bezprzewodowo dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Model OLYMPUS TG-810 będzie dostępny od połowy marca tego roku.

Najwytrzymalszy model TOUGH
Podczas turystycznych wypraw nie musisz martwić się o flagowy model OLYMPUS TOUGH. Oto aparat fotograficzny odporny na zgniatanie ciężarem do 100kg. Ponadto – przesuwany mechanizm z podwójną blokadą oraz dodatkowa metalowa osłona obiektywu zapewniają, że TG-810 zachowuje wodoszczelność aż do głębokości 10m, pozostaje odporny na upadek z wysokości do 2m oraz jest mrozoodporny aż do -10°C. Aparat posiada nawet wbudowany manometr, abyś miał pewność, że nie zejdziesz pod wodą zbyt głęboko. Aparat ten wyposażony został w wiele nowoczesnych technologii, o które trudno w innych modelach – dzięki czemu zawsze, wszędzie i w każdą pogodę możesz w pełni korzystać z możliwości fotografowania i filmowania HD.Bezpieczeństwo to podstawa
Najlepsze aparaty fotograficzne (oraz telefony komórkowe) często dysponują funkcją GPS. Ale jedynie wprowadzona przez Olympus funkcja GPS oraz Elektronicznego Kompasu jest wyposażona w trzy sensory, aby zarejestrować kierunek, w jakim jest zwrócony aparat (nawet gdy jest on wyłączony). Sprawia to, iż dostajemy do ręki doskonały sprzęt ułatwiający odnalezienie drogi w nieznanej okolicy. Aparat dysponuje bazą ponad 700 000 interesujących punktów geograficznych i przyrodniczych – największą jeśli chodzi o aparat wyposażony w GPS.


Jeden rzut oka wystarczy, by sprawdzić długość i szerokość geograficzną, a także wysokość, kierunek fotografowania, datę i godzinę lub ciśnienie powietrza bądź wody. W wodzie TG-810 czuje się jak ryba. Tryb i-Underwater Snapshot – jedno z czterech ustawień dla fotografii podwodnej – rozpoznaje, gdy aparat jest zanurzony i automatycznie dobiera balans bieli, aby zapewnić piękne zdjęcia – nawet z opcją 3D. Niezależnie od środowiska, w jakim znajdzie się aparat, jego 5-krotny zoom optyczny (28-140mm) zapewnia precyzję i wszechstronność. Dodatkowo duży bo trzycalowy ekran HyperCrystal III LCD o rozdzielczości 920 000 punktów zaprezentuje obraz z całym bogactwem szczegółów.


Najlepszy z najlepszych
Podobnie jak dwa inne modele OLYMPUS TOUGH – aparat TG-810 oferuje zaawansowane funkcje ułatwiające edycję i udostępnianie zdjęć:
jak choćby kompatybilność z kartami Eye-Fi, które pozwalają na bezprzewodowy transfer zdjęć na strony internetowe lub do komputera.

Aparat TG-810 w wersjach srebrnej i czarnej będzie dostępny od połowy marca 2011.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.088s.