Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Okazja do fotografowania: IV Wyścig Szczurów, czyli garnitur, aktówka i …adidasy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Okazja do fotografowania: IV Wyścig Szczurów, czyli garnitur, aktówka i …adidasy
Dodał: Katarzyna Stodolska 05.09.2012
W dniu 8 września b.r. o godzinie 12.00 odbędzie się w Warszawie IV Charytatywny ''Wyścig Szczurów'' zorganizowany przez Fundację Sue Ryder. To okazja dla fotografujących do zrobienia niepowtarzalnych fotografii i dobrej zabawy.


Fundusze zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone podopiecznym programu „Pierwszy Krok”, który wspiera młodych niepełnosprawnych ludzi, mających szansę na powrót do bardziej aktywnego trybu życia.
 
Prawym brzegiem Wisły niedaleko Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego uczestnicy przebiegną dystans 3,5 km ubrani w nietypowe dla sportu stroje: garnitury, garsonki, białe koszule i… obuwie sportowe. Dla nietypowego jak na bieg dress code’u obowiązkowym atrybutem będzie także służbowa aktówka.


Odziani w białe kołnierzyki biegacze tworzący drużyny z firm, instytucji oraz szkół i uczelni, a także grupy znajomych spotkają się w tej edycji „Wyścigu Szczurów” przy punkcie kontaktowym - barze „Cud nad Wisłą” na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego, aby wspólnie przebiec malowniczą trasę i jednocześnie pomóc osobom niepełnosprawnym.

Cel ''Wyścigu Szczurów''
Celem „Wyścigu Szczurów” jest zebranie środków na Fundusz Pierwszy Krok realizowany przez Fundację Sue Ryder. „Pierwszy Krok” jest programem pomocy obejmującym głównie młodych ludzi, którzy w wyniku wypadku stali się niepełnosprawni, a którzy dzięki rehabilitacji mogą wrócić do bardziej aktywnego życia. – Stypendia finansowe przyznawane są od 2003 r. osobom, które doznały uszkodzenia kręgosłupa w wyniku wypadku. Udział w biegu to wsparcie dla osób, którym w jednej chwili załamał się świat. Są skazani na inwalidztwo do końca życia, dlatego chcemy rozbudzić w nich przekonanie, że tragedia, która im się przytrafiła, nie oznacza konieczności rezygnowania z realizacji planów i marzeń. W sposób symboliczny i materialny, przy niewielkim wysiłku i świetnej zabawie można podczas warszawskiego "Wyścigu Szczurów" pomóc podopiecznym Fundacji Sue Ryder – mówi Joanna Chodor, dyrektor Fundacji Sue Ryder.
 
Zebrane fundusze mogą zostać przeznaczone np. na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzęt rehabilitacyjny i specjalistyczne oprzyrządowanie, a także kursy, szkolenia, czy dostosowanie mieszkania osoby niepełnosprawnej.

Jak przystąpić do biegu?
Każdy, kto wyraża chęć pomocy i chce wziąć udział w biegu, może zebrać czteroosobową drużynę i do 7 września 2012 roku zarejestrować się przez stronę Fundacji Sue Ryder. Wpisowe za udział w biegu wynosi 400 zł od całej drużyny. Dla pracowników sfery budżetowej minimalna wyznaczona stawka to 100 zł od całej drużyny, natomiast studenci są zwolnieniu z wpłaty wpisowego. Zatwierdzenie drużyn rozpocznie się od godz. 10.00, natomiast początek biegu przewidziany jest na godzinę 12.00 przy barze „Cud nad Wisłą” na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego.

Wyścig Szczurów jest organizowany przez Fundację Sue Ryder od 2008 roku. W ubiegłym roku udało się zebrać na rzecz podopiecznych Fundacji ponad 40 000 zł. Tegoroczny bieg wspiera 7 sponsorów: Clifford Chance (złoty sponsor), Trinity Corporate Services, Ulma Construcction, Jones Lang LaSalle, Liebrecht&Wood, DTZ oraz Przedstawicielstwo Flandrii.

Zapraszamy do rejestracji na stronie Fundacji Sue Ryder: sueryder.pl lub na Facebooku: www.facebook.com

Zobacz także:
Nikon COOLPIX S6400 - zdjęcia z klasą
SkyDrive - wirtualny dysk do przechowywanie zdjęć i plików
Dowód tożsamości - fotografie Jany Romanovej
Okazja do fotografowania: Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway
Aktualizacja oprogramowania obiektywu 1 NIKKOR VR 30-110 mm do wersji 1.10
Aktualizacja programu Short Movie Creator do wersji 1.2.0
80 milionów obiektywów i 25-lecie systemu EOS Canona
Polskie akcenty w prestiżowym konkursie Hasselblad Master Awards 2014
Intuicyjny Olympus VH-410 z dotykowym ekranem
Olympus SP-820UZ z 40 - krotnym zoomem optycznym
''Nieobiektywnie''- fotografie Joanny Marii Rybczyńskiej
Konkurs w ramach VI edycji Festiwalu IN OUT
Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży
AKVIS MakeUp 3.0 – proste narzędzie do retuszu zdjęć portretowych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.827s.