Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon ma 90 lat! Gratulujemy!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon ma 90 lat! Gratulujemy!
Dodał: Przemysław Imieliński 25.07.2007
Tego lata Nikon Polska, wspólnie ze światową centralą firmy, świętuje 90 urodziny. Firma Nikon Corporation – lider produkcji sprzętu fotograficznego i optycznego, została założona 25 lipca 1917 roku. Dostojnemu jubilatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, przynajmniej przez kolejnych 90 lat!


"Od momentu założenia firmy jej filozofia opiera się na wiarygodności, kreatywności w badaniu i wykorzystaniu światła" powiedział Michio Kariya, Prezes firmy Nikon Corporation. "Jak dowodzą ostatnie nagrody TIPA (Technical Image Press Association), Nikon nieustannie kontynuuje tradycję utożsamiania firmy – przez europejskich profesjonalistów i amatorów – z fotograficzną doskonałością."
 
Z okazji 90-lecia istnienia Nikon wprowadza okolicznościowe logo. Przedstawia ono jak firma zamienia moc wyobraźni w nieskończone możliwości technicznej innowacji i kreatywności. Upamiętniając tym samym historię Nikona oraz wysoką jakość aparatów, obiektywów i produktów z zakresu optyki.

Takie były początki
Nikon Corporation – pierwotnie nosząca nazwę Nippon Kogaku, K.K., lub Japan Optical Co. – została utworzona 25 lipca 1917 roku poprzez połączenie trzech mniejszych firm optycznych i posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z krajami europejskimi. Pierwszych ośmiu niemieckich inżynierów dotarło do Japonii już w styczniu 1921 roku.
 
Zaczynając jako firma optyczna, Nikon produkował mikroskopy, teleskopy, urządzenia badawcze oraz optyczne urządzenia mierzące. W 1930 roku Nikkor został zaadoptowany jako nazwa określająca cieszącą się dużym uznaniem linię obiektywów fotograficznych. W 1946 roku firma rozpoczęła produkcję małoobrazkowych aparatów dalmierzowych z wymiennymi obiektywami. Dalmierzowce były pierwszymi produktami, którym nadano nazwę Nikon.
 
Po sukcesie aparatów dalmierzowych, w 1959 roku Nikon przedstawił model Nikon F – jednoobiektywową lustrzankę małoobrazkową, która stanowi klasykę sprzętu fotograficznego. Wytrzymałość, doskonała technologia oraz niesłychana precyzja aparatu Nikon F, to cechy, które charakteryzują wszystkie produkty Nikon. Sprzęt, który szybko zyskał sobie światowe grono miłośników – zarówno wśród profesjonalistów jak i początkujących fotografów.

Tradycja zobowiązuje
Do dziś Nikon kontynuuje sukces dalmierza i modelu Nikon F szerokim portfolio produktów w segmentach aparatów kompaktowych, oraz lustrzanek. Wraz z uznaną na całym świecie linią optyki i obiektywów Nikon przeszedł do fotografii cyfrowej wprowadzając popularną linię modeli COOLPIX oraz cieszącą się dużym uznaniem linię lustrzanek cyfrowych, z takimi aparatami jak: D2Xs, D200, D80, oraz nowy D40x.
 
Znany od 90 lat jako jeden z najlepszych producentów optyki na świecie, Nikon osiągnął poziom optycznej doskonałości, z którym nie może się równać żaden inny producent. Z milionami lojalnych konsumentów oraz profesjonalnych klientów, Nikon zapracował sobie na status najbardziej pożądanej marki i pozostaje główną siłą na rynku precyzyjnego sprzętu optycznego i fotograficznego.

Huczne obchody
Z okazji 90-lecia istnienia firmy Nikon Corporation, Nikon Polska przygotowała szereg działań mających uświetnić ten wspaniały jubileusz. Są to zarówno akcje promocyjne, plebiscyty i konkursy na łamach serwisów internetowych oraz okolicznościowa wystawa historycznych eksponatów.

Promocja "Weź 340 zł"
Aby uczcić 90 rocznicę powstania firmy, Nikon zawraca równowartość 90 Euro. Każdy, kto w okresie 1 czerwca – 31 sierpnia 2007 zakupi nowy aparat Nikon D40 lub D40x w zestawie z obiektywem otrzyma zwrot 340 zł. Warunek otrzymania zwrotu to zakup nowego aparatu (zestawu) wyposażonego w europejską gwarancję oraz wysłanie zgłoszenia do Nikona Polska. Szczegóły promocji na www.fotografuj.pl.

Wystawa eksponatów
Unikatową wystawę kilkudziesięciu historycznych produktów można oglądać od 25 lipca do połowy września 2007 r. w naszym salonie wystawowym/serwisie przy ul. Postępu 14 w Warszawie, w godzinach 9:30 – 18:00 od poniedziałku do piątku.

Biuletyn Nikon – sierpień
Tematem przewodnim sierpniowego Biuletynu "Nikon – co nowego?" będzie 90-ta rocznica firmy. Będzie w nim można przeczytać m.in. o działaniach, jakie z tej okazji przygotował Polski oddział firmy dla konsumentów.
 
To jednak nie wszystko, o pozostałych działaniach będziemy Was informować na bieżąco...

Zobacz także:
Nikon RAW Codec – wersja 1.02
Nikon Coolpix S6, P1 i P2 – nowy firmware, wersja 1.1
Nikon Photo Contest International 2006–2007 – rozstrzygnięty!
Kupiłeś Nikona D40 lub D40x – zgłoś się po pieniądze
Duet Zorka Projekt laureatem Nikon Award
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.487s.