Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon D3 z matrycą 35 mm?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon D3 z matrycą 35 mm?
Dodał: Przemysław Imieliński 11.06.2007
Na grupach dyskusyjnych użytkowników Nikona huczy od plotek na temat następcy modelu D2Xs, który ma być wyposażony w sensor o wymiarach zbliżonych do klatki filmu małoobrazkowego.


Zgodnie z pojawiającymi się w Sieci nieoficjalnymi przeciekami nowa profesjonalna lustrzanka zostanie zapowiedziana jeszcze w tym miesiącu, a do sprzedaży trafić powinna w sierpniu lub we wrześniu. Wyposażona będzie w matrycę o rozdzielczości 18,7 megapiksela z przelicznikiem wartości ogniskowej wynoszącym 1 lub 1,1. Niemal pełnoklatkowy sensor ma pochodzić z laboratoriów firmy Sony i znacznie lepiej radzić sobie przy rejestrowaniu zdjęć w warunkach słabego oświetlenia.
 
Czy taka specyfikacja następcy D2Xs to tylko pobożne życzenia fanów tej marki aparatów? Nikon – w odróżnieniu od Canona – nie miał dotychczas w swojej ofercie żadnego korpusu z matrycą większą od formatu DX. Gdyby więc plotki się potwierdziły, oznaczałoby to, że w strategii firmy zaszła decydująca zmiana. Do tej pory japoński producent przekonywał, że przyszłością fotografii są matryce formatu DX. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja nie śpi. Ostatnie zapowiedzi firmy Sony na temat kolejnych korpusów z systemu Alpha, mogą świadczyć o tym, że ten elektroniczny gigant ma zamiar stworzyć produkt, który będzie mógł konkurować z lustrzankami Canona – EOS 5D i 1Ds Mark II. Być może to właśnie plany firmy Sony i fakt, że matryce tej firmy stosowane są w lustrzankach serii D, sprawiły, że Nikon nie miał wyjścia i – chcąc pozostać znaczącym graczem w segmencie profesjonalnym – musiał zweryfikować swoją wizję. Pamiętajmy jednak, że na razie informacja o nowej lustrzance nie została oficjalnie potwierdzona. Powyższe wnioski są jedynie moimi domysłami.

Zobacz także:
Kupiłeś Nikona D40 lub D40x, zgłoś się po pieniądze
Nowe ceny cyfraków Nikona
Nikon D40X - dziesięciomegapikselowe wcielenie D40
D40 – amatorska lustrzanka według Nikona
Sony Alpha – zdjęcia prototypów nowych lustrzanek
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.477s.