Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Niewinne oko nie istnieje – wystawa, spotkanie autorskie i przegląd portfolio


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Niewinne oko nie istnieje – wystawa, spotkanie autorskie i przegląd portfolio
Dodał: Alina Plata 05.04.2013
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 5 kwietnia na wernisaż wystawy zdjęć pożydowskich bożnic, midraszy, prywatnych domów modlitw. Po wernisażu, dla chętnych, którzy otrzymają akceptację, autor wystawy – Wojciech Wilczyk – przeprowadzi osobisty przegląd portfolio.


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne nie zwalnia tempa! Już 5 kwietnia o godzinie 16 odbędzie się uroczysty wernisaż kolejnej wystawy fotografii. Tym razem „Niewinne oko nie istnieje” z udziałem autora. Godzinę poźniej Wojciech Wilczyk poprowadzi spotkanie autorskie. Dla chętnych, którzy otrzymają akceptację autor wystawy przeprowadzi po spotkaniu osobisty przegląd portfolio.

Na projekt "Niewinne oko nie istnieje" składają się fotografie pożydowskich bożnic, midraszy, prywatnych domów modlitw. Wiele budynków popadło w ruinę, a część została zaadaptowana jako zakład pogrzebowy, magazyn, sklep, remiza strażacka, budynek mieszkalny, kino, siedziba urzędu, przychodnia, szkoła, bank dom kultury, bibliotek, hurtownie i składy, supermarkety, opuszczone i niszczejące magazyny dawnych Spółdzielni Rolniczych. Fotograf pokazuje, że to, co na pierwszy rzut oka jest tożsame z naszym codziennym krajobrazem, tak naprawdę niesie ze sobą potężną symbolikę i przypomina wielką kulturę, która towarzyszyła Polsce przez tysiące lat. Projekt i zdjęcia są niezwykłym zapisem tego, jak czas i my sami, obchodzimy się z żydowskim dziedzictwem w naszym kraju. Warto, absolutnie trzeba, zmierzyć się z tą prawdą.


Wojtek Wilczyk - (ur.1961) fotograf i krytyk sztuki. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fotografuje od 1988 roku. Autor wielu projektów dokumentalnych. Zrealizował cykl "Pejzaż symboliczny" poświęcony rozbieranej koksowni "Walenty" w Rudzie Śląskiej (1992-1996). W kolejnych latach (1999-2003) rejestrował zmiany, zachodzące na postindustrialnych terenach Górnego Śląska ("Czarno-Biały Śląsk"). Jest autorem kolorowego cyklu "Życie po życiu", w którym opowiada o losach i nowych wcieleniach wycofanych z eksploatacji samochodów. Kolejną dokumentalną serię, zatytułowaną "Postindustrial", poświęcił zamkniętym i popadającym w ruinę obiektom przemysłowym na terenie Polski i Niemiec. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2001 i Ministerstwa Kultury w roku 2005. Swoje prace prezentował podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Przegląd portfolio:
Udział w przeglądzie jest bezpłatny.
Ilość uczestników: 6 osób.
Zgłoszenia należy nadsyłać do 28.03.2013 r. na adres ztf@ztf.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: „przegląd portfolio W.Wilczyk”
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, kilka słów o projekcie, przynajmniej jeden cykl fotograficzny: 10-15 zdjęć (format JPG, 1000 pikseli na dłuższym boku, całkowity rozmiar nie powinien przekroczyć 10MB). Przeglądu zgłoszeń dokona Wojciech Wilczyk, a uczestnicy zostaną poinformowani o udziale najpóźniej 03.04.2013 drogą mailową/telefoniczną.
Osoby zakwalifikowane do przeglądu powinny przygotować materiał zdjęciowy na odbitkach fotograficznych min. 13x18 cm.
Kontakt: ztf@ztf.pl, tel. 509 823 414 (Piotr Komajda)
Wernisaż: 5 kwietnia o godzinie 16
Wystawa czynna: od 5 kwietnia do 6 maja
Gdzie: Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Rynek Wielki 13, Zamość

Zobacz także:
Domowe studio bez nakładów finansowych, część 2: w praktyce. Tomasz Kulas radzi!
Odporny Fujifilm FinePix XP200 z Wi-Fi
Fujifilm FinePix S8400W z 44x zoomem
Canon EOS 100D i 700D - przykładowe zdjęcia i filmy
Kompakty Canon PowerShot SX280 HS i SX270 HS
Standardowy zoom - Canon EF-S 18-55mm
Poręczny Canon EOS 100D
Konsumencka lustrzanka Canon EOS 700D
Samyang Roadshow 2013
Mini aparat Minox DCC 14.0
Epson L210 i L110 dla oszczędnych
Kompaktowy Olympus VH-520
Red Bull Illume - 6 tygodni do zakończenia przyjmowania zgłoszeń
Ogromny obiektyw użyty do sfotografowania nowego papieża
Firmware - Sigma Merrill DP1 i DP2

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.755s.