Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Moja Wielkopolska" – konkurs fotograficzny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Moja Wielkopolska" – konkurs fotograficzny
Dodał: Jarosław Zachwieja 11.03.2008
Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ogłasza konkurs, którego celem jest utrwalenie na zdjęciach obrazów zmieniającej się Wielkopolski.


Tematem konkursu jest przesteń publiczna w województwie wielkopolskim. Zwyciężcom konkursu przyznane zostaną nagrody pieniężne na łączną kwotę 4500 złotych. Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 września bieżącego roku. Obecna edycja konkursu jest szóstą z kolei. Ostatnie trzy miały charakter tematyczny: obejmowały kolejno fotografię dokumentalną (2005), wieś (2006) oraz rodzinę (2007). Z wynikami wszystkich poprzednich edycji konkursu można się zapoznać na stronie www.wbp.poznan.pl .

Manifest organizatorów
Istnieje wiele zjawisk, zachowań, kategorii tak oczywistych, że trudno nawet zauważyć ich istnienie. Są jak szyba w oknie, przez które oglądamy świat. Dostrzegamy jej istnienie dopiero kiedy jest brudna lub popękana. Podobnie postępuje wielu fotografujących. Bardzo często interesujące i godne sfotografowania wydają się jedynie fragmenty, pozostałości, świata odchodzącego w przeszłość. Egzotyczne resztki.
 
Zmieniający się świat wokół nas, dynamiczne procesy społeczne i kulturowe trudno jest opisywać w czasie ich trwania. Najczęściej potrzebny jest dystans. Warto jednak podjąć twórczy wysiłek i zmierzyć się z tym co wydaje się aż nazbyt oczywiste, powszednie czy nawet banalne.
 
Propozycja zainteresowania fotografujących jakością przestrzeni publicznej wypływa z przekonania iż warto próbować lepiej zrozumieć świat w którym żyjemy. Fotografia może być w tym procesie bardzo ważnym argumentem zarówno dla samych autorów jak i odbiorców. Można postawić pytania i spróbować za pomocą fotografii wyjaśnić dlaczego dane miejsce tak właśnie wygląda? Dlaczego troska o wspólną przestrzeń nie jest jeszcze powszechna? Dlaczego partykularny interes często dominuje nad publicznym? Jakie są sposoby zawłaszczania terytorium i próby społecznego oporu?
Proponowany temat daje wiele możliwości artystycznej wypowiedzi, od czysto dokumentalnej rejestracji jakości danej przestrzeni do zapisu wszelkich form relacji i interakcji społecznych zachodzącymi na danym terytorium. Jednak najważniejsze wydaje się osobiste zaangażowanie i przekonanie towarzyszące powstawaniu prac, że przestrzeń publiczna jest naszym wspólnym dobrem, o które należy dbać.

Regulamin konkursu
 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących przestrzeń publiczną w województwie wielkopolskim.
 2. Technika prac dowolna.
 3. Każdy uczestnik może przedstawić do konkursu dowolną ilość prac.
 4. Minimalny format zdjęć: 18 x 24
 5. Format i liczbę zdjęć w pracach będących zestawami należy dostosować do możliwości ekspozycyjnych w ramie o wymiarach 100x70; niezależnie Jury ma prawo ingerencji w układ i ilość zdjęć w zestawie.
 6. Za zgłoszenie zdjęć do konkursu organizatorzy pobierają wpisowe w wysokości 20 złotych. W ramach opłaty uczestnik otrzyma katalog i zwrot prac nie zakwalifikowanych do wystawy. Wpłaty należy dokonać na konto WBPiCAK: 89 1500 1621 1216 2000 8820 0000 (tytuł wpłaty: "Moja Wielkopolska").
 7. Nie podklejone zdjęcia, opatrzone na odwrocie informacjami: imię i nazwisko autora, adres zamieszkania, telefon, email oraz tytuł, rok i miejsce wykonania, wraz z kserokopią dowodu wpłaty należy dostarczyć osobiście lub nadsyłać na adres: WBPiCAK 60-819 Poznań, ul. Prusa 3
 8. Organizator nie odpowiada za zniszczenie lub zagubienie prac nadsyłanych drogą pocztową.
 9. Ostateczny termin nadsyłania zdjęć- 15.09.2008.
 10. Zdjęcia oceni profesjonalne Jury. Posiedzenie Jury odbędzie się do 30.09.2008.
 11. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody pieniężne. Łączna pula nagród wynosi 4500 zł. O podziale nagród decyduje Jury.
 12. Nagrodzeni o przyznaniu nagrody zostaną powiadomieni telefonicznie , e-mailem, lub za pośrednictwem poczty. Pozostali uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w konkursie i pełną listę nagrodzonych.
 13. Nagrody zostaną wręczone autorom podczas otwarcia pokonkursowej wystawy w październiku br. Wystawa będzie następnie prezentowana w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii w domach kultury i bibliotekach województwa wielkopolskiego.
 14. Nagrodzone zdjęcia przechodzą na własność organizatora. Zdjęcia nie nagrodzone po zakończeniu cyklu ekspozycji zostaną zwrócone autorom. Prace w formatach większych niż 20 x 30 nie będą wysyłane – można je będzie odbierać w siedzibie organizatora.
 15. W celu popularyzacji imprezy, organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji zdjęć w katalogu oraz w prasie, telewizji i internecie.
 16. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883)

Informacje o konkursie:
Władysław Nielipiński
tel.: 061 6640867
e-mail: foto@wbp.poznan.pl
Strona WWW: www.wbp.poznan.pl

Zobacz także:
Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko 5"
Canon po raz kolejny zwraca pieniądze
Konkurs fotograficzny "Golfmania"
National Geographic otwiera fotobloga?
Odświeżony serwis internetowy Nikon USA
II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Wszystkie Dzieci Świata"
Konkurs "UK jest OK" rozstrzygnięty!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.649s.