Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Lucie Awards dla Polaków?


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lucie Awards dla Polaków?
Dodał: Sebastian Kuniszewski 16.05.2008
Lucie Awards to niezwykle prestiżowa statuetka, nazywana często fotograficznym odpowiednikiem Oskara. W ubiegłorocznej edycji konkursu Polacy zdobyli cztery nagrody główne w poszczególnych kategoriach. Czy w tym roku uda nam się zdobyć najważniejszą statuetkę?

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Podczas ubiegłorocznego konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards 2007, nazywanego często konkursem o "Oskary Fotografii", polscy fotograficy triumfowali w aż czterech kategoriach. Nagrody główne zdobyli Michał Szlaga ("Architektura - budynki" oraz "Ludzie - autoportret"), Zosia Zija ("Ludzie-inne") oraz Michał Cała ("Przemysł"). Na naszym koncie znalazło się także 106 honorowych wyróżnień m.in. dla Jacka Poremby za zdjęcia mody, Jakuba Kamińskiego z "FotoRzepy" za serię fotoreportaży, Darka Golika z "Rzeczpospolitej" za zdjęcia sportowe i Wojciecha Druszcza z "Polityki" za prace w kategorii "Ludzie – styl życia".

Nagroda główna PU IPA 2007 w kategorii ''Architektura - budynki''. Autor: Michał Szlaga. Stocznia gdańska.

"Prawdziwą satysfakcją była dla mnie możliwość uczestniczenia w gali w Nowym Jorku i przyjęcia nagrody z rąk mistrza fotografii - Elliotta Erwitta" – mówi Michał Szlaga, ubiegłoroczny laureat konkursu. "Ogromnie cieszy mnie także to, że jedną z moich prac wybrano do wystawy pokonkursowe "Best od Show" – dodaje.
 
Mimo licznych nagród żadnemu z Polaków w zeszłym roku nie udało się zdobyć tak pożądanej statuetki Lucie Awards. Zdobyli je bowiem Włoch Massimo Mastrorillo okrzyknięty "Fotografem Roku", Kanadyjczyk Larry Louie uznany za "Odkrycie Roku" oraz Brytyjczyk Charlie Crane za zwycięstwo w kategorii otwartej "Deeper Perspective" (tłum. "Głębsza perspektywa").

Nagroda główna PU IPA 2007 w kategorii ''Ludzie-inne''. Autor: Zosia Zija. Historie niedopowiedziane.

Być może w tym roku nasze szanse na Lucie Awards się zwiększą wraz z rosnącą liczbą polskich uczestników konkursu. Pilsner Urquell – główny sponsor konkursu – od lat bowiem promuje go wśród polskich fotografów i zachęca zarówno amatorów, jak i profesjonalistów do zgłaszania swoich prac. W tym roku można to zrobić za pośrednictwem polskojęzycznej strony www.foto.pilsner.pl lub bezpośrednio na stronie konkursu www.photoawards.com. Termin zgłaszania prac do kategorii "Deeper Perspective" upływa 30 czerwca, a w pozostałych kategoriach 15.07.2008.
 
Jak podpowiada Michał Szlaga, zgłaszając prace warto bardzo dokładnie przeanalizować poszczególne kategorie i przejrzeć zwycięskie zdjęcia z lat ubiegłych. Konkurs oferuje bowiem spore możliwości i daje szanse na zgłoszenie prac, które być może w polskich konkursach nie zostałyby zauważone. Zdobywcy głównej statuetki Lucie Awards staną w jednym szeregu z takimi osobowościami świata fotografii jak William Klein, Helmut Newton, Gerd Ludwig, Kenro Izu czy Lord Snowden.

Nagroda główna PU IPA 2007 w kategorii ''Przemysł''. Autor: Michał Cała. Centrum przemysłowe.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.177s.