Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs World Press Photo 2006 rozstrzygnięty!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs World Press Photo 2006 rozstrzygnięty!
Dodał: Przemysław Imieliński 09.02.2007
Jury międzynarodowego konkursu World Press Photo 2006 dokonało wyboru najlepszych prac spośród nadesłanych na konkurs 78 083 fotografii. Autorem Zdjęcia Roku został amerykański fotograf Spencer Platt, pracujący dla agencji Getty Images.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Nagrodzone zdjęcie przedstawia grupę młodych Libańczyków podróżujących samochodem na tle zniszczonego przez izraelskie bomby Bejrutu. Fotografia została wykona 15 sierpnia 2006 roku, pierwszego dnia zawieszenia broni pomiędzy stronami konfliktu, kiedy mieszkańcy zaczęli wracać do opuszczonych wcześniej w pospiechu domów.

World Press Photo of the Year 2006. Fot. Spencer Platt, USA, Getty Images. Młodzi Libańczycy jadą przez zdewastowaną dzielnicę Bejrutu – 15 sierpnia 2006.

W tym roku swoje prace na konkurs zgłosiło 4 460 profesjonalnych fotografów ze 124 państw, wysyłając do organizatorów ponad 78 tys. zdjęć. Obrady jury odbyły się w Amsterdamie pomiędzy 27 stycznia a 8 lutego. A międzynarodowy zespół sędziów przyznał nagrody w 10 kategoriach tematycznych 58 autorom z 23 krajów.

Poniżej zamieszczamy wybrane nagrodzone prace:

Pierwsza nagroda w kategorii ''Wydarzenia w zbliżeniu – zdjęcie pojedyncze''. Fot. Akintunde Akinleye, Nigeria, Reuters. Człowiek zmywający sadzę z twarzy po wybuchu butli gazowej w Lagos w Nigerii – 26 grudnia 2006.


Pierwsza nagroda w kategorii ''Wydarzenia w zbliżeniu – seria''. Fot. Davide Monteleone, Włochy, Contrasto. Izraelski atak bombowy na Liban – lipiec 2006.


Druga nagroda w kategorii ''Wydarzenia ogólne – zdjęcie pojedyncze''. Fot. Jan Grarup, Dania, Politiken. Uchodźcy na granicy pomiędzy Czadem i Sudanem – listopad 2006.


Druga nagroda w kategorii ''Wydarzenia ogólne – seria''. Fot. Peter van Agtmael, USA, Polaris Images. Nocna rewizja, Irak – styczeń-marzec 2006.
« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.089s.