Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Kamera Canon EOS C100 - profesjonalna jakość i swoboda dla twórców


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kamera Canon EOS C100 - profesjonalna jakość i swoboda dla twórców
Dodał: Stanisław Kuras 29.08.2012
Firma Canon rozszerza system Cinema EOS o nową, kompaktową kamerę z wymienną optyką EOS C100, która została stworzona z myślą o niezależnych twórcach.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Bazując na rozwiązaniach uznanego modelu EOS C300, nowa kamera łączy imponującą specyfikację techniczną z szeroką gamą automatycznych funkcji. To czyni ją doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów pracujących samodzielnie, a także tych, którzy po raz pierwszy odkrywają możliwości systemu Cinema EOS.
 
Dzięki matrycy CMOS typu Super 35mm o rozdzielczości 8,3 MP z filtrem Bayera, EOS C100 oferuje wysoką jakość zamkniętą w obudowie mniejszej o blisko 15 proc. w porównaniu do zaawansowanej kamery EOS C300. Potężny system obrazowania daje takie same możliwości jak 3-kanałowe przetwarzanie RGB, gwarantując uzyskanie żywych kolorów, szerokiego zakresu dynamicznego oraz doskonałą wydajność przy słabym oświetleniu. Jednocześnie, szerokie wsparcie oprogramowania do edycji nieliniowej NLE, czyni kamerę odpowiednim narzędziem dla szerokiego grona użytkowników, odpowiadając na różne potrzeby produkcyjne.

Kamera Canon EOS C100 została wyposażona w mocowanie EF, które daje możliwość skorzystania z ponad 60 obiektywów, jak również eksperymentowania z rozwijaną linią filmowych obiektywów EF.

System najwyższej klasy kamer
Zaawansowany system obrazowania kamery EOS C100 korzysta z powszechnie używanego kodeka AVCHD, co w połączeniu z matrycą CMOS, nagrywającą w rozdzielczości 1920x1080 (Full HD) bezpośrednio na kartę SD z prędkością 24 Mbps i samplingiem barw 4:2:0, gwarantuje wyraziste, pełne żywych kolorów, profesjonalne efekty filmowe. Nieskompresowane wideo może także zostać zapisane bezpośrednio na zewnętrznych nośnikach pamięci, dzięki zintegrowanemu złączu HDMI.
 
Wsparcie dla obsługi częstotliwości 24/25/30p oraz 50/60i daje wyjątkową elastyczność, podczas gdy zakres czułości ISO od 320 do 20000 zapewnia pełną kontrolę nad ekspozycją i niski poziom szumów w każdych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo, kamera oferuje szeroki zakres dynamiczny (800%), który ułatwia nagrywanie wymagających scen z wysokim kontrastem, eliminując konieczność wprowadzania korekcji kolorów w procesie postprodukcji. Ponadto oferuje logarytmiczną korekcję gamma (Canon Log Gamma), umożliwiając rejestrowanie wysokiej jakości obrazu o dużej tolerancji ekspozycji i zakresie dynamicznym, co przekłada się na profesjonalne i spójne rezultaty również w przypadku materiałów tworzonych przy użyciu kilku kamer systemu Cinema EOS.

Nowy graficzny interfejs pozwala użytkownikom dostosowywać standardowe ustawienia kamery z poziomu ekranu LCD.

Łatwiejsza obsługa dla jednego użytkownika
EOS C100 daje możliwość pełnej ręcznej kontroli. Jednocześnie integruje szereg nowych funkcji automatycznych tak, by ułatwiać pracę twórcom filmów dokumentalnych czy reporterom, którzy najczęściej pracują sami. Jednym z takich usprawnień jest przycisk One Shot AF, który pozwala użytkownikom błyskawicznie sprawdzić ostrość oraz automatycznie kontrolować centralny obszar obrazu tuż przed rozpoczęciem nagrania. Z kolei Auto Iris ocenia jakość ekspozycji i dokonuje niezbędnej korekty przed rozpoczęciem nagrania, a Auto White Balance wykorzystuje moc procesora Canon DIGIC DV III, aby dostarczyć informacje o kolorze i wyrównać go tam, gdzie to konieczne. Dzięki temu, każdy niezależny operator będzie mógł bez reszty skupić się na opowiadanej historii, która rozgrywa się na jego oczach. Kamera daje między innymi możliwość dostrojenia ustawień Gamma, wyświetlając na ekranie krzywe zarówno „przed”, jak i „po” korekcji. Ustawienia balansu bieli można zmieniać za pomocą dżojstika kamery, mając jednocześnie podgląd na poziom kompensacji w czasie rzeczywistym. W 2013 roku planowana jest aktualizacja, która ma zapewnić wsparcie dla ciągłego automatycznego ustawienia ostrości i regulacji przysłony, by w ten sposób zagwarantować szybką, sprawną współpracę z obiektywami serii EF z silnikiem krokowym (STM).

Bogaty zestaw kreatywnych opcji, w jakie została wyposażona kamera EOS C100, pozwala użytkownikom tworzyć wysokiej jakości materiały.

EOS C100 pozostawia także dużą swobodę w zakresie opcji zapisu, pozwalając na nagrywanie na dwóch kartach SD. Użytkownicy mogą rejestrować sekwencje wideo na obu nośnikach jednocześnie, wykorzystując podwójne gniazdo nagrywania lub opcję Relay Recording dla automatycznego przełączania pomiędzy kartami pamięci, w momencie gdy jedna z nich się zapełni. Wbudowane opcje konwersji pozwalają użytkownikom na konwertowanie filmów HD do rozdzielczości SD, a następnie zachowanie nowych plików na drugim nośniku pamięci. Jest to rozwiązanie idealne dla operatorów, którym zależy na redukcji rozmiaru bądź zmianie rozdzielczości materiału jeszcze przed rozpoczęciem transferu.

Profesjonalny design, profesjonalny dźwięk
EOS C100 korzysta z koncepcji konstrukcji opartej na modułach, która została zastosowana w modelu EOS C300. Korpus wykonany ze stopu magnezu zapewnia odporność na uszkodzenia i odpowiada za usztywnienie konstrukcji, przy jednoczesnym ograniczeniu wagi do minimum, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wszechstronnością zastosowań oraz pełnym komfortem – nawet w ciągu całego dnia pracy.

Budowa kamery zapewnia mobilność i wytrzymałość - posiada solidną, a jednocześnie lekką obudowę, dzięki czemu sprawdza się podczas filmowania w różnych warunkach i sytuacjach.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.94s.