Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  II Festiwal Fotodokumentu w najbliższy weekend w Poznaniu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

II Festiwal Fotodokumentu w najbliższy weekend w Poznaniu
Dodał: Sebastian Kuniszewski 04.11.2009
Instytut Fotografii proFotografia i Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zapraszają 7 i 8 listopada do Poznania na II Festiwal Fotodokumentu – imprezę związaną z rocznicą wydarzeń 1989 roku.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Instytut Fotografii proFotografia i Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zapraszają 7 i 8 listopada do Poznania na II Festiwal Fotodokumentu – imprezę związaną z rocznicą wydarzeń 1989 roku. Wystawy towarzyszące będzie można oglądać do 30 listopada.


W programie listopadowej imprezy, krążącej wokół rocznicy wydarzeń 1989 r. znajdą się m.in.:
  • jedyny pokaz w Polsce międzynarodowej wystawy "Behind Walls" – "Za murami. Europa Wschodnia przed 1989", konfrontującej nigdy dotąd nie zestawiane ze sobą zdjęcia z krajów byłego Bloku Wschodniego, przygotowanej przez holenderskiego kuratora Wima Melisa na Noorderlicht Fotofestival 2008,
  • specjalnie na Festiwal przygotowana, polska wystawa "DoNosy – Polska 1980-89 oczami czołówki poznańskich dokumentalistów. Relacja z okresu dorastania (do przełomu)" – prace Mariusza Stachowiaka, Janusza Nowackiego, Macieja Kuszeli i Mariusza Foreckiego (wystawa DoNosy zostanie pokazana w grudniu w Warszawie, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31)
  • wernisażowy występ poety i barda Grzegorza Tomczaka
  • Dzień Fotokastu – kolejny pokaz nowej formy prezentacji zdjęć, po zainicjowanej na ubiegłorocznym I Festiwalu Fotodokumentu pierwszej w Polsce szerokiej prezentacji tego gatunku; tym razem to pokaz międzynarodowy, tematyczny, krążący wokół społeczeństw b. Bloku Wschodniego przed i po 1989 r., m.in. z produkcjami Agencji Magnum, Media Storm i kilkoma produkcjami stworzonymi specjalnie na nasz Festiwal.
Wszystkie te wydarzenia mają na celu popularyzację fotografii reporterskiej w Polsce i przywracanie fotoreportażowi rangi artystycznej.


PROGRAM II Festiwalu Fotodokumentu
7.11.2009, godz. 18:00
  • wernisaż wystaw "Behind Walls" i "DoNosy" z krótkim recitalem wystąpi Grzegorz Tomczak (z towarzyszeniem pianisty) – 20 min.
8.11.2009, godz. 16:00 Dzień Fotokastu
  • pokaz produkcji m.in. z Agencji Magnum, Media Storm i Ekpictures – 30 min.
  • prezentacja wizualna Mikołaja Jazdona, wykładowcy filmoznawstwa na UAM w Poznaniu, pt. "Fotografie w roli głównej, czyli o filmach ze zdjęć" – 30 min.
  • pokaz specjalnych produkcji polskich – 30 min.


Miasto: Poznań
Lokalizacja: Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
Ulica: ul. gen. T. Kutrzeby 10
Termin: 07.11.2009–08.11.2009
Kurator: Monika Piotrowska
Adres WWW: www.profotografia.pl

Więcej informacji na temat wystaw fotograficznych II Festiwalu Fotodokumentu w Poznaniu prezentujemy na następnej stronie.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.187s.