Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Gitzo GM5561T – monopod bez kompromisów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Gitzo GM5561T – monopod bez kompromisów
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.06.2008
Znana z produkcji doskonałych statywów firma Gitzo zaprezentowała nowy model monopodu, przeznaczony dla najbardziej wymagających fotografów wykonujących zdjęcia sportowe oraz przyrodnicze.


Trudno wyobrazić sobie prostszy sprzęt fotograficzny od monopodu, czyli jednonożnej podpórki dla statywu. Jednak, jak pokazuje najnowszy produkt firmy Gitzo, nawet takie urządzenie może zostać wykonane z zastosowaniem niemal kosmicznych technologii.


Nowy model monopodu jednego z najbardziej cenionych na świecie producentów statywów, firmy Gitzo to sprzęt przygotowywany niewątpliwie z myślą o zbliżającej się olimpiadzie w Pekinie. Specjalnie na tę okazję przygotowano też limitowaną serię 1000 sztuk oznaczoną logiem "888" symbolizującym datę rozpoczęcia letnich igrzysk (8 sierpnia 2008 roku).
 
Węglowy, sześciosekcyjny "jednonóg" zaprojektowano z myślą o zawodowych fotografach, których wymagania są bardzo wyśrubowane. Noga monopodu wykonana jest w opatentowanej przez Gitzo technologii Carbon 6X. Oznacza to, że skonstruowana została ona z sześciu warstw włókna węglowego o łącznej grubości około 1 milimetra.
 
Dzięki zastosowaniu tak skomplikowanego rozwiązania monopod Gitzo GM5561T odznacza się dość niezwykłymi parametrami – przy wadze zaledwie 780 gramów jego udźwig wynosi aż 25 kilogramów. Maksymalna wysokość urządzenia wynosi aż 153 centymetry, przy czym po złożeniu wynosi ona zaledwie 41 centymetrów (monopod ma budowę sześciosegmentową).
 
Model ten wyposażono w mechanizm ALR (Anti Leg Rotation), umożliwiający rozłożenie go w czasie poniżej 15 sekund. Odbywa się to dzięki blokadzie, którą można zwolnić jednym ruchem w celu wysunięcia wszystkich segmentów. Następnie każdy z osobna można na wybranej długości zablokować poprzez obrót pierścienia. Rękojeść ma ergonomiczny kształt i wyłożona jest antypoślizgową pianką. Na wyposażeniu znajduje się też uchwyt, dzięki któremu monopod można przypiąć do paska u spodni.
 
Naturalnie urządzenie to nie będzie dostępne dla wszystkich fotoamatorów. Zadecyduje o tym przede wszystkim cena, która na polskim rynku przekroczy 1000 złotych (!). Ponadto monopod Gitzo GM5561T w limitowanej wersji olimpijskiej będzie dostępny wyłącznie na specjalne zamówienie. Same zamówienia składać można od 15 czerwca aż do wyczerpania zapasów.

Cena: 1 149 PLN
Strona producenta: www.gitzo.com

Zobacz także:
Toshiba Gigaframe Q8 – cyfrowe ramki z eleganckim interfejsem
HP DreamColor LP2480zx – monitor dla zawodowców
Bardzo elastyczny statyw
Canon Speedlite 430 EX II – amatorska lampa w wersji odświeżonej
Epson Stylus NX400 – wielofunkcyjny kombajn
Pierwsza karta CF 64 GB od Microdii
Transcend T.photo 710C – elegancja i nowoczesny szlif
Kieszonkowa drukarka PoGo
Verbatim – lekkie pół terabajta
Canon REALIS SX80 oraz REALiS WUX10 – panoramiczne projektory HD
Pentax smc DA 17-70mm F4 AL[IF] SDM – nowy zoom standardowy o stałym świetle
Epson Stylus Photo R2880 – odbitki A3 dla zawodowców

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.831s.