Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kolejny aparat z funkcją wyszukiwania twarzy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Kolejny aparat z funkcją wyszukiwania twarzy
Dodał: Przemysław Imieliński 09.11.2006
Firma Fujifilm poinformowała o planach wprowadzenia do sprzedaży kieszonkowego kompaktu oferującego technologię detekcji twarzy (Face Detection technology). Funkcja ta zapewnia takie ustawienie ostrości i parametrów ekspozycji obrazu, by fotografowane osoby zostały zarejestrowane w sposób optymalny.


Oprogramowanie aparatu potrafi wyszukać w fotografowanej scenie nawet dziesięć osób, dzięki czemu wykonanie poprawnych zdjęć rodzinie czy przyjaciołom – niezależnie od okazji - nie będzie stanowiło żadnego problemu. Fujifilm FinePix Z5fd jest następcą modelu FinePix S6500fd, który zadebiutował na rynku w lipcu tego roku i poza wspomnianą opcją umożliwia także bezprzewodową komunikację (funkcja IrSimple) z telefonami komórkowymi i przenośnymi drukarkami – np. z modelem Fujifilm MP300.

Nowy model oferowany będzie także w kolorach kawowym i malinowym.


Nowy model wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 6,3 megapiksele, obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym oraz dwu i pół calowy wyświetlacz LCD. Aparat pozwala rejestrować zdjęcia z czułością 1600 ISO, a także kręcić udźwiękowione filmy o rozdzielczości VGA z prędkością 30 klatek na sekundę. Pliki zapisywane są na kartach pamięci typu xD lub we wbudowanej w urządzenie pamięci o pojemności 26 MB.Inną zaletą Fujifilm FinePix Z5fd jest także „inteligentny” system błysku (Intelligent Flash system), który pozwala uniknąć niepożądanego rozmycia tła, gdy pracujemy z lampą w trybie błysku wypełniającego czy płaskich fotografii, gdy korzystamy z flesza w trybie standardowym. Wspomniana funkcja dobiera bowiem siłę błysku w taki sposób, by odpowiednio naświetlić pierwszy plan, rejestrując jednocześnie naturalne oświetlenie tła. W praktyce oznacza to, że na naszych zdjęciach nie zobaczymy ani całkowicie prześwietlonych twarzy, ani jednolitego czarnego tła. „Iteligentny” system błysku zapewni fotografiom wykonywanym o zmierzchu odpowiednią głębię i wyrazistość.

Strona producenta: www.fujifilm.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.01.2018]
Autor:
Joanna Bratko-Lityńska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.298s.