Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kolejny aparat z funkcją wyszukiwania twarzy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kolejny aparat z funkcją wyszukiwania twarzy
Dodał: Przemysław Imieliński 09.11.2006
Firma Fujifilm poinformowała o planach wprowadzenia do sprzedaży kieszonkowego kompaktu oferującego technologię detekcji twarzy (Face Detection technology). Funkcja ta zapewnia takie ustawienie ostrości i parametrów ekspozycji obrazu, by fotografowane osoby zostały zarejestrowane w sposób optymalny.


Oprogramowanie aparatu potrafi wyszukać w fotografowanej scenie nawet dziesięć osób, dzięki czemu wykonanie poprawnych zdjęć rodzinie czy przyjaciołom – niezależnie od okazji - nie będzie stanowiło żadnego problemu. Fujifilm FinePix Z5fd jest następcą modelu FinePix S6500fd, który zadebiutował na rynku w lipcu tego roku i poza wspomnianą opcją umożliwia także bezprzewodową komunikację (funkcja IrSimple) z telefonami komórkowymi i przenośnymi drukarkami – np. z modelem Fujifilm MP300.

Nowy model oferowany będzie także w kolorach kawowym i malinowym.


Nowy model wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 6,3 megapiksele, obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym oraz dwu i pół calowy wyświetlacz LCD. Aparat pozwala rejestrować zdjęcia z czułością 1600 ISO, a także kręcić udźwiękowione filmy o rozdzielczości VGA z prędkością 30 klatek na sekundę. Pliki zapisywane są na kartach pamięci typu xD lub we wbudowanej w urządzenie pamięci o pojemności 26 MB.Inną zaletą Fujifilm FinePix Z5fd jest także „inteligentny” system błysku (Intelligent Flash system), który pozwala uniknąć niepożądanego rozmycia tła, gdy pracujemy z lampą w trybie błysku wypełniającego czy płaskich fotografii, gdy korzystamy z flesza w trybie standardowym. Wspomniana funkcja dobiera bowiem siłę błysku w taki sposób, by odpowiednio naświetlić pierwszy plan, rejestrując jednocześnie naturalne oświetlenie tła. W praktyce oznacza to, że na naszych zdjęciach nie zobaczymy ani całkowicie prześwietlonych twarzy, ani jednolitego czarnego tła. „Iteligentny” system błysku zapewni fotografiom wykonywanym o zmierzchu odpowiednią głębię i wyrazistość.

Strona producenta: www.fujifilm.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.38s.